Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Adott a szituáció: Késik a...

Adott a szituáció: Késik a vonatom, emiatt lekésem az utolsó buszom hazafelé. Sötétben, gyalogosan kell hazamennem, ami 5-6 km-t jelent. Megbüntethet a rendőr, amiatt, mert nem viselek láthatósági mellényt? [KRESZ 24. § (12) ]

Figyelt kérdés

A KRESZ 24. § (12) a következőt mondja ki: "A lakott területen kívüli út úttestjén, leállósávján, útpadkáján tartózkodó gyalogosnak/személynek - ide nem értve a gyalogosok zárt csoportban történő közlekedését - éjszaka és korlátozott látási viszonyok esetén fényvisszaverő mellényt (ruházatot) kell viselnie."


Arra tudtommal nincs jogszabály, hogy mindenki köteles magánál tartania láthatósági mellényt. Persze mondhatjuk, hogy igen, a KRESZ alapján természetesen megbüntethet, de akkor ez azt jelenti, hogy mindig, mindenhová láthatósági mellényt kell vinnie magával mindenkinek?


Várom az okfejtéseket, előre is köszönöm szépen a válaszokat!



2012. nov. 7. 15:49
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
56%
Érdekes felvetés...Pláne,hogy 10 emberből 5 fel sem tudná venni a láthatósági mellényt XD
2012. nov. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
31%
én mindenképpen szemben mennék, meg ha paraszt a rendőr akkor megbüntet tuti, ha meg ismerős rendőrrel futsz össze hazavisz :D
2012. nov. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Nem harapnak érte felénk, múltkor dokitól hazafelé jöttem haza, simán kikerült a rendőr és ment tovább, mondjuk ismernek, mert polgárőr vagyok, de szerintem ez nem befolyásol semmit.
2015. márc. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!