Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Normálisan közlekedtek ti is...

Normálisan közlekedtek ti is idegen országban autóval?

Figyelt kérdés
Olyanra gondolok, hogy sokszor látom azt, hogy a külföldi rendszámú autó megáll a Stop táblánál, beáll stabilan 50-re vagy amilyen korlátozás van (van olyan hogy eszem a kefét mögötte), gyalogosokat átengedi stb. Jó olyanis volt, hogy fekete német bömös kiló 40-el hasított a városba de ez más lapra tartozik. Ilyen 10 esetből ha 1-szer előfordul. Szal betartjátok a KRESZ-t külföldön?

2012. nov. 7. 19:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Itthon is, külföldön meg különösen ajánlott, különben a havi fizud el is megy a büntetésekre, ugyanis a kinti fizetésekhez vannak méretezve.
2012. nov. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Betartják! A németek meg főleg!

Az a 140-el hasító német rendszámos bömöst meg szinte biztosan magyar vezette. Ugye attól, hogy a rendszám külföldi még a sofőr nem biztos.

2012. nov. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%

Nem feltétlenül, már a másik kérdésnél is írtad, nekem az a tapasztalatom hogy kint betartják, külföldön meg szarnak rád. Egyszer Ausztriából indulva jöttem egy német gyerek után, müncheni rendszáma volt, ahogy átért a határon elkezdte tolni neki, a 81-esen ~kiló hússzal ment, fékezgetve meg állandóan kivágva, kint nem csinálta ezt.


Lehet hogy török vendégmunkás volt, azok valóban hülyék, de ne védd őket ennyire.

2012. nov. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Külföldön még jobban, mint itthon. Itthon már sok rendőr-trükköt lehet ismerni, de a külföldiekről alig tudok valamit. A másik, ha külföldön lemeszelnek, ott rögtön helyben kell fizetni és nem igazán hordok magamnál annyi pénzt, amiből egy jó nagy büntit ki tudnék fizetni. Jobb a békesség, inkább óvatos vagyok.
2012. nov. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"már a másik kérdésnél is írtad"

Én írtam (második)???

Keversz valakivel...

2012. nov. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, én normálisan közlekedek itthon is, és külföldön is, de ez számomra nem azt jelenti, hogy betartom a közlekedési előírásokat. Hanem azt, hogy a helyzetnek, az körülményeknek és a képességeimnek megfelelően vezetek. Én fel tudom mérni, hogy mikor mi a helyes, ehhez nincs szükségem hülye táblák tanácsaira. Eléggé öntörvényű vagyok, de nem volt belőle igazán gond, sehol se állítottak le, és veszélyhelyzetbe se kerülte soha. Magyarországon előfordulnak néha vicsorgó, rámdudáló autósok, külföldön soha.
2012. nov. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én a helyi vezetési kultúrához alkalmazkodok. Alapjáraton is defenzíven vezetek, de Ausztriában vagy Szlovákiában jóval óvatosabb vagyok a nagyobb szigor miatt, mint itthon. Viszont Lengyelországban én is letolom a leállósávba a lassan haladót, Albániában meg dudálással veszem el az elsőbbséget másoktól, mert ez a szokás.
2012. nov. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mindig alkalmazkodni kell a helyi szokásokhoz, körülményekhez, vezetési stílushoz. Nyugaton ezzel nincs különösebb gond. Pl. Svédországban simán 80 - nal elballagnak, nagyon ritka egy - egy előzés. De ha valaki eljut Oroszországba, Törökországba ott is érdemes átvenni valamennyire az ő őrült stílusukat, fokozott figyelemmel persze, mert másképp nem megy, udvariaskodással semmire nem lehet jutni.
2013. febr. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!