Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Volt valami hiba a teherautó...

Volt valami hiba a teherautó előzésében?

Figyelt kérdés

Tegnap az autópályáról letérve a főúton mentem 80 volt a megengedett sebesség,előttem egy rendőrautó ment olyan 80-al.Kényelmesen haladtunk aztán jött egy teherautó, ami kielőzött mögöttem 3 autót ,aztán engem is és a rendőrautót is elkezdte előzni, de jött egy enyhébb kanyar és szemből is felbukkant két fényszóró ezért a rendőrautó lelassított és így befért elé a kamion, de nem sokon múlott.Aztán pár perc múlva már nyoma sem volt a teherautónak úgy eltűnt.

Szerintem autóval is elég merész dolog kielőzni 5 autót egyszerre ,de egy nagy teherautóval?!Persze lehetőség adott volt,egyenes út,enyhe,de belátható kanyarokkal, és szemből sem jött jármű...csak miután a rendőrautót is leelőzte biztos,hogy nem 80-al ment tovább mert mint leírtam pár perc múlva nyoma sem volt.

Sőt ha azt vesszük 8-10 autónyit előzött mert a követési távolság is megvolt az 5 autó között.

Csak arra lennék kíváncsi,hogy ez teljesen szabályos volt, vagy lett volna mibe belekötni a rendőrök részéről?


(A kamion rendszáma alapján holland volt. [link] egy ilyen Volvo)



2012. dec. 22. 10:25
 1/10 anonim ***** válasza:
47%

A kamionosnak mákja volt Közuton ha jól tudom 80-nal mehet max (vagy 70) (hivatalosan) a kamion

Meg ha jól tudom a kresz azt mondaja ki hogy több kocsit nem előzhetsz egyszere (ha jól emlékszem, bár rég volt a tanfolyam és az életbe nem így szokott lenni)

2012. dec. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Pedig már a külföldieket is meglehet büntetni tehát akkor nem értem a rendőrök miért nem csináltak valamit mert ha nem tudják rajta behajtani a bírságot akkor csak egymás idejét húzzák volna, de így,hogy büntethető...

Én minden esetre nem mertem a rendőrautót leelőzni, egyrészt mert megfelelt nekem a tempó másrészt pedig egy ismerősömmel már előfordult,hogy leelőzte a rendőrautót és utánamentek.

Mondjuk a kamionos 5 autón át szerintem nem látta,hogy a sort egy rendőrautó vezeti.

2012. dec. 22. 10:37
 3/10 anonim ***** válasza:
19%
A rend őreinek más dolga lehetett ilyenkor van úgy hogy nem foglalkoznak a szabálytalanságokkal mondjuk ellenmondok magamnak mert akkor miért ment 80-nal a rendőr.
2012. dec. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 eNerdzsy ***** válasza:
37%
A rendőr is csak ember. Éppen nem a forgalomszabályozás volt a dolguk és megspóroltak maguknak egy kis papírmunkát.
2012. dec. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%

Ha nyolcvan volt ott a megengedett legnagyobb sebesség, akkor kb. 65-68 km/óra sebességnél gyorsabban menő autót senki nem előzhet meg, mert nincs meg a kellő sebességkülönbség. Innentől minden más okoskodás már szinte felesleges.

Több járművet egyszerre csak autóúton, autópályán előzhetsz. Ott úgy is, hogy megkezdésekor még nem látod a visszatérés lehetőségét. Máshol egyesével előzhetsz. Azaz egy sávváltással elmehetsz több autó mellett is előzés közben, de csak akkor, ha vissza tudsz térni a már leelőzött elé. Ami elvileg azt jelentené, hogy a járművek között van 4-5 másodperc távolság. (Amikor visszatérsz, előtted is, mögötted is meg kell lennie a követési távolságnak. Nem vághatsz be két kocsi közé.


Ás nézzük a teherautóra ide vonatkozó rendeletrészletet:

b)191 egyéb gépjárművel - kivéve teherszállításra kialakított motoros triciklit -, valamint gépjárműből és pótkocsiból álló járműszerelvénnyel

lakott területen kívül egyéb úton 70 km/óra

2012. dec. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Figyelj ők is emberek ám. Nyáron jöttem haza sötétben előztem 150-160-al lakott területen kívül és láttam hogy mögöttem jön még egy motoros aki velem együtt 160-al előzött csak ő még utána engem is megelőzött és utána láttam hogy egy motorosrendőr volt. Gondolom műszak vége felé voltak és akkor mentek vissza az őrsre. Vagy éppen trafizás volt a dolguk és akkor nem szoktak a szabálytalanokkal foglalkozni.
2012. dec. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
42%
Ez közúti veszélyeztetés, nem lett volna szabad elnézniük ezt a hivatalos közegeknek. És ha véletlenül megpuszilják egymást? Akkor is elmennek a helyszínről? Nem hiszem, de ilyen nyilvánvaló eseteknél illene közbelépni.
2012. dec. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Úgy látom, nem mindenkinek van jogsija azoknak, akik a kezeket nyomogatják. A 3., 5. válasz tükéletesen helytálló. Hogyan ment ez le 50-ig, a hülyeség meg 80-on áll? (Más dolguk volt a rendőröknek.)


A leírt helyen 55-58 km/óránál gyorsabban menő egy darab járművet sem előzhetet volna.

2012. dec. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hollandia Európai Uniós, és Schengeni tagország, így bírság meg nem fizetése miatt, nem lehet beutazási és tartózkodási tilalmat elrendelni vele szembe, így nem köteles befizetni a bírságot. Sajnos még mindig nem tudtak módosítani a törvényen.

De az is lehet például, hogy elővezetést hajtottak végre, olyankor nincs lehetőség megállásra, csak forgalmi okokból.

2012. dec. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
64%

34. § Előzés

(1) Előzni abban az esetben szabad, ha

a) az előzés céljából igénybe venni kívánt forgalmi sáv olyan távolságban szabad, hogy - figyelemmel az előzni kívánó és a megelőzendő jármű sebessége közötti különbségre - az előzés a szembejövő forgalmat nem zavarja;

b) az előzni kívánó jármű előzését más jármű nem kezdte meg;

c) az előzni kívánó jármű előtt ugyanabban a forgalmi sávban haladó másik jármű előzési szándékot nem jelzett;

d) az előzés során a megelőzendő jármű mellett megfelelő oldaltávolságot lehet tartani;

e) a vezető az előzés befejezése után a járművel a megelőzött jármű elé, annak zavarása nélkül vissza tud térni.

(2) Az előzési szándékot - ha az előzés irányváltoztatással jár - irányjelzéssel [29. § (2) bek.] jelezni kell.

(3) Az előzést - a (4) és az (5) bekezdésben említett esetet kivéve - balról kell végrehajtani.


Szabálytalan volt ez tény, szinte minden tilalmat megszegett.

A rendőr nem térhet el az útiránytól, és forgalmi okon kívül nem állhat meg a következő esetekben:

-Kísérés

-Elővezetés

-Előállítás

-Bejelentésre vonulás

-Balesethez vonulás

(Gondolom nem véletlen ment a rendőr külterületen, tehát valamelyiket ezek közül hajthatta végre.)

Az intézkedési kötelezettség ilyenkor nem terheli, mert egy megbilincselt személlyel nem lehet intézkedni máshol, vagy őrizetlenül hagyni, törvényben van szabályozva.

Ex-határőr vagyok így tisztában vagyok teljes mértékben a Schengeni és Uniós szabályozással. Harmadik országbeli állampolgár esetében a BTT-vel rá tudják venni, hogy fizesse be. A magyar állampolgártól adók módjára, közmunkával, elzárással be tudják vasalni, az EGT tagállam valamely tagját pedig kitiltani nem lehet, így a felszólítást még talán ki küldik neki, viszont semmi joghátrány nem éri ha nem fizeti be. Ezt azért írom le, mert a kérdező azt mondta, hogy be tudják hajtani.

Mivel 0%-ra pontoztatok, majd töröltettétek a hozzászólásom, majd shitlover privátba azt mondja, hogy azért mert az a hozzászólásom, ami még fent van, az nem a kérdés megválaszolására irányul.

Gondoltam kicsit kifejtem bővebben, még akkor is ha ez is 0%-ban lesz hasznos, de legalább rendőri választ is megnézhetitek, ami alá van támasztva hiteles információkkal.

2012. dec. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!