Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Két sávos körforgalomban...

Két sávos körforgalomban miért szokás a belsőből kihajtani, akár a külső sávban közlekedőt leszorítva, elévágva, hirtelen fékezésre kényszerítve, esetleg balesetet okozva?

Figyelt kérdés
Kihajtás egy egysávos útra történik. Számomra teljesen logikus, még józan paraszti ésszel is, hogy szabálytalan és balesetveszélyes, mégis szinte minden nap tapasztalom. Nem tudom elképzelni, hogy nem érzékelik az emberek, hogy nem szabályos, még a KRESZ-t sem kell tudni hozzá, annyira egyértelmű, hogy csak külsőből lehet.
2009. aug. 25. 19:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, de nekem nem szokásom!
2009. aug. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert sokan nem is gondolkodnak, csak mennk és nem ismerik a kétsávos körforgalmat. Ez a Magyar közlekedési morál. Tisztelet a kivételnek!
2009. aug. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A gyalogos mért nem tud a zebrán átmenni 5 percig ahol lámpa irányítja a forgalmat. Hát ugyanezért.
2009. aug. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha dugig van mindkét sáv a körforgalomban, akkor a belsőből nem semmi kihajtani az egysávos útra. Na, itt lehet rendesen hibázni.
2009. aug. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Kétsávos körforgalmat NEM tudják használni Magyarországon!

Mindenki a külső sávon megy, akár 3/4 kört is... Na ezt nem kéne. Ugyanis: kétsávos körforgalomban csak akkor szabad a külső sávban menni, ha rögtön az első lehetőségnél kimegy az illető. Ha legalább a másodikon megy, akkor belső sáv, és a megfelelő helyen ki. Ez azt jelenti, hogy bármikor, amikor valaki a belső sávból, akár egysávos kivezetésre szeretne kikanyarodni, elvileg nem lehet ott senki, aki elé bevág vagy leszorítaná. Szóval kell(ene) tudni és ismerni a KRESZt. Csak nagyon kevés ilyen körforgalom van, és így nincsenek hozzászokva az emberek.

2009. aug. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan körforgalom, ahol a külső sávon nem lehet továbbmenni körben, hanem az egyik kihajtón le kell menni. Na itt a belsőből simán ki lehet menni . Nem véletlen ilyen amiről írsz?
2009. aug. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Megmondom őszintén a szemedbe,szerintem nagy butaság a kétsávos kőrforgalom , és én nagyon utálok benne lenni mikor mások is ott vannak. Semmi biztonság érzetem nincs a többi közlekedő miatt,több mint húsz éve vezetek minden nap,de ahányszor át kell menni ilyen kőrforgón,annyiszor félek. Kábé olyan idétlenségnek tartom, mint a jobbkezes útkereszteződést.Marha könnyen össze lehet törni benne az autót,azt még vitatkozni is lehet,hogy ki volt a gyogyó. Szerintem ha fölszámolnák ezeket,senki egy könnyet nem ejtene értük.
2009. aug. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

19:58 Teljesen egyetértek

20:30: "Kétsávos körforgalmat NEM tudják használni Magyarországon!" - No ez pontosan így van, nagyobb hangsúlyt kellene fektetni az oktatás során a körforgalmakra. Viszont ahogy te leírtad én úgy gondolom, egy viszonylag nagy forgalmú körforgalomnál a gyakor sávváltogatás a leírt módon még balesetveszélyesebb lenne a magyar vezetési morál miatt.

20:38: Nem ere gondoltam, sima mezei 2 sávos körforgalom, mondjuk négy egysávos kihajtóval.

--Egyébként én úgy tudom Európában csak itt elterjedt a kétsávos körforgalom nálunk...

2009. aug. 25. 23:40
 9/13 A kérdező kommentje:
20:48: Igen tényleg félelmetes, de egy kis odafigyeléssel, esetleg 1 sávval sokkal biztonságosabb lenne. Szerintem megszűntetni nem kellene őket; mert gondolj bele ha körforgalom helyett lámpák lennének egy-egy nagyforgalmú körforgalomnál, mekkora torlódások lennének..
2009. aug. 25. 23:48
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Idézet a KRESZ-ből!

"A párhuzamos közlekedésre alkalmas körforgalmú úton a párhuzamos közlekedés szabályait kell alkalmazni."


Szóval a belső sávból még a 2 sávos útra sem szabad kikanyarodni a belső sávból, kivéve ha az útburkolati jelek ezt lehetővé teszik! (speciális körforgalmak)

Szóval az összes ilyen kihajtós barmot jól meg kéne büntetni.


Amúgy szvsz szerintem is túl sok a kétsávos körforgalom. Még ott sem kéne mindenhol ilyen, ahol 2x2 sávos az egyik átvezető út.

2009. aug. 30. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!