Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Havasak, csúszósak az utak,...

Havasak, csúszósak az utak, autók az árokban, és még mindig van képe tolni egyeseknek. Nem lehetne valamit tenni ellenük?

Figyelt kérdés

Ilyen időben 40-50 km/h-nál gyorsabban szinte képtelenség közlekedni, hiába a téli gumi. Ha kicsit jobban rálépek a gázra, már imbolyog a kocsi, és indul az árok felé. Mögöttem persze szinte mindig ott terem egy bunkó, aki kilométereken keresztül 1-2 méterrel mögöttem jön, és hiába indexelek jobbra, hogy "kerülj ki, tessék" ott tolja az autómat. Elég egy kis csúszás, és belém rohan...


Miért nem fogják fel az ilyenek, hogy nem szórakozásból illetve rutintalanságból megyek óvatosan, hanem azért, mert szeretnék egyben odaérni a munkahelyemre, vagy haza?


Ha annyira biztosak a dolgukban, és a 10 milliós páncélosukkal képesek lennének 90-nel menni a jégen, miért nem előznek meg?


Ha nem tud/nem akar megelőzni, akkor gondolom ő sem tudna annyival gyorsabban menni.


DE AKKOR MIÉRT KÉPTELEN BETARTANI A KÖVETÉSI TÁVOLSÁGOT????


Magyarázzátok meg, legyetek szívesek, és adjatok tippet, mit lehetne csinálni az ilyenekkel...



2013. jan. 20. 13:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%
A válasz nagyon egyszer: BUNKÓ! Az ilyenek miatt kár bosszankodni, nem tudsz velük semmit sem tenni. Ha segítesz neki előzni, előfordulhat, hogy olyan lendülettel vágódik vissza eléd, hogy becsúszik az árokba és akkor azt fogja üvölteni a rendőröknek, hogy miattad csúszott be, mert te leszorítottad. Hagyd a francba, nem érdemes ilyen hülyék miatt bosszankodni.
2013. jan. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%

1. Nem ártana téli gumit venni a kocsidra, akkor nem csúskál annyira.

2. Te olyan sebességgel menj, amvel TE biztonságosnak érzed a közlekedést.

3. A fél méterre mögötted jövönek meg pööentsd meg gyakran a féket, éppen csak hogy a féklámpa felvillanjon - hidd el rövidesen messzebb marad töled.

4. Ha meg netám rádcsúszik, akkor fizetheti a kártéritést, mert Ö az, aki NEM az útviszonyoknak megfelelö sebességgel közlekedik.

2013. jan. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%

Pár napja vittük a motoromat műszakira, utánfutón.

Igaz nem volt hó, csak ónos eső után -2°C(szal baromira csúszott) de abból a 80km-ből kb amit utánfutóval tettem meg nem tudom volt-e 20 amikor nem volt a futó mögött 2-3m-rel valami barom...

Meg persze ha éppen rászánja magát az előzésre akkor is olyan oldaltávolsággal előz hogy a saját sávomban nem tudok tőle egy kátyút kikerülni...

2013. jan. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
15%

Én csak azt nem értem, ha más tud menni annyival, akkor Te miért nem?

Nincs terepjáró, nem vagyok milliomos, sima egyszerű autót vezetek, és van 1.5 éves jogsim. De ha én tudok menni úgy biztonságosan 70-et, akkor te miért is nem?

Ami meg azt illeti hogy beleáll a seggedbe, le kell lassítani, esetleg megállni.

Szeptember vége fele, egy hosszabb Magyarországi út, reggel 6 előtt indultunk, már jöttem haza, volt vagy 11 óra is(este), falun kívül mentem azt a szokásos 100-as tempót, és igen jött mögöttem egy világos színű puntó, eleinte még nem is foglalkoztam vele, majd megelőz, de nem nagyon akart, jeleztem neki nem egyszer, nem előzött meg, faluban először csak szépen 50-el, később 30-al, nem előzött meg, már kezdtem ideges lenni, visszagyorsítottam 50-re, majd egy szép vészfékezést hajtottam végre, ekkor hogy ne ütközzön belém elment mellettem.

Utána egy kis ideig én is ezt csináltam vele, aztán láttam egy kis presszó féleséget az egyik faluba, ittam egy kávét, és folytattam utam.

Tehát ha más nincs meg kell állni, ekkor csak nem fog megállni ő is.

2013. jan. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

"Én csak azt nem értem, ha más tud menni annyival, akkor Te miért nem? "


Főút, szakadó hó, előttem több száz méternyi sorban MÁSOK is max. 50-nel mennek. Az előttem levő mögött 15-20 métert

tartok. Ebben a szituban áll bele a hátsómba az állatja.


"Nincs terepjáró, nem vagyok milliomos, sima egyszerű autót vezetek, és van 1.5 éves jogsim. De ha én tudok menni úgy biztonságosan 70-et, akkor te miért is nem?"


Mint fentebb írtam, nemcsak én nem, mások sem. Ha 50 fölé gyorsítok, már csúszik is a kocsi kifelé. Téli gumival. Biztosan vannak autók, amelyek 70-nel is elmennek ilyenkor. Csak nyugodtan. Tessék előzni. Azt persze nem mer, mert ha merné, megtenné. Inkább nyom, hogy gyorsítsak. Tök feleslegesen, mert nem gyorsítok.

2013. jan. 20. 15:13
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

"közlekedési bűncselekmény" Ezen jót röhögtem! :)

"Havas úton 70-el mi? Ügyes vagy!" Ezt most úgy írtad mintha legalábbis 170-el ment volna, nem értem miért van mindenki besz*rva egy kis hótól. Tegyetek fel normális téli gumit+ tanuljatok meg vezetni, am ne értse fére senki én se vagyok egy felelőtlen száguldozó de attól kész vagyok hogyha leesik egy kis hó mindenki 30-al megy városba.

2013. jan. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Röhöghetsz, de attól még az volt!


A felelőtlenségről pedig majd tanulsz még... Csak azt remélem, hogy csak a saját károdra!

2013. jan. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
25%
Sokkal felelősség teljesebben viselkedem mint az aki ba*zik feltenni téli gumit TÉLEN! a kocsijára. De talán neked van igazad és közlekedjen mindenki városban 30-al , városon kívül meg 60-al nyári gumival
2013. jan. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
nem az probléma,hogy nyári tükör radián van fent hagyva a kocsin télen.hanem az,hogy milyen az emberek vérmérséklete.hűénvagyokasirály tolomnekibammeg,vagy inkábblassan osztodaérek.én sem megyek olyan gyorsan ilyenkor,de az 70-80 még simán jó,de ha valaki lassabban megy előttem és nem látom biztonságosnak az előzést akkor tartom a tempóját.most az az 1-2 perc ide vagy oda,de nem állok bele a farába a másiknak.
2013. jan. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
" nem az probléma,hogy nyári tükör radián van fent hagyva a kocsin télen." De ez egy nagy probléma! Ezen kívül osztom a véleményed, ahogy már leírtam nem szoktam én se száguldozni inkább később érek oda 5 percel én csak azt nem értem hogy miért úgy vielkedik mindenki mintha most látott volna életében először havat?
2013. jan. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!