Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi a helyes áthaladási sorrend?

Mi a helyes áthaladási sorrend?

Figyelt kérdés

[link]


Jobbkéz szabály vagy kanyarodási szabály az erősebb? Mivel a jobb kéz szabály értelmében én mennék először, a kanyarodási szbály viszont azt mondja: elsőbbsége van az egyenesen haladó járműnek. Ez esetben pedig nem én mennék először, hanem az A majd B jelű jármű.


2013. jan. 20. 14:54
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
87%

Az A jelű járművel nem is kerülsz forgalmi kapcsolatba! Neked el kell engedned a B-t (kanyarodás), a B-nek pedig az A-t (jobbkéz).

Így a sorrend A-B-te.

2013. jan. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 szántóvető ***** válasza:
milyen kanyarodási szabály?egyenrangú űtkereszteződés=jobbkézszabály. 1.A 2.B 3.Ön
2013. jan. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 Joshy Ca$h ***** válasza:
76%
Ha nincs tábla akkor jobb kéz szabály van.
2013. jan. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

A jobbkéz az erősebb jelen esetben, bár kanyarodási is lehet, olyan régen tanultam már. DE!

Nem te mész elsőnek, hanem az A, hiszen neki jobbra nincsen senki!!! (ugyemert kisívben kanyarodik)

Utána viszont, ha elment, jön a kanyarodási szabály, azaz a B fog elmenni, mivel egyenesen megy.

És a végére maradsz te a tanulókocsival.

2013. jan. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
0%
ilyen esetben rendesen kellene lennie valamilyen tablanak
2013. jan. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
0%

az A-nak nincsen jobbra senki? -mindegyik felol van egy, az A-nak en vagyok jobbra B-nek nincs senki de balrol

nekem nincs senki jobbrol- tehat nincs kit elengedni

2013. jan. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
0%
b-> te-> a
2013. jan. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
a-b-kormányos ez a jó
2013. jan. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
2%
úristen... mennyi tudatlan ember van... ez egyenrangú útkereszteződés! válasz: én,A,B
2013. jan. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
93%
Te nem jól tudod utolsó mielőtt még más lenne tudatlan! Veled szemben lévő szgk-nál kanyarodási szabály van tehát neki van elsőbbsége ebben az esetben. de neki meg elsőbbséget kell adni jobbkéz-szabály miatt az A jelű járműnek. Tehát a helyes A,B,én
2013. jan. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!