Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Tükörbe nézni előzés előtt...

Tükörbe nézni előzés előtt luxus? Vagy direkt csinálja az ilyen? (videó)

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=YjcAPDjlenk


Felfoghatatlan számomra, hogy miért nem lehet figyelni arra, hogy a mögöttem jövő már régen megkezdte az előzést.


2013. jan. 25. 16:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
31%

direkt csinálta


a csávó helyében utána mentem volna leszorítani, majd jól szájba verni az árok mellett

2013. jan. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ennek a fordítottját is gyakran átélem. Megy az index, de még sávomba vagyok. Mögöttem jövő, se index, sem szabálykövetés, odalép, nekem kell visszahúzni a kormányt. Aztán meg előttem megy.


Egyébként a felvételen senki nem előzhetett volna. Látszik a helységnévtábla, onnan 50. A kamerás kocsi lakott helyen 64-el próbált előzni. Pedig a 45-48 km/óránál gyorsabban menőt már szabályosan előzni nem lehet. Az első kocsi végig megengedett maxon ment.

2013. jan. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Inkább azt a férget kéne büntetni, aki nem bírja kivárni a sorát. Igen, a Fabia-n volt a sor előzés szempontjából. Világosan látszott, hogy mindketten gyorsabban haladnak, mint a legelső autó, így mindketten előzni fognak. Előszőr a Fabia, és utána a kamerás majom. Hogy miért? Egyrészt etikusabb, másrészt így nem kell egyszerre 2 (vagy több) autót előznie a majomnak hátulról.
2013. jan. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Ez baromság! Világosan benne van a kreszben, hogy azé az elsőbbség, aki először jelezte előzési szándékát. Jelen esetünkben nem csak jelezte, hanem meg is kezdte az előzést. Innentől kezdve a Fábiásnak várni kéne.

Egyébként szívesen alkalmaznám ezt a módszert, jó lenne ha így működhetne, de mire az előttem haladó észbekap, jellemzően már rég megelőztem. Szívesen engedném, hogy ő előzzön először, ha menne, amint lehetőség nyílik rá. Ez az, ami nem szokott megtörténni. Mindig szoktam várni egy picit, de hiába.

2013. jan. 25. 19:02
 5/11 anonim ***** válasza:

"Igen, a Fabia-n volt a sor előzés szempontjából."


Tudtommal a kreszben nincs olyan szabály, hogy érkezési sorrendben lehet csak előzni. Ennek a szabályos módja az, hogy kirakja az indxet, és mögötte lévő látja hogy mi a szándéka.

2013. jan. 25. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Igen, s az index kirakása is már megkezdett előzésnek/kanyarodásnak számít. Itt írta valaki, hogy Pesten kirakom az indexet, mert majd Szeged szép városában balra fordul, így senki meg nem előzheti. Így van! Ha megy az index (feleslegesen), akkor én mögöttem nem mérlegelhetem, hogy úgy felejtette, szemétkedik, vagy tétova. Más felől ő szabálytalan, mert a megtévesztés tilos. De szabályszegése engem nem ment fel. Ha előzésébe kezdek, akkor én is szabálytalanul teszem.
2013. jan. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Látom itt egyikőtök sem vezetett még fejlettebb, nyugat-európai országban. Sajnálom, hogy nem érzitek, hogy ebben a helyzetben mi lett volna a helyes.
2013. jan. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Te nem érzed, hogy mi a helyes. A skodás elaludt! Nem előzött azonnal, amikor lehetett volna. Akkor meg várjon szépen a sorára. Mint mondtam, én is igyekszem várni egy picit, hogy hátha menni akar az előttem lévő, de jellemzően még tétovázik pár másodpercet, és csak utána megy, amikor a szembe jövők miatt én már nem tudok menni. Innentől kezdve jobb, ha megyek, amint lehet, ő meg szépen jön utánam, és mindketten jól járunk.
2013. jan. 26. 11:28
 9/11 anonim ***** válasza:
Megnéztem még egyszer a felvételt, s módosítom az előző írásomat. Mindhárom autós szabálytalan volt. A kezdetben harmadik autó 70-el előz lakott helyen. Az első autó is gyorsan ment (ellentétben azzal, amit korábban írtam a megengedett maxról.), sőt érzésem szerint gyorsított is. Az előzést a megelőzött jármű akár lassítással is köteles segíteni. Gyorsítani tilos.
2013. jan. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ez abszolút igaz, de egyik sem menti fel a Skodást attól, hogy kivágott egy előző autó elé.
2013. jan. 26. 12:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!