Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kedves járművel közlekedők!...

Kedves járművel közlekedők! Miért annyira bosszant, hogy megkell állni pár mp-re?

Figyelt kérdés

Sokszor van, nem csak velem, ha én vezetek, de ismerőseimmel is. Ha akadályozol valakit abban, hogy ugyan olyan tempóval menjen(55-60km/h) akkor kikerűlnek, megelőznek. DE! Ha, megkell állniuk miattad állóra, akkor rád dudálnak.


1példa. Kanyarodtam balra főútról főútra, és átsétált a kereszteződésben előttem egy gyalogos. Ha nem sétál lassan át, hanem meglátja, hogy jövök, és Nem visszalép az autó feléről, akkor simán még begurulok. De ott bizonytalankodott, és megálltam, hogy nehogy elindulok, és elém lép mégis gyorsan. A szembejövő mellém/mögém ért, megállt, és rámdudált rendesen.

Most én nem szemétségből álltam be a sávjába, hanem megkellett állnom. És 3-4 mp volt mire kijöttem az útjából és eltudott indulni.

Most ez miért idegesít valakit?

Nem lehettem volna a sávjába, de én is akkor láttam a gyalogost, kijönni a szembeálló teherautó mögé bemenni, amikor már átkanyarodtam a sávjába...


Most miért kell egyből dudálni azért a ki****ett 5-6 mpért?

Ez hiányzik az életükből? Most 5-6mpet elvettem az életükből?

És ha busszal/metróval járnának ezek az emberek? Ott agyvérzést kapna, mert lekési a buszt, és állhat 10-20 PERCET a megállóba?


Nem vagyok ideges emiatt, csak szeretném megérteni, hogy miért kell egyből a dudát nyomni(NÉMELY, nem minden!) közlekedőnek.

Aki nem tesz ilyet, és türelmes, és olvassa kérdésem, annak köszönöm megértését!



2013. febr. 1. 13:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Már ritkábban vezetek városban, de ha mégis, mindig elengedem a gyalogosokat, hogy meg kell állni a mögöttem jövőnek is? Lesz@rom! Ha dudál azt is! Sőt, sokakkal ellentétben a buszt is kiengedem magamelé ha indexel a megállóból! Miért? Ha bárhová megyek sohasem az utcsó pillanatban indulok, így ezek is beleférnek az időbe, zebránál a csajt hátulról is meg lehet nézni így, továbbá van erről szó a kreszben is, amit illik ismerni, meg nem vagyok akkora paraszt hogy azt hiszem csak enyém az út.
2013. febr. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 szántóvető ***** válasza:
100%
én megértelek,nem normális dolog a dudálgatás.Mondanám hogy parasztos dolog de azzal megsérteném a parasztokat.Én (ritkán) k anyázni szoktam de azt nem hallja senki így aztán senkit nem zavar.
2013. febr. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ki tudnád ezt egy picit bővebben fejteni?
2013. febr. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
53%

Érdekes felvetés..

Az okot nem a forgalomban,esetleges elkésésben kell keresni.

Egyszerűen arról van szó,hogy az emberek többsége "átszellemül",miután volán mögé ül.

Megfigyelhető,hogy az otthon halkszavú kisegerekből lesz a legagresszívabb állat a közutakon,akik a "na majd én most megmutatom ki is vagyok"-alapon anyáznak,dudálnak ha kell ha nem.


Egyébként énis egyből "prostitúcióra kényszerítem"az általam indokolatlannak vélt forgalmi helyzetek résztvevőinek édesanyját.

Hogy miért?Mert jólesik xD

2013. febr. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%
Sz@rd le az ilyen embereket. Azt hiszik, hogy nekik joguk van úgy közlekedni ahogy kedvük tartja. Legközelebb menj oda hozzá és magyarázzad meg mit jelent a gyalogos elsőbbsége KRESZ szerint...
2013. febr. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 szántóvető ***** válasza:
45%
csak aztán nehogy viszontválaszoljon egy furkósbottal.
2013. febr. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem a mögöttem lévőnek kellett megállnia, hanem a szembejövőnek, és én félig belelógtam az autóm hátuljával az Ő sávjába.
2013. febr. 1. 14:25
 8/13 anonim ***** válasza:
55%

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__kozlekedesbiztonsa..


Érdekes,hogy mindig más forgalmi szituációba helyezed magadat...

2013. febr. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Nem az az 5 másodperc fog hiányozni az életünkből, csak nagyon idegesitő, amikor 10 autó meg kell álljon egy semmiségért.
2013. febr. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
78%
a közlekedésnek egy alapvető eleme az elindulás-megállás.ha valaki lemond az elsőbbségéről egy esetleges baleset elhárítására,máris takonynak számít,akit le kell dudálni.undorító féreg az ilyen ember.de ha elütötte volna szerencsétlen gyalogost,egyszerű módon irányjelző és ha lehetősség van,akkor húzás a helyszínről.pár másodpercen múlhat egy élet,és ez az 5-6 mp hiányzik neki.
2013. febr. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!