Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Egyirányú utcából kanyarodásná...

Egyirányú utcából kanyarodásnál balra húzódunk. Na deha visszafordulnék egy másik egyirányúra? (kép illusztrációval)

Figyelt kérdés

Bocsi, elég hülyén tudok painttel rajzolni, de leírva senki nem értené meg.


[link]


Szóval vagyok a képen én(sárga csíkkal) és van egy másik autós(zöld csík) Neki van els adás tábla, és elnéz először balra, majd átgurul a járdasziget mellé, és onnan néz jobbra, hogy jön-e valaki, majd egyenesen.

Na de ha most azt tanultam h egyirányú utcánál balra kanyarodásnál baloldalra húzódunk.

De múltkor behúzódok balra, kanyarodok, nézem jobbról, hogy jön-e másik autós a másik 1 irányúból, erre szemből majdnem neki megyek 1 autónak mert Ő jön velem szembe.

Most Ő jól jött, mert jobbra tartás van.

De most én voltam a hülye, és ilyenkor ha ott akarok visszafordulni inkább húzódjak az út jobb oldalára, és majd onnan fordulok?

Vagy mit b*sztam el?

Azt h Ő egyenesen megy én meg balra nagy ívben?



2013. febr. 11. 14:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
de nem a szembejövő sávból kanyarodunk balra
2013. febr. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 szántóvető ***** válasza:
100%

Ebben az esetben mondjál le az elsőbbségedről a másik autó javára.Aki egyébként szabálytalanul közlekedik mert addig nem hajthat be a kereszteződésbe amíg meg nem győződik róla hogy hogy át tud-e hajtani rajta.Úgy nem lehet közlekedni hogy"félútig eljutok aztán majd csak lesz valahogy"

És bal szélről kell kezdeni a kanyarodást.

2013. febr. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ismerek hasonló kereszteződést, nem szokványos dolog, de normális esetben a járdaszigetnél is kellene lennie elsőbbségadás táblának, mivel ha nincs, akkor eléggé megkavarja a dolgokat. Ha nincs, akkor ebben az esetben neked volt elsőbbséged, mivel neki volt táblája. Viszont neked a jobb oldalra kellett volna kanyarodnod, hiszen a két járdasziget közötti út az kétirányú, így te a szembejövő sávba kanyarodtál. Meg kéne nézni, hogy a járdaszigetnél nincs-e tábla. Ha nincs, akkor jobbkézszabály vonatkozik rá, ugyanis a másik egyirányú utcából jobbról érkező autósnak elsőbbsége van veled szemben. Ha ő pont balra kanyarodna, akkor te megint csak a bal oldalon álltál volna, vagyis a forgalommal szemben. Szóval akármi a helyzet, hiába kell a bal oldalról kanyarodnod, attól függetlenül a jobb oldalra kell érkezned, ha az út, amire kanyarodsz, kétirányú.
2013. febr. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Értem.

És ilyenért ha mondjuk nem jön senki szembe, de én úgy fordulnék rá az útra, hogy szembe vagyok akkor a kétirányú részen, ezért megvágnak a rendőrök?

2013. febr. 11. 14:43
 5/7 szántóvető ***** válasza:
másik megoldás-ha már kihajtott a másik kocsi-hogy megkerülöd.szerintem szabályos hiszen azzal hogy ott ácsorog,forgalmi akadályt képez.
2013. febr. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
"megvághatnak" de nem hiszem, hogy megfognak ha senki nem jön. de ne csinálj ilyen, mert lehet nem csak abból az irányból jönnek, amelyiket lerajzoltad. Lehet neked kell majd elsőbbséget adnod, ha a járdaszigetnél már a 2 irányúra ráhajtva tőled jobbról jön valaki és mondjuk balra akar kanyarodni arra, amerről te jössz!! Ha nem vagy a jobb oldalon szembe találkoztok!! Itt viszont már neked kell elsőbbséget adni a j.kézszabály miatt ha nincs táblád.
2013. febr. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem jön senki, valószínűleg nem vágnak meg, még talán abban az esetben sem, ha a van egy rendőr a közelben, de szerintem fölösleges kockáztatni. Viszont, ha beléd mennek esetleg, akkor azért az nem a legjobb helyzet, hogy te az ellenkező sávban voltál éppen. Szóval a legegyszerűbb, ha a kresznek megfelelően a jobb oldali sávba kanyarodsz.
2013. febr. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!