Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az szivatás akar lenni hogy...

Az szivatás akar lenni hogy feltartóan lassan mennek, meg fékeznek, ahol nem kéne, és amikor meg előzöm, akkor rágyorsít?

Figyelt kérdés

Mikor megyek, és 25-30cal kanyarodunk, ahol amúgy 50 nel szokott mindenki, meg rálép a fékre a kanyar közepén, holott minek?

Se hó, se jég, se semmi, és lassan megyünk, és kiérünk egyenes szakaszra, kinézek, sehol senki, index, kijövök, és előzném meg, erre rágyorsít 60-ra h alig tudjam megelőzni...

De miért? Nem voltam köcsög, nem mentem a nyakára, nem villogtattam, nem dudáltam, nem keménykedtem, nincs drága BMW, audim semmi.


És mikor átnézek a másik kocsiba, hogy megnézem, hogy milyen ember akar így szivatni, nem is azok a tipikus fiatal srácok ülnek benne vagy középkorú pénzesebb férfiak, akitől elvárná az ember, hogy megszivatna...

Hanem idős nő, vagy fiatal kis csaj. Nincs bajom a női vezetőkkel! Most írhatnám a idős bácsit is... Ja igen azok is szoktak ilyet!


De most minek gyorsít akkor rá, ha előzném meg?

Engem ha előznek inkább lejjebb megyek az út szélére, és lelépek a gázról, nem még rágyorsítok amikor mellettem akar elmenni...


Vagy csak rájönnek mikor előzném meg, hogy lassan mennek, és akkor nyomnák neki?



2013. febr. 12. 14:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Tél van, mindenki óvatosabb a kanyarokban. Mikor vége a kanyarnak és egyenesbe kerülnek, akkor mindenki igyekszik felvenni az "egyenes sima út" tempót. Várd meg ezt, és azután kezdj el előzni. Az igaz, hogy ha már megkezdi valaki az előzést akkor szabálytalan rágyorsítani
2013. febr. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ezektől én is a falra mászok. Amikor ráelőzök, és elkezd szó szerint padlógázzal gyorsítani. Vagy abszolút fogalma sincs róla, hogy te előzöl, vagy megszólal benne az önérzetesség, hogy "én is tudok ám gyorsítani, csak a kanyar miatt mentem lassan".
2013. febr. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
26%

Én bevallom szoktam szivatni a barmokat. Bár nem ebben a kategóriában, 90-100 körül kényelmesen autókázok, és ott liheg egy homasitatuningos barom 2m-re mögöttem, türelmetlenkedik, hogy nem tud előzni...

Ha olyan útszakasz van ahol látom, hogy messze nem jönnek akkor bizony mikor elkezd előzni visszaváltok és otthagyom a parasztot. Volt mikor 3x eljátszottam egy suzukissal. Városban lámpánál melémállt, és még ott is gyorsulni akart...

2013. febr. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
51%

Jómúltkor velem is előfordult. Felindulásomból én is kiírtam egy hasonló kérdést.

Reggel történt, amikor mindenki siet a munkába. Ráadásul késésben is voltam. Hosszú, egyenes belátható úton 25-30as tempóban krúzolt a sötétített üveges terepjárós, valószinűleg soron éhbérért dolgozó "menedzser", és szintén a munkahelyére sietett. Majd mikor végre nem jött szembe senki, elkezdtem előzni, erre beletaposott, mint az állat, nem is tudtam kielőzni, vissza kellett húzódni, mert zebra felé közelítettünk, veszélyes lett volna... Aztán visszaállt a 25-ös tempóra. Én csak arra tudtam gondolni, hogy a szervezetének szüksége van arra, hogy köcsög legyen másokkal. Egy-egy ilyen reggeli akció után hazatér, és elégedetten dől hátra a zebramintás kanapéján...

A másik tipus az, akit Te is említettél, a "k.rvajóltudokvezetni" női sofőr.valójában ez abban merül ki, hogy ahol nem kell, ott baromira tudja nyomni a gázt, de ha épp olyanja van, akkor a közútra jár ki hintáztatni magát, és szundikálni. Majd ha valamelyik "eszetlen" felébreszti azzal, hogy megpróbálja megelőzni, hirtelen észbe kap, és reflexből ő is elkezdi nyomni... majd visszaalszik.

2013. febr. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"rágyorsít 60-ra h alig tudjam megelőzni"

nyelvtanilag, és műszakilag is nehezen értelmezhető..


nekem korszerű, erős járgányom van, de sosem idegesítem magam ilyenen. mielőtt összeesküvés-elméletet képzelegnél,nem árt biztosnak lenni a körülményekben.

példul: volt egy tábla, amit nem vettél észre, taraffipaxot látott, címet keres, telefonál, gps-t babrál, vagy csak szimplán szopat..


sokkal kevesebb a gondom, ha nem veszem észre ezeket..mellesleg öreg bácsi vagyok én is, de nem akarom megmutatni, hogy legyorsulom...


szóval..türelem.

legenda:szemből jött egy rokonom, intett, hogy radaroznak jóval odébb.. vissza pontosan ötvenre, gurul...látom ám, hogy mögöttem tol a marhája, és szidja a kalapos öreget, aki előtte työtyög..egyszercsak megunta, aztán padógázon jól megelőzött, miközben mutatta a középső ujjacskáját...mire észrevette a radart, már késő volt..az áruház parkolójában pont mellém állt...mondom az a középső ujj most sokba fog fájni..mert maga lassan ment... mondom ötven a megengedett, és láttam a radart...

2013. febr. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
lehet szívatás is, de a legtöbb lúzer a kanyarban összeszarja magát, de egyenesben meg már autóversenyző
2013. márc. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!