Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Most már soha nem fogok tudni...

Most már soha nem fogok tudni éjszaka sötétben nyugodtan vezetni?

Figyelt kérdés

Egyszer volt, hogy mentem éjszaka haza, és sötétben éjjel, és engem amúgy is zavart a sok autó lámpája, hogy szembe világítanak.

És jött szembe valami munkagép, aminek magasan is volt a világítása. És kicsit elvakított, annak ellenére, hogy az utat néztem. És hirtelen egy gyalogos volt mellettem, és tök közel mentem el mellette 50 körül. A visszapillantó súrolta... :S

És annyira beszartam ettől, hogy ha most eszembe jut, hogy sötétbe kell vezetnem, egyből görcsöl a gyomrom, és elkezdek izgulni.

Főleg ha egyedül vagyok.

Ennek már fél éve. Azóta vezettem sokat sötétbe, de ugyan az a rossz érzés, mint másnap sötétben... :S


Ez már sosem fog elmúlni?

Mindig mondogatom magamnak, hogy "ne izgulj, nincs semmi, olyan mint nappal vezetni, csak sötét van..." De annyira sz*rul vagyok...


Nappal jól megy a vezetés, szeretek is vezetni. De ha söütét lesz, és mindenhol világítás van az utakon, meg a többi járművön, rosszul leszek... :S

Jobb ha hozzá szokom?

És kerülöm a sötétben vezetést?



2013. febr. 24. 17:59
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
A gyalogosok nevében jobb ha nem vezetsz (sötétben). Mentek már át a lábamon 100-zal részeg gyökerek sárgán villogó lámpánál zebrán éjjel. :(
2013. febr. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És szilánkosra tőrt? :S
2013. febr. 24. 18:07
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Gondolj arra, hogy nem te voltál a hibás. Nem lett volna mit keresnie a gyalogosnak sötétben az úton.
2013. febr. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha elütöd a gyalogost, nem a te hibád lett volna, francnak sétál az úttesten, sötétben, ráadásul nem is menet iránnyal szemben sétált, ahogy kresz szerint kell. Szóval annak a gyalogosnak ott se kellett volna lennie.
2013. febr. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
47%
tudod én vezetek éjszaka de nem elözök ha nem muszály...egy sima egyszerű főuton éjszaka 1 dul voltam ...utolértem egy lassaban haladó kocsit gondoltam kielözöm, hát 3 másodpercen mult a dolog egy lada szeru tragacs ment el pont melletem lámpa világitás nélkul...nappal elözök de éjszaka csak nagyon ritkán...
2013. febr. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ne mondjátok már, hogy a gyalognak semmi keresnivalója nincs az úton - mégis, ha se járda, se padka, akkor hol menjen? Persze a láthatóságot javító eszközök használatának elmulasztása miatt felvetődne a gyalogos felelőssége is, de ne jelentsük már ki, hogy ott sem lehetett volna...


Én a kérdezőnek azt javaslom, hogy ne szégyelljen lassan menni sötétben - így ugyanis több időt hagyhatsz magadnak az esetleges akadályok észlelésére. Ezen kívül az is hasznos, ha óvatosan magad elé engedsz valakit és így lesz felvezetőd, akit követhetsz - persze ez sem 100%-ig biztos megoldás, de mivel több szem többet lát, a magad részéről csökkented így a balesetek kockázatát.

2013. febr. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha valaki vakít, akkor nem az utat, hanem a jobboldali árkot kell nézni. Amúgy meg teljesen alap sötétben, hogy amennyire lehet el kell nézni előre. Ezeket a dolgokat meg kell szokni.
2013. febr. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ne idegeskedj ilyenen, a gyalogos ilyen formában ott se lehetett volna. Minimum egy láthatósági mellény kellett volna, akkor meg már te is messziről kiszúrtad volna

..

2013. febr. 25. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hozzá kell szokni az éjszakai vezetéshez. Nem szabad belenézni a szembe jövő fényeibe, sok rosszul beállított, vakító fénnyel rendelkező jármű van az utakon. Ilyenkor jobb az út szélét figyelni. Ha szükséges akár lassítani is kell, ha nagyon vakítanak szemből. Ha nincs szembe jövő forgalom, fel a fényszórót. Rossz, vidéki mellékúton esetleg be is lehet kicsit húzódni középre (ez persze a szembe forgalom függvénye is), így kisebb az esélye kivilágítatlan jármű, gyalogos, kerékpáros, részeg ember elütésének. Tudomásul kell venni, hogy éjjel rövidebb a belátható útszakasz, ehhez kell alakítani a haladási sebességet.
2013. febr. 25. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem tört szilánkosra. Csak a lábfejemen mentek át. Nem lett semmi bajom, de nem túl jó érzés ha 100-zal súrolják a kabátod és a cipődön átmennek. Ott már semmin nem múlnak a dolgok. A lámpa sárgán villogott az autósnak, éjjel körül volt már, bulihangulat megvolt az autójukban.
2013. febr. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!