Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogy fognak attól lemaradni...

Hogy fognak attól lemaradni mögöttem, ha rálépek a fékre, hogy világítson?

Figyelt kérdés

Itt olvastam egy tanácsban. Hogy ha jkön valaki szorosan mögöttünk, de megelőzni nem akar, és a nyomunkban van már így régóta, és idegesítő, akkor az a teendő, hogy 1 picit hozzá érünk a fékhez, de csak annyira, hogyvilágítson a lámpa. És akkor tuti le fog maradni az illető.

De mégis mitől maradna le? Az csak a lámpa. Nem szögeket szór ki az autó az útra...



2013. febr. 26. 07:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mert eszébe juttatod hogy ha valami miatt hirtelen fékezned kell akkor belédrongyol mint a huzat.
2013. febr. 26. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Pedig logikus: ha látja a hátul haladó hogy az előtte haladó fékezni akar, akkor ő is automatikusan lassítani fog, pláne ha nagyon közel van.

Viszont nem támogatom a fékezgetést, mert nem oldja meg a gondot: az illető úgyis visszajön rád, a te figyelmed pedig eltereli az útról.

Tapasztalataim szerint ilyen akkor történik, amikor valaki 90-es szakaszon 70-nel autókázik, és sok a beláthatatlan szakasz, így kockázatos az előzés.

2013. febr. 26. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ha csak úgy ok nélkül fékezgetsz, akkor mazsolának vagy hülyének fognak nézni. Mindenesetre akármelyik is vagy, nem árt némi távolságot tartani. Persze óvatosan az ilyennel, könnyen az autód hátsó fele bánhatja. És az oké, hogy a hibás a hátsó lesz, de jó eséllyel a te életed lesz nagyobb veszélyben a szuziban. Plusz ha megelőz és büntetőfékez, azt is nehezen bizonyítod, hogy ő fékezett túl nagyot. Ne cibáld az oroszlán bajuszát.
2013. febr. 26. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
kapcsold fel a ködlámpát :) ha birja nézni akkor vakuljon meg:)
2013. febr. 26. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ablakmosóval szoktak még hátraspriccelni hogy vegye észre magát.
2013. febr. 26. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én is bele szoktam fékezgetni aprókat hogy vegye észre magát. Előre pedig van kamera a kocsiban. látszik ha elémvág és befékez.
2013. febr. 26. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
a ráfutásos baleseteknél szinte mindig a hátsó a hibás, mert nem tartotta a követési távolságot. Persze ez neked mindegy mert az autód megy szét...
2013. febr. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Wadmalac ***** válasza:
A féklámpa előbb kapcsol, mint ahogy a fék már fogna, tehát lehet lassítás nélkül is féklámpát villantani. Én a hátsó ködlámpát szoktam pár másodpercre felkapcsolni. Egyrészt elsőre rögtön féklámpának nézik és távolodnak, de ha leesik neki hogy ez a ködös volt, akkor egyértelmű felszólítás arra hogy tartson nagyobb követési távolságot. Aki ezután is beleáll a fenekedbe, az agresszív barom és jó eséllyel beléd is fog jönni vészfékezésnél. Adott esetben egyértelműen ő lesz a hunyó, de ez a karambollal járó méregtől és hercehurcától nem mentesít.
2013. febr. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Szerintem ez egy viszonylag közismert jelzés arra, hogy "maradj le tőlem" és a többség vagy ennek ismeretében marad le, vagy azért, mert érzékeli, hogy emiatt az ő tempója is lassul (én ugyanis nagyon finoman, de lassítok is hozzá). Viszont arra is figyelek, hogy a következő, előzésre alkalmas helyen és szituban tényleg el is tudjon mellettem menni biztonságosan az illető.
2013. febr. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
56%
A sebességet kell a követésitávolsághoz alkalmazni. Ha 2 méterre jön, lelassítok 30-ra, ha a ynakamba jön, kiteszem üresbe gurulni, tuti feladja és megelőz. Másik módszer: ha nagyon-nagyon közel jött, akkor a mai magyar útviszonyok között pár száz méteren belül biztosan lesz egy olyan szép méretes kátyú, amit csak te látsz, ő nem. Te kikerülöd az utolós pillanatban, ő leharapja a nyelvét. Ez a módszer eddig mindig működött.
2013. febr. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!