Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért kapom meg némely emberek...

Miért kapom meg némely emberektől, hogy nm normálisan vezetek, ha nem tetszik nekik, ahogy vezetek?

Figyelt kérdés

Nem vezetek balset veszélyesen, felelötlenűl, és örült módjára, szabályokat nem betartva.

Mégis van 1-2 ember akitől kéretlenül is megkaptam, hogy "örülten" vezetek.

Holott nem, csak tudom, hogy mire képes az autóm, és mire vagyok képes.

1 szitu. Jönnek szembe, messze, megyek lendülettel, kanyarodnék balra, és nem hogy megállnék és megvárnám még elmegy a sok kocsi, hanem tudom, hogy milyen sebességgel jönnek, én milyen sebességgel megyek, és bekanyarodok.

Anélkül, hogy a szembejövőnek el kéne vennie a gázról a lábát.

Mások meg megállnának, és várnának.

Én anélkül bekanyarodok, hogy lecsapnám a kanyart az esetlegesen balról kijövő autó kárára.

Vagy fűútra kikanyarodáskor, látom, hogy nagy kocsisor, mind két oldalt. Tudom, hogy mennyire és milyen ygorsan tudok felgyorsulni hogy ne jöjjenek a nyakamra és ne kelljen satufékezni egyik odlalnak se, hát kikanyarodok...

Jobbkezes utcáknál lassan egyenletes tempóba gurulok és nézem a jobb oldali utcákat, néha a balt miután megnéztem a jobbat. Na erre is megkaptam, hogy mi az hogy nem állok meg minden utcánál...


És rám mondják egyes emberek, hogy nem normális ahogy vezetek.

De szerintem az lenne az ha sebesség határ felett mennék, mindenhol lecsapom az összes kanyart, hogy betudjam venni gyorsan a kanyarokat, illetve elkezdenék előzni kocsisort, miközben szemből jön egy kamion...


És sokan azt mondják gáz ahogy vezetek. De még soha nem volt se koccanásom, se neki tolatás másnak, se árokba lecsúszás, se lemenetel az útról, se piroson áthajtás, se gyorshajtás, se tilosban parkolás.


Mégis miért vezetek akkor pár ember szerint rosszul?



2013. febr. 28. 18:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
...mégis.. hány km-t vezettél már?
2013. febr. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
47%
Már ne is haragudj, de nekem az jön át az egészből, hogy katasztrofálisan vezethetsz!
2013. febr. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
59%
Azok nem jó dolgok hogy tudod mire képes a kocsid és kicentized a dolgokat. Csak egyszer nem fog sikerülni balra kanyarodnod mikor jönnek szembe, és te azt gondolod hogy még simán beférsz előtte, de nem, és a kocsid összetörik, jogsidat meg elveszik fél évre. Gondolom hasonlók miatt mondták rád hogy őrült módra vezetsz.
2013. febr. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Nem centizem ki, inkább ki méterezem Bekanyarodok, és már eltelik 3 mp mire meglátom, hogy a visszapillantóban elmennek ott ahol van a kereszteződés.
2013. febr. 28. 18:59
 5/19 anonim ***** válasza:
65%

nem nevezném kicentizésnek azt a manővert, amikor a szembejövőnek kicsit sem kell fékeznie


és jobb is, ha valaki lendületesen, dinamikusan autózik, emellett a szabályokat is betartja


százszor rosszabb ha valaki szarakodik, ő maga se tudja, hogy 2 másodperccel később mit csinál, és megvan a kocc

2013. febr. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
51%
az a baj van jogsid de nem kénne legyen , mert egy nem vagy 100-as , 2 felellötlenul vezetsz ,nem kell láttni de vagy 2 3 an meg irjuk abbol amit leirtál...te egy beteg vagy közveszélyes...autosiskola tanulj meg vezetni ujbol...
2013. febr. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
41%

"Nem centizem ki, inkább ki méterezem Bekanyarodok, és már eltelik 3 mp mire meglátom, hogy a visszapillantóban elmennek ott ahol van a kereszteződés."


Nem csodálkozok egy picit sem, hogy mit mondanak rád! Az lenne a furcsa ha nem mondanák!


Amúgy azt például tudod, hogy mondjuk 90-nél egy másodperc alatt hány métert tesz meg egy kocsi? Vagy mondjuk 120-nál?

Tudod például, hogy egy átlagos reakció idő alatt egy 120-al haladó autó, hány métert tesz meg?

Tudod mondjuk például, hogy bizonyos időjárási és útviszonyok hogy befolyásolják egy szembe jövő jármű sebességének a becslését?

Na meg honnan tudod, hogy pl. a szembejövőnek nem kell egy kicsit sem fékeznie (azt aztán tényleg nehéz megbecsülni)? Vagy főútra kikanyarodáskor honnan tudod, hogy nem kellet fékeznie a mögötted jövőnek? Mert attól, hogy nem mászik a nyakadba még könnyen lehet, hogy kellet!


Hány kilométert vezettél már? Állítom még 30 ezer sincs meg.

2013. febr. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
63%
mert lámák
2013. febr. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

#7: Nem írta, hogy főútra kikanyarodáskor nem kell fékeznie a mögötte levőnek, hanem hogy satufékeznie nem kell... Pont ez az, ami miatt lehet, hogy joggal rágnak be, amennyiben nagyot kellett fékezniük, de még nem satufék szinten... Bár úgy tűnik, ő akkor csinálja ezt, amikor nagy a forgalom és azt gondolja, hogy várakozással nem megy semmire. De így leírás alapján fogalmam sincs, hogy ez mennyire jogos. Ha tényleg nagy a forgalom, kénytelen az ember kihajtani akkor is, ha akadályozza a másikat, mert nem várhat ott estig. Szerencsére én ilyen forgalommal sosem találkozom.


A többi leírás alapján akár még teljesen rendben is vezethet a kérdező, de ezt így nehéz megítélni.


Becsülni viszont elkerülhetetlen a közlekedésben, gyalogosként is ezt csinálom évtizedek óta, persze ráhagyással (ha épp nem kéne fékeznie, akkor se stresszelnék mondjuk egy újrakezdő mazsolát, de lehet, hogy túl előzékeny vagyok. de fel is gyorsíthat meg ilyenek, nem bízom én senkiben)... Nyilván nem várunk 2 km-es üres útszakaszt ahhoz, hogy csináljunk valamit, valahol meg kell húzni a vonalat, ahol úgy ítéljük meg, rendben van.


Mondjuk az elgondolkodtató, hogy többek szerint őrülten vezet a kérdező... De ez önmagában még kevés ahhoz, hogy megmondjam a tutit (viszonylag kezdő vagyok, de véleményem azért még lehet).

2013. febr. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
63%

A leírás alapján szerintem nem gáz ahogy vezetsz! Hasonló dinamikával közlekedek én is.


Mielőtt belém kötnétek: 25 éve van jogsim, és kb. 1,5 millió km-t vezettem eddig, és az utóbbi 15 évben nem okoztam balesetet, B10-em töretlen!

:D

2013. febr. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!