Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Helyes gondolat menet, ha...

Helyes gondolat menet, ha valami baj történik, akkor nem "kellett volna elindulnom"?

Figyelt kérdés

Most esett ugye a hó 15.-én. Haverom elindult a barátnőjéhez, ami kb 20 km oda. És nem ment gyorsan, de mégis megcsúszott az egyik kanyarban, és lement az árokba, és összetört az autó.

Most nincs autója, mert még javítják. Csúnyán összetört.

Azt mondja, hogy bakker, nem kellett volna átmennie a barátnőjéhez, miért ment? Akkor most lenne autója, és nem történt volna ez az eset, ha akkor otthon marad a se**én.


Helyes gondolat menet ez?

Ha valami baj történik, akkor a "nem kellett volna" dolog feljön az igaz is?


Azért kérdem, mert akkor az autóversenyzők is azt mondják, ha összetörik egy verseny alatt az autót, hogy "áhh, elég lett volna a 3. hely, nem kellett volna ennyire nyomulnom..."



2013. márc. 19. 13:10
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Ha tudom, hogy elesek, előtte leülök. Ha megtörtént a baj, nem érdemes azon mélázni, hogy mi lett volna, ha...
2013. márc. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Beviz Elek ***** válasza:
77%
Nem. Az a helyes gondolatmenet, hogy jobban figyelnem kellett volna. Tanultam belöle, legközelebb óvatosabb leszek.
2013. márc. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%
Azért ha kiadták a piros riasztást akkor az a barátnő várhatott volna, és meg is értette volna a dolgot.
2013. márc. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%

Az index nyitócikke volt, hogy a Belügyminisztérium azt az utasítást adta, hogy senki ne induljon útnak.


Ha ennek ellenére útnak indult, és összetörte az autót, akkor bizony helyes gondolatmenet. Megvolt minden információja, és mégis rosszul döntött.

2013. márc. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
47%

Ebben az esetben helyes a gondolatmenet, mert nem véletlenül figyelmeztették az embereket mindenféle médiában, hogy akinek nem muszáj ne induljon útnak.

De így utólag már úgyis tök mindegy.

Az autóversenyzős példa meg tök más, nem tekintem autóversenyzőnek azt aki így gondolkodik és őszintén szólva nem is "hallottam" még tőlük ilyent.

2013. márc. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 szántóvető ***** válasza:
100%
"és nem ment gyorsan,de mégis megcsúszott az egyik kanyarban,és lement az árokba"-ugye ezt te sem hiszed el?ha az ember nem megy gyorsan akkor nem az árokban köt ki.
2013. márc. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Tipikus-tipikus ez a "Nem mentem gyorsan" Mindenki elmondja, aki bármilyen balesetet okoz. Attól, hogy kicsit havas az út, még nyugodtan útnak indulhat bárki. Az országban is "csak" a hófúvásokkal volt gond. Amint a kérdés mutatja a illető nem akadt el, szimplán túl gyorsan ment, és megcsúszott.
2013. márc. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Aki úgy gondolja, hogy csak akkor mész árokba ha gyorsan hajtasz az még nem vezetett nagy hóban és jégen sem. Kevés téli rutinnal hamar megvan az. De am, tényleg ilyen időben ha nem muszáj ne indulj el.
2013. márc. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Gyorsan hajtott az adott útviszonyokhoz képest. Vagy éppen hirtelen kormánymozdulatot tett, ami szintén a sebességre vezethető vissza.
2013. márc. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!