Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogyan lehet leküzdeni a...

Hogyan lehet leküzdeni a lámpalázat autóvezetéskor?

Figyelt kérdés
A jogsim megszerzését követően /elsőre átmentem/ pár hónapig vezettem, aztán abbahagytam. Úgy érzem, nem vagyok ura az autónak és félek a váratlan helyzetektől. Állítólag jó a vezetési technikám, de a közlekedés, volánhoz ülés gondolatára kiver a víz. Pedig nekem is el kellene jutnom A-ból B-be...
2008. jún. 10. 15:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Lassan és nyugodtan. Ülj be és indulj! ne törödj csak magaddal. ha valakinek nem tetszik a "bénázás" oldja meg hogy kikerüljön. Előszőr csak kisebb forgalmú utakat válassz, aztán 1-2 hét és jöhet a sűrűje!

meglátod 1-2hónap és te is boldogan üvöltözöd, hogy "ménemmészmámiazanyádénembírodkikerülnihüjesuzukis"...stb :))))))

2008. jún. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Jaj, köszi a bíztatást, féltem, hogy valami hímsoviniszta duma jön be elsőnek, mert a nemem azért a kérdés alapján valószínűsíthető! Bár, ki tudja, lehet, hogy náluk is előfordul, csak ügyesen titkolják...
2008. jún. 10. 15:23
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Először is ne félj! Te is részese vagy a közlekedésnek, ugyanannyi jogod van autóba ülni, mint bárki másnak!

Én mindig ezzel bíztattam magam. Mikor megkaptam a jogosítványom, apával mentünk vezetni az első két hétben. Mindig mondta, hogy mi jó és mi nem. Ekkor persze csak a környékünkön levő kis utcákon "gyakoroltunk", nagy forgalomban még nem. Aztán egyszer mondta, hogy menjünk ki a főútra. (megjegyzem, a négyes út pesti szakaszának vége...) és ez volt az első reakcióm: "oda, a nagyon közé?" :) Aztán minden gond nélkül.

Ülj be és indulj el. Ha van gyakorlott vezető a közeledben, akkor vidd el "pár körre", legalább bíztatásnak. :)

2008. jún. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ragaszthatsz T betűt a hátsó szélvédőre, amíg bele nem jössz (ez megengedett), így jobban elnézhetik, ha bizonytalanul vezetsz.
2008. jún. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
89%

sok gyakorlással lehet leküzdeni a lámpalázat.

de tényleg kis forgalmú úton hogy ne előttem bénázz:D

2008. jún. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
100%
én férfi vagyok és nekem is volt ilyen hülyeségem pár évig. persze midnenki magyarázott hogy nagyon jol vezetek de egyszerűen nekem nem feküdt. őszintén szólva akkor ahogy haladt az életem (depressziosan és mindenféle hülyeségekkel megfűszerezve) lehetett legfőbb oka ennek.
2008. jún. 10. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Rakj ki egy T betűt a hátsó szélvédőre. Ha nem akarsz költeni a kék matricára, akkor egy papírra rajzolj :) Én is így oldottam meg. Augusztusban lesz 1 éves a jogsim, és azért már nincsenek nagyobb hibáim (lefulladások, ilyesmik) de még addig kint hagyom... Ha pl bánázol parkolásnál vagy ilyesmi, gondolj arra, hogy "tanuló vagyok még, ott a T betű", ezt mások is látják, és megérik, hiszem mindenki volt kezdő!!! Az első hónapokban mindig ült valaki mellettem, ha nem is jogsis és nem tud figyelmeztetni a hibákra (pl hugom), de jól esett, hogy valaki van mellettem. A lakóhelyed körül kocsikázz elöször, illetve ott ahol tanultál, az számodra ismerős hely. Majd szépen fokozatosan hozzászoksz!
2008. jún. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 tade ***** válasza:
100%
SZia! En ugyanigy voltam ezzel. Mar attol kivert a viz, hogy vezetnem kelett. Kb. 1.5 eve vettem egy kocsit (egy helyes kicsiket) Azota ugy kell kitepni az autobol. Egyszeruen eltunt a lampalaz. Sot mikor beleultem az elso sajat automba amit sajat penzembol vettem, olyan jo erzes volt, erot adott. Ma mar szinte normalis, hogy vezetek, parkolok, autopalyan kozlekedek, dugoba keveredek stb. Hidd el idovel elmulik a lapmalazad.
2008. jún. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Szervusz. Ahogy én tapasztaltam a lámpaláz idővel eltűnik, a rutin pedig nő. Szerintem nagyon fontos, hogy "hozzá kell szokni" ahhoz, hogy vezetsz. És szerintem a legjobb, ha minden nap vezetsz, minden időjárási körülmények között, nappal, este. Persze ha van lehetőséged megtenni. Én friss jogsival autóval kezdtem munkába járni, át Pesten oda-vissza minden nap. Kb.1 hónap múlva szépen hozzászoktam, és már nem voltam ideges hogy mi lesz az úton.

Nekem nagyon sokat segített a navigáció, persze ahhoz is hozzá kellett szokni hogy egy gép dumál az orrom előtt. De ha elrontottam egy manővert legalább nem kellett kapkodjak hogy merre is menjek tovább. Sok sikert kívánok!

2008. jún. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
100%
Szerintem minden kezdett nehéz, nekünk pl a vezetésben a férfiaknak meg másban. Én például volt hogy nem tudtam kiparkolni vhonnan és megkértem egy pasit hogy álljon ki. Nem nevetett, még büszke is volt magára. Én persze azóta is jót nevetek ha eszembe jut, nem szégyenlem , ma már ügyesebb vagyok.
2008. jún. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!