Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Nem úgy van, hogy ha 2 egyenes...

Nem úgy van, hogy ha 2 egyenes sáv van, akkor a belsőbe mennek a gyorsabban haladók? Vagy ez csak tévhit?

Figyelt kérdés

Én úgy tudom. Legalábbis autópályán 100%. Máshol nem?

Pl. Örstől egyenesen a Stadionokhoz, megyek a belsőben, és 50-nel mennek előttem, mikor 70 es tábla van.

A külsőbe meg elhúznak mellettem 70nel.


Nem úgy van, hogy a belsőben nem kléne feltartani másokat?



2013. ápr. 14. 11:55
 1/10 anonim ***** válasza:
Lakott területen belül ha nem akadályozod a többieket, akkor haladhatsz tartósan a belső sávban. Elvileg az 50 a 70 helyett még nem számít akadályozásnak, és az ilyen lassan haladót meg lehet jobbról is előzni.
2013. ápr. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Lakott területen belül előzhetsz "jobbról". Lakott területen kívül ezt nem teheted meg.
2013. ápr. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Van aki el akar kanyarodni azért megy be a belső sávba így jóval lassabb mint aki egyenesen menne tovább.
2013. ápr. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Agytörzsi Prof. ***** válasza:
36%

Muszáj ezt ideraknom, mert az első kettő érdekesen értelmezi a kreszt.

(2)217 A párhuzamos közlekedésre alkalmas olyan úttesten, amelyen az azonos irányú forgalom számára két forgalmi sáv van, az előzés befejezése után a külső forgalmi sávba vissza kell térni. Ha 3500 kg megengedett legnagyobb össztömeget meg nem haladó gépkocsival, motorkerékpárral vagy - lakott területen - távolsági, illetőleg gyorsjáratú autóbusszal a vezető több járművet kíván előzni, megmaradhat a belső forgalmi sávban feltéve, hogy ezzel a mögötte gyorsabban haladó járművek közlekedését nem akadályozza; ha pedig a forgalom olyan sűrű, hogy a külső forgalmi sávba visszatérni nem lehet, a belső forgalmi sávban folyamatosan is haladhat.


Ezt a jobbról előzést egy jogszabállyal megerősíthetnétek, mert ilyenről nem tudok, holott párszor már vizsgáztam Kresz-ből. És nem azért mert balfék vagyok, hanem mert van pár jogsim(minden).


Tehát elvileg igen, a belső sáv a gyorsabb.

2013. ápr. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Agytörzsi Prof. ***** válasza:
100%

És már javítom is magamat,mert jól mondja az első kettő:


(4)219 Lakott területen lévő, párhuzamos közlekedésre alkalmas olyan úttesten, amelyen a forgalmi sávok útburkolati jelekkel vannak megjelölve, a belső forgalmi sávban (sávokban) 3500 kg megengedett legnagyobb össztömeget meg nem haladó gépkocsival és motorkerékpárral folyamatosan is szabad haladni feltéve, hogy ezzel a jármű a mögötte gyorsabban haladó járművek közlekedését nem akadályozza. Az ilyen módon haladó jármű mellett - a (6) bekezdés c) pontjában foglaltak megtartásával - fokozott figyelemmel jobbról el szabad haladni, a forgalmi sávokat azonban - a gyorsabb előrehaladás érdekében - kis távolságon belül ismételten változtatni, és ezzel a közlekedés résztvevőit zavarni tilos.

2013. ápr. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"Ezt a jobbról előzést egy jogszabállyal megerősíthetnétek, mert ilyenről nem tudok, holott párszor már vizsgáztam Kresz-ből. És nem azért mert balfék vagyok, hanem mert van pár jogsim(minden)."


Pedig csak 2 bekezdéssel lejjebb kellett volna olvasgatnod kicsit:

:D


"4)219 Lakott területen lévő, párhuzamos közlekedésre alkalmas olyan úttesten, amelyen a forgalmi sávok útburkolati jelekkel vannak megjelölve, a belső forgalmi sávban (sávokban) 3500 kg megengedett legnagyobb össztömeget meg nem haladó gépkocsival és motorkerékpárral folyamatosan is szabad haladni feltéve, hogy ezzel a jármű a mögötte gyorsabban haladó járművek közlekedését nem akadályozza. Az ilyen módon haladó jármű mellett - a (6) bekezdés c) pontjában foglaltak megtartásával - fokozott figyelemmel jobbról el szabad haladni, a forgalmi sávokat azonban - a gyorsabb előrehaladás érdekében - kis távolságon belül ismételten változtatni, és ezzel a közlekedés résztvevőit zavarni tilos."

2013. ápr. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Basszus, miért nem tudja az emberek 90 százaléka, hogy Magyarországon (meg a legtöbb országban) jobbratartás van, és mindig a külső sávban kell haladni!! Csak akkor kell az belsőbe menni, ha előzni akarsz egy lassabban menő járművet, vagy ha olyan nagy a forgalom, hogy kevés hozá egy sáv.
2013. ápr. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Igazából egy dolog a KRESZ és másik dolog a gyakorlati megvalósítás. Pesten pl ne akarj 50-el sávot váltani, amikor a külsőben is alsó hangon mennek 60-al. Én betartom a sebességkorlátot, ezért sajnos már jó előre sorolok, ha tetszik, ha nem. De vannak olyan helyek mint mondjuk a Thököly út, ott inkább szándékosan a belsőben megyek, a külsőt meghagyom a buszoknak, persze csak ott ahol a belső nem buszsáv. Nekem azt tanították tavaly, amikor a jogsit csináltam, hogy a belsőben nem tarthatod fel a mögötted haladót, tötymörgésre ott a külső sáv.
2013. ápr. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az én jogsim is "televan bélyegezve", de nem merem vállalni, hogy mindent tudok.


Annyit viszont megjegyeznék, hogy majdnem mindig látni az előttem haladó jármű mozgásán, hogy balfék-e, vagy csak bosszantani akarja a többieket, mert olyanja van..


Ha sietek, akkor tükör, index, kerül, közben nem mutatok be, nem ordítok, hanem haladok, oszt jónapot.


Ha megkérdezhetnénk, hogy miért megy annyival és ott, ahol, igen érdekes válaszokat kapnánk.

2013. ápr. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Valójában csak akkor szabadna a belsőben menni VÁROSBAN IS ha előzöl, vagy balra kanyarodás miatt vagy a bal sávban. Esetleg még ha nagy forgalom miatt egybefüggő autósor van mindkét sávban.

Ezeken kívül egyértelmű, hogy a belső sávnak jobban kéne haladni, csak ezt sajnos nem szokott megvalósulni. Soroksárin, M3 ki-be, Hungária jellemző, hogy a 3 közül a legkülső sáv halad legjobban.

2013. ápr. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!