Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közlekedés » Közlekedésbiztonság

A kérdés

Ha valaki behúzódik a vonalra, és én szemből neki megyek, kapok valamit? Büntetést?

Sokan rá állnak a felező vonalra, egyik kerékkel, szóval az autó visszapillantója, már átlóg az én sávomba.

És ha megyek szemből, és ott meg szűk padka van, és nem akarok a padkának menni, és neki megyek az oldalának, felelős vagyok?

Én sávomban állt "mondjuk", de Ő állt, én mentem.

Én mentem neki.

Most akkor mi a helyzet ezzel?

Keress kérdéseket hasonló témákban: sáv, kanyarodás, bál, tükör, autó, oldal, egyenes, koccanás, súrolás

2013. ápr. 17. 13:49  Privát üzenet  

A válaszok
Mivel szemből mész neki, simán elhúzhatsz a francba a helyszínről, ez elég hatalmas bunkóság lenne, de nem kapsz semmit. Egyébként meg ha módod van elkerülni akármilyen ütközést, balesetet, súrlódást, akkor meg is kell tenned, de ezt mondja ki a szabály, magyarán felelősségre vonhatnak.

A válasz 82%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/7Időpont 2013. ápr. 17. 13:56 Privát üzenet

Alap, hogy mivel a gépjárművezetés jogilag veszélyes üzem, mindent meg kell tenned egy baleset elkerüléséért. Az hogy ki lógott át kinek hova, és milyen felfestés volt, másodlagos. A véletlenül nekimész, akkor is megütheted a bokádat. Ha bizonyítható a szándékosság (a rendőrgázoló hummeres sem számított az amatőr videofelvételre), fékezés nélkül mész bele, akár letöltendőt is kaphatsz, ha személyi sérülés történik.

A másik eset, ha nem történik személyi sérülés, és kiszáll valaki olyan, akire nem számítottál... ilyenkor szokott jönni a központi zár kattanása, az oldalablak csörömpölése, és a zokogva, barna foltos nadrágban előadott "bocsánat, nem akartam, kérem ne bántson"-történet. Ami a kérdésből ítélve amúgy rád férne, de ez csak egy magánvélemény. De előbb utóbb bele fogsz szaladni egy pofonba.

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/7Időpont 2013. ápr. 17. 14:06 Privát üzenet

Igen, kapsz, méghozzá agyrázkódást.

Minden balesetet kötelességed elkerülni a törvény szerint és emberileg is.

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/7Időpont 2013. ápr. 17. 16:22 Privát üzenet
Ne szarozz, legközelebb ha autót látsz veled szembe menj át te is az ő sávjába... De a bal tükrét célozd meg!

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/7Időpont 2013. ápr. 17. 19:20 Privát üzenet
De NE a bal tükrét célozd meg!

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/7Időpont 2013. ápr. 17. 19:21 Privát üzenet

asszem neked tériszonyod van... egy sávszélesség min 3 méter.. nehogymár ne férj el..milyen járgánnyal mentél?busszal?persze talán jogsid sincs...

amit írtál az mindennapos jelenség, de nem mennek neki a másiknak, mert alférnek. olyan közel nem lehet a padka.

ha valaki áll, és nekimész, persze, hogy te vagy a felelős.akár szándékos is lehet a cselekmény.

A válaszíró 64%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/7Időpont 2013. ápr. 18. 06:07 Privát üzenet
Kedvesem ezt jegyezd meg örökre, mindig neked kell figyelned, ha valaki szemből elöz, ha valaki kihajt eléd véletlen, akkor neked kell lefékezni. Jegyezd meg senki nem fog bocsánatot kérni, ha meghaltál, hanem vagy elhajt vagy börtönbe kerül. Mindenre fel kell készülni. Ja és tudom, hogy évekkel ezelőtti komment, de gondoltam, hogy biztos éretlen vagy és ez nem sértés csak figyelj oda az utakon!

A válaszíró 59%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/7Időpont 2017. ápr. 4. 14:00 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
2013. Jan.5. -én voltam az autópályán, de sajnos nem jó rendszámot ütöttem be sms-be. Mikor várható a büntetés? Bízom benne, hogy holnap lesz 1 hónapja amikor elkövettük a...
Ezért kaphatnak valami büntetést?
Meg szereztem lassan 1 éva a 125ccmes jogsimat (11kw) és ugye van az hogy 2 évig nem vihetek személyt na de én mégis viszek és mi van ha el kap a rendőr? Mennyi büntetést von maga után?
Mekkora büntetést kaphat az aki?
Milyen büntetést kaphat egy korrupt rendőr?
Volt már olyan, hogy megbüntettek olyan indokkal, hogy kereszteződésnél 5 m-en belül parkoltál, majd fellebbeztél, és elengedték a büntetést?

Kérdések a Közlekedés rovatbólKérdések a Közlekedésbiztonság rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!