Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha valaki behúzódik a vonalra,...

Ha valaki behúzódik a vonalra, és én szemből neki megyek, kapok valamit? Büntetést?

Figyelt kérdés

Sokan rá állnak a felező vonalra, egyik kerékkel, szóval az autó visszapillantója, már átlóg az én sávomba.

És ha megyek szemből, és ott meg szűk padka van, és nem akarok a padkának menni, és neki megyek az oldalának, felelős vagyok?


Én sávomban állt "mondjuk", de Ő állt, én mentem.

Én mentem neki.

Most akkor mi a helyzet ezzel?



2013. ápr. 17. 13:49
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Mivel szemből mész neki, simán elhúzhatsz a francba a helyszínről, ez elég hatalmas bunkóság lenne, de nem kapsz semmit. Egyébként meg ha módod van elkerülni akármilyen ütközést, balesetet, súrlódást, akkor meg is kell tenned, de ezt mondja ki a szabály, magyarán felelősségre vonhatnak.
2013. ápr. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Alap, hogy mivel a gépjárművezetés jogilag veszélyes üzem, mindent meg kell tenned egy baleset elkerüléséért. Az hogy ki lógott át kinek hova, és milyen felfestés volt, másodlagos. A véletlenül nekimész, akkor is megütheted a bokádat. Ha bizonyítható a szándékosság (a rendőrgázoló hummeres sem számított az amatőr videofelvételre), fékezés nélkül mész bele, akár letöltendőt is kaphatsz, ha személyi sérülés történik.


A másik eset, ha nem történik személyi sérülés, és kiszáll valaki olyan, akire nem számítottál... ilyenkor szokott jönni a központi zár kattanása, az oldalablak csörömpölése, és a zokogva, barna foltos nadrágban előadott "bocsánat, nem akartam, kérem ne bántson"-történet. Ami a kérdésből ítélve amúgy rád férne, de ez csak egy magánvélemény. De előbb utóbb bele fogsz szaladni egy pofonba.

2013. ápr. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen, kapsz, méghozzá agyrázkódást.


Minden balesetet kötelességed elkerülni a törvény szerint és emberileg is.

2013. ápr. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ne szarozz, legközelebb ha autót látsz veled szembe menj át te is az ő sávjába... De a bal tükrét célozd meg!
2013. ápr. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
De NE a bal tükrét célozd meg!
2013. ápr. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

asszem neked tériszonyod van... egy sávszélesség min 3 méter.. nehogymár ne férj el..milyen járgánnyal mentél?busszal?persze talán jogsid sincs...

amit írtál az mindennapos jelenség, de nem mennek neki a másiknak, mert alférnek. olyan közel nem lehet a padka.


ha valaki áll, és nekimész, persze, hogy te vagy a felelős.akár szándékos is lehet a cselekmény.

2013. ápr. 18. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Kedvesem ezt jegyezd meg örökre, mindig neked kell figyelned, ha valaki szemből elöz, ha valaki kihajt eléd véletlen, akkor neked kell lefékezni. Jegyezd meg senki nem fog bocsánatot kérni, ha meghaltál, hanem vagy elhajt vagy börtönbe kerül. Mindenre fel kell készülni. Ja és tudom, hogy évekkel ezelőtti komment, de gondoltam, hogy biztos éretlen vagy és ez nem sértés csak figyelj oda az utakon!
2017. ápr. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!