Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A jobbra hátra, balra hátra...

A jobbra hátra, balra hátra merőleges parkolásnak van valami titka?

Figyelt kérdés
Kétszer tökéletesre megcsináltam anélkül, hogy korrigálnom kellett volna, de előtte meg mindig rosszul ment. A legnagyobb probléma mindig az, hogy mikor kezdjem forgatni a kormányt, illetve hogy mennyire álljak előre ehhez a parkoláshoz?
2013. ápr. 26. 11:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Gyakorolni kell, ennyi. Tegyél le két bóját valami parkolóban és szánj rá egy napot.
2013. ápr. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze van titka. Gyakorolni, azzal érezni fogod az autót, s kicsit furán hangzik de mintha a testeddé válna, tudni fogod a tükörben, az ablakból látottakból mikor merre mennyit kell tekerni a kormányon, mikor kell a fékre lépni, s mekkora gázt kell adni hogy minden jó legyen. Szóval a gyakorlás, az autó megismerése érzése csak a titok. Elsőre mindenkinek fura egy másik autóba ülni a megszokott után, de a rutinnal együtt az összeszokás ideje is lerövidül.
2013. ápr. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

gyakorolni nem tudok, max az órákon, még tanulóvezető vagyok.


egyébként érvényes az a szabály, hogy kb. annyira álljak előre hátrameneti parkolásnál, hogy a vállam egy vonalban legyen a kiválasztott hely utáni második hely végét jelző vonallal?

2013. ápr. 26. 11:55
 4/9 anonim ***** válasza:
Akkor keress egy családtagot/ismerőst, akinek van kocsija és egy udvara, ahol gyakorolhatsz. Tegyél ki két műanyag seprűnyelet, akkor nem lesz baja a kocsinak ha nekimész.
2013. ápr. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Nekem is ez a bajom,h ez nem megy.

Vagyis nem tudom h megy e mert az oktató folyton nyomkodja a kuplongot és sosem érzem h hogyan kell csúsztatni :s

am a 14. óránál tartok

21L

2013. ápr. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

*kuplungot

bocsi

2013. ápr. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ezt tényleg nem lehet néhány szabállyal leírni, gyakorolni kell, amíg nem látod/érzed magadtól, hogy mikor és meddig kell tekerni a kormányt.

Az, hogy kiválasztasz általánosságban egy pontot, azért nem jó, mert a többi autó nem egyformán áll a parkolóban, a felfestett parkolósáv sem mindig ugyanolyan széles, így ezekhez nem érdemes viszonyítani.

2013. ápr. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Beviz Elek ***** válasza:

Èn ùgy szoktam (pl madaras teszkó parkoló), hogy kivàlasztom a helyet, arra az oldalra hùzódok közvetlenül a kocsik mellè. Amikor pont az üres hely mellett vagyok (a motorhàztetö a következö kocsinàl) betekerem a kormànyt ès beàllok àtlósan. Utàna kormàny egyenesen vagy ellentètes irànyba ès tolatok. Kicsit àtlósan tolatok ràhùzva a mellettem lèvöre ès amikor a hàtsó kerèk elment lököse vonalàban, akkor lassan hozhatod a többivel pàrhuzamosra a verdàt. Kezdökènt ùgy csinàlnàm, hogy lehetöleg màr szinte pàrhuzamos legyen a te kocsid a többivek tolatàs közben, ìgy csak a vègèn kell tekerj picit a kormànyon ès nem kell kiszàmolni, hogy amìg pàrhuzamba teszed, mennyit kerül oldalra a hàtsó kereked.

Ìgy amikor làtod, hogy közèpen vagy, pàr cm alatt pàrhuzamos lesz ès pont közèpre kerülsz.


Persze ez a motorhàztetös kanyargós dolog sokmindentöl függ. Normàl szemèlyautó, dodge ram, kisbusz vagy smart van alattad

2013. ápr. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

egy javítást én is megengedek magamnak, 10,5 éve van jogsim, 5 éve napi rendszerességgel használok autót.

erre nem lehet egyértelműen válaszolni, meg kell ismerned az autót: mert nem mindegy, hogy a Swiftemmel vagyok, vagy egy nagy kombival, vagy egy kis furgonnal,függ az autó hosszától, kormányzási szögétől.

2013. ápr. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!