Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Üdv! Ebben a kereszteződésben...

Üdv! Ebben a kereszteződésben hogyan kell balra fordulni szabályosan?

Figyelt kérdés

Eléggé nagy a forgalom, lámpa nincs, ha kimegyek akkor tuti valakit feltartok, míg megvárom, hogy a belső sávból is kiürüljenek, aztán még ha átérek a felezőn, akkor még a másik oldal belsőt is figyelnem kell jobbról. Addig álljak a villamos síneken? És mi van ha a villamos is jön? Akkor meg azt tartom fel.


Na tehát a hely:

Szeged, Pozsonyi Ignác utcáról felmegyünk a Kossuth L. körútra BALRA kanyarodva. Sajnos linkelni nem tudom hogyan kell a google maps-ról, remélem nem okoz gondot beírni a keresőbe és megtalálni a kereszteződést.

Köszönöm!


2013. máj. 29. 23:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez teljesen szituáció függő. A villamossínekre mindenképp rá kell állnod és megvárni amíg be tudsz kanyarodni. Értelemszerűen nem mész rá a sínre, ha látod hogy jön a villamos illetve indulni fog a megállóból és nem tudnád időben elhagyni.
2013. máj. 29. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És mi a helyzet még a villamos sínek előtt? Csúcsforgalomban ott kell állni 5 percig is a kis utcában?
2013. máj. 29. 23:55
 3/8 anonim ***** válasza:

Megnéztem a helyet a norc-on.

[link]


A középre helyezett villamos kettéosztja az utat.

A villamosforgalomra is figyelemmel elsőbbséget adsz a balról jövőknek.

----

Fontos tudnivaló, sokan nem így értelmezik az elsőbbséget:

Ha nem kényszeríted őket satuzásra, kormányelrántásra, s nem kell miattad megállniuk, s várakozni, akkor is ki mehetsz, ha esetleg lassítani kell nekik.

----

Tehát, ha nincs már közelben villamos, balra lévőknek elsőbbséget adtál, akkor a fentiek szerint ráhajtasz a sínekre (egyenesen!), s ott megállsz (ha szükséges), s elsőbbséget adsz a jobbról jövőknek. Mint előbb. Tehát lassítás belefér, vészhelyzet előidézése nem.

Majd lekanyarodsz a belső sávba, s elsőbbséget adsz a gyalogosoknak is.

Szép egyenes, jól belátható hely.

2013. máj. 30. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

ó hát ez fönt van a google térkép utcaképén is :


[link]

2013. máj. 30. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 kata kata ***** válasza:
Szabályosan a következő képen:elsőbbséget adsz a balról érkező gépjárműveknek,majd bármely irányból érkező villamosnak,majd a jobbról érkező gépjárműveknek (párhuzamos közlekedés) nem tudom melyik forgalmi sávba akarsz besorolni.Majd elsőbbséget adsz a gyalogosoknak. Én a helyedben keresnék egy távolabbi de nem ilyen macerás helyet.(lámpás kereszteződést)
2013. máj. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"És mi a helyzet még a villamos sínek előtt? Csúcsforgalomban ott kell állni 5 percig is a kis utcában?"

Két lehetőséged van, vagy ott állsz 5 percet amíg beférsz, vagy bepofátlankodsz.

2013. máj. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm! Kár, hogy az oktatás során ilyen helyzetekbe nem visznek bele az oktatók. Legalábbis ahol én tanultam, abban a városban nem volt ilyen kereszteződés.
2013. máj. 30. 11:39
 8/8 kata kata ***** válasza:
Idővel nevetni fogsz ezen a (nehéz)kereszteződésen!
2013. máj. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!