Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha biciklisávban haladok az...

Ha biciklisávban haladok az úttesten, nincs külön lámpám, akkor az autósoknak szóló lámpa érvényes rám is?

Figyelt kérdés

Friss budapesti bringás vagyok, és ma az Alkotmány úton haladtam a rakpart felé a biciklisávban. Az egyik keresztutcánál pirosra váltott a lámpa. Megálltam a sávban, és közben két cangás húzott el mellettem, az egyik elég csúnyán vissza is nézett, de nem mertem átmenni (nem jött semmi, de mégis az úttest része a biciklis út).


Azt nem tudom megmondani, melyik kereszteződés volt, de biztos, hogy nem volt külön lámpa, és én úgy tudom, hogy ilyenkor az autósok lámpája vonatkozik rám, hiszen a cangaút is az úttesten volt...


Így van ez, és a két másik biciklis volt szabálytalan, esetleg én tartottam fel indokolatlanul a forgalmat?



2013. jún. 10. 14:02
 1/4 anonim ***** válasza:
18%
Te nem friss budapesti bringás van, hanem csak egyszerűen fingod nincs a kreszről, mint kb. a legtöbb biciklisnek, akik már kb. az őrületbe kergetnek. De jó pont, hogy megálltál a piroson. A hülye át tekerőkkel pedig ne foglalkozz. Neked legalább több eszed van. Ha meg csúnyán néz, szard le. Én meg majd akkor fogok csúnyán nézni, mikor autóval egy ilyen f@szt elcsapok és még bele is rúgok a földön. Mert már rohadtul elegem van, hogy a full kivilágítatlan köcsög biciklisekből is, meg abból is, hogy átmennek piroson... Ezek szerint már ott tartunk, hogy még csúnyán is néznek arra, aki megáll. Beszarok komolyan.
2013. jún. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A piros rád is vonatkozik, vannak kimondottan bicikliseknek is elhelyezve lámpa, amin egy bicikli lógót lehet látni az is egyértelműen rád vonatkozik. Persze a többinek fingja sincs a kresszről, vagy csak egyszerűen bátrak. Én láttam már olyat amikor pirosra váltott a lámpa és a mellettem lévő bicikli sávban is ez vonatkozik és egy bringást majdnem elcsaptak amikor a piroson átment az ottani rendőrök 30 ezerért magyarázták el neki hogy rá is vonatkozik a lámpa.

Sok biciklis nem tudja a kreszt, akik tudják azok a lehető legnormálisabban közlekednek mert ilyenek is vannak szerencsére.

De a húgom is kikészít amikor bicajjal halad, mert van jogsija, tudja a kreszt és autóval teljesen jól vezet és betart mindent de ha biciklire ül akkor mindent elfelejt mert azt hiszi hogy rá semmi sem vonatkozik. Ugyanúgy itt vidéken is vannak kerékpár utak, meg lámpák is néhány helyen, és itt is tudni kell legalább az alapokat.

Szóval én a kerékpárosoknak is tartanék egy ilyan oktatást persze vannak iskolák ahol van ilyen de sok iskola ezeket elhanyagolja, pedig egyáltalán nem kéne, mert egy egyszerű gyalogosnak sem árt tudnia legalább az alapokat meg az elsőbbségi szabályok nagy vonalát sem árt ha tudja mert ezzel balesetet kerülhet el ő is, mégha nem is ő a hibás akkor is, mert oké hogy a zebrákon neki van elsőbbsége de ha esetleg egy olyan részen menne át ahol például elsőbbség adás tábla van a lámpák helyett vagy stop tábla akkor tisztában legyen azzal hogy mi micsoda mert lehetnek idióta vezetők akkor is.

2013. jún. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A választ köszönöm, a hangnemet kevésbé =)

/// Rendelkezem KRESZ-vizsgával (csak kitörölhetem vele a boldogabbik felem, mert pesti vezetési rutinnal nem), és pont ezért álltam meg a piroson, mert úgy tudtam, hogy ezt így kell csinálni biciklivel (is) - ugyanúgy, ahogy megállok minden biciklis piroson is, stb.

Azért kérdeztem meg mégis, hogy nem én vagyok-e valami díszf.sz, hogy gőzöm sincs valami nevenincs szabályozásról, ami ezt nyakatekert módon lehetővé teszi.

Persze utólag nézve tényleg hülye kérdés volt, csak ha mindenki szabálytalankodik körülöttem, akkor felmerül bennem, hogy lehet én k.rtam el valamit. ///

2013. jún. 10. 14:28
 4/4 anonim ***** válasza:
Alaptétel hogy az eléd kerülő lámpa neked is szól mindíg.Ha kerékpár jelzésű a lámpa akkor meg az autósokéval szinkron
2013. jún. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!