Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Megbüntethetnek azért, hogyha...

Megbüntethetnek azért, hogyha a láthatósági mellény nem rajtam van hanem pl. :bicikli csomagtartójára van rákötve?

Figyelt kérdés

2013. jún. 20. 12:47
 1/8 anonim ***** válasza:
74%

a szabály szerint a kerékpárt hajtó személynek láthatósági mellényt kell viselnie


ha a csomagtartón van, akkor nem viseled, szóval büntethetnek

2013. jún. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor valahogy magamra kell erőszakolnom :S.Nemtudom miért de olyan kellemetlenül érzem magam benne :D
2013. jún. 20. 13:12
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem kell kukás mellény, hanem olyan ruházat kell, amelyen vannak láthatósági elemek. Ha pl. olyan bringás póló van rajtad, amelyen van egy-két fényvisszaverő elem, élénk feltűnő színű részek, eleget tettél az előírásnak, biztonságnak. De ha olyan bringás hátizsákod van, amely ugyanennek megfelel, az is jó.
2013. jún. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Hát olyanom nem nagyon van.Világosabb ruhám van de azon nincs fényvisszaverő elem.

Csak azért is megkérdeztem ezt a kérdést, mert valahol olvastam hogy nem kötelező csak akkor ha korlátozott a látási viszony.Másik helyen meg már kötelező volt..

2013. jún. 20. 13:31
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak lakott területen kívül és ott is csak akkor, ha rosszak a látási viszonyok.

De ha nehezen vagy látható, akkor célszerű lakott területen is használni, a saját érdekedben.

2013. jún. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Lakott területen kívül mindig kötelező, látási viszonyoktól függetlenül, büntetnek érte!
2013. jún. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

KRESZ 54. paragraqfusból:

(6)A kerékpárral éjszaka és korlátozott látási viszonyok között abban az esetben szabad közlekedni, ha a kerékpáron vagy a kerékpároson

a) előre fehér-, hátrafelé piros színű, folyamatos vagy villogó fényt adó lámpát és fényvisszaverőt helyeztek el, és

b) lakott területen kívül kerékpáros fényvisszaverő mellényt (ruházatot)

visel.


Tehát mind az a), mind a b) pontot csak éjszaka és korlátozott látási viszonyok között kell betartani.

Ha nappal megbüntet a rendőr, akkor jelentsd fel!

2013. jún. 21. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
rendőre válogattja. múltkro semmi villogóm nem volt nem hogy mellény rajtam és ittas is voltam.. megállítottak a rendőrök és rámnéztek és mondták hogy menjek tovább... utánna pedig minden villogó, mellény lámpa 0 alkohol... és igazoltattak és szonda, minden macskaszemeket ellenőriztek stb... de ovatosan kell menni!
2013. jún. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!