Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Nah most akkor ha simsonnal...

Nah most akkor ha simsonnal megyek lakott területen kívül, kell elég sokat, kell láthatósági mellény?

Figyelt kérdés

A motoron van világítás, és működik is.

Fél órája nézegetem itt gyikon, akik kérdeztek ilyet, de kb fele fele a megoszlás, hogy kell vagy sem.

Nem jogszabály érdekel, hanem az, ha megállít a rend éber őre megajándékoz e azért csekkel, mert nincs láthatósági se rajtam, se a motorban.

Továbbá nappal kitűnő látási viszonyok között ha megyek lakott területen kívül fel kell e kapcsoljam a motorom világítását?



2013. júl. 12. 10:21
 1/4 A kérdező kommentje:
mínusz egy "kell"
2013. júl. 12. 10:22
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Kezdjük ott, hogy szerintem azt a pár száz forintot megéri, hogy ne gázoljanak agyon. Szóval a helyedben én nem is foglalkoznék a jogi részével. De hogy tisztázzuk, jogosítvánnyal vezethető kétkerekű járművön ( mint amilyen a simo is ) nem kötelező a viselése, csak motoros kerékpárokon, ugyanúgy mint a sima biciklin.
2013. júl. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

értem. köszönöm szépen. :) csakis napközben fogok mennia motorral nem este, de azért lehet felveszem, hisz kitudja...:/

a világításról tudsz valamit,hogy kell e?

2013. júl. 12. 11:56
 4/4 anonim ***** válasza:
Mindig kell. Éjjel-nappal, lakott területen kívül és belül is. Szóval akár kössed fixre a világításkapcsolót... :)
2013. júl. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!