Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szabályos, illetve megéri...

Szabályos, illetve megéri kikerülni egy buszt ami a megállóban áll, de utána egyből kereszteződés?

Figyelt kérdés

Sokan csinálkják.

De én parázok, hogy mi van akkor, ha kikerülöm, és szembe bekanyarodnak?

Akkor tolathatok vissza?

Vagy nem látom, hogy szemben épp jönnek-e.


Sőt, volt, hogy a busz ott állt, csak várakozott, de semmi index, elakadásjelző, csak állt.

És elkezdték kikerülni mögöttem. Én meg nem mertem, mert mi van, ha jönnek szembe.

Szóval ez ilyen megoldhatatlan dolog?



2013. aug. 4. 13:16
 1/4 anonim ***** válasza:
A mellékutcából kikanyarodónak elsőbbséget kell adnia neked, akkor is, ha épp előzöl. De ne felejtsd el, hogy kereszteződésben és közvetlenül kereszteződés előtt tilos előzni, hacsak nem főútvonalon haladsz.
2013. aug. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Főútvonalon is veszélyes lehet az előzés, ha pl. ott kijelölt gyalogátkelőhely van a kereszteződésben!
2013. aug. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha főútvonal, előzhetsz kereszteződésben (sajnos), de nagy baromság megtenni. Ha valaki balra nagy ívben akar kijönni, a busztól nem fog látni és szépen elállja az utadat.

Szóval, csak 10-20 kph-val kerüld ki a buszt és jó lesz minden.

2013. aug. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
"Ha valaki balra nagy ívben akar kijönni, a busztól nem fog látni" Akkor meg kell várnia, míg elmegy a busz, addig nem kanyarodhat ki.
2013. aug. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!