Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Büntetnek a sárga lámpán való...

Büntetnek a sárga lámpán való áthajtásért?

Figyelt kérdés
Áthajtottam egy sárga lámpán épp az m3-ról a ligetbe vezető szakaszon ahol ha jól tudom vannak ilyen figyelő lámpák hogy ki megy át a piroson. Mikor átváltott sárgára márcsak erőteljes fékezéssel tudtam volnaa megállni éppen viszont akkor váltott pirosra mikor túlértem a lámpán. Ezt rögzítik ezek a kamerák?

2013. aug. 10. 22:20
 1/9 anonim ***** válasza:

"Mikor átváltott sárgára márcsak erőteljes fékezéssel tudtam volnaa megállni éppen viszont akkor váltott pirosra mikor túlértem a lámpán."


Tudod mi az a paradoxon?


A KRESZ szerint:


c)25 a kör alakú, valamint a nyilat vagy kerékpárt mutató folyamatos sárga fény a forgalom irányának megváltozását jelzi: az útkereszteződésnél - a kijelölt gyalogos átkelőhely, illetőleg a megállás helyét jelző útburkolati jel, ezek hiányában a fényjelző készülék előtt - meg kell állni; ha azonban biztonságosan megállni már nem lehet, az útkereszteződésen mielőbb át kell haladni;


Viszont vagy túl gyorsan mentél, vagy nem akkor váltott sárgára, mert van elég idő megállni ha épp előtted vált a lámpa!


Mindettől függetlenül ne aggódj, nem kapsz csekket!

2013. aug. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
50 alatt mentem kicsivel, de mivel jöttek mögöttem és ott lejtős is az út ezért ink nem fékeztem be.
2013. aug. 10. 22:37
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Simán meg tudtál volna állni, mert a piros direkt úgy van beállítva, hogy csak akkor váltson ha átment az utolsó autós a sárgán... Ha akkor váltott mikor melléértél, akkor meg tudtál volna állni. És akkor ezek után még itt büszkélkedsz... Arra nem gondoltál, hogy ha ezt rendőrök elolvassák, akkor elveszik a jogsidat???? Nem csoda, hogy itt tart ez az ország... Gondolom a kérdező iqja valahol 20 alatt van
2013. aug. 11. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Előző ezt poénból írtad??? Hogy lenne már úgy beállítva a lámpa, hogy figyelje az autósokat? Plusz szerinted a rendőrök gyakorikerdeseket olvasgatnak és elveszik a jogosítványokat? :D a végén az IQ-s hozzászólásod mégdurvább, főleg a te szádból.


Amúgy kérdező: sárgán át lehet menni, ha nem tudsz már biztonságosan megállni

2013. aug. 11. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"mert a piros direkt úgy van beállítva, hogy csak akkor váltson ha átment az utolsó autós a sárgán..."


Közúti forgalomtechnikát tanultam egyetemen de ez nekem teljesen új...


Kérdésre válaszolva, igen is meg nem is. Alapvetően már a sárgánál meg kell állni, de ha nem tudsz lefékezni már, akkor átmehetsz rajta.

2013. aug. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

"de mivel jöttek mögöttem és ott lejtős is az út ezért ink nem fékeztem be."


Mióta számít, hogy van-e mögötted valaki ha meg kell állni?

Előre figyelj ne hátra, mert még nekimész valaminek!

:D

2013. aug. 19. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%
Utolsó: Tőled is úgy elvenném a jogsit, hogy életed végéig nem kapnád vissza... Az ilyen barmoktól vannak a balesetek többségei, akik képtelenek használni a tükröket...
2013. aug. 19. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
66%

" Harkonnen válasza:


"de mivel jöttek mögöttem és ott lejtős is az út ezért ink nem fékeztem be."


Mióta számít, hogy van-e mögötted valaki ha meg kell állni?

Előre figyelj ne hátra, mert még nekimész valaminek!

:D"


Így rongyolt belém egy BUSZ hátulról a lámpánál.

Szóval gratulálok neked.

2013. dec. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

Köszönöm a gratulációt!


Itt nem arról van szó, hogy nem nézek tükörbe, de nem befolyásol abban, hogy megálljak ha meg kell!


Persze ha lelép a kiskölyök az útra akkor se állsz meg, mert mögötted a busz?

Én is gratulálok!


Beléd ment a busz, és? Meg kellet állni? Igen. Megálltál? Igen. Ki volt a felelős? Aki nem tartotta be a követési távolságot!


Ennyi!


Már a kérdező is hazudott: 50-nel megy és nem képes megállni sárgánál, mert lejtő van és mennek utána! Ja, persze, csak általában nem ezek a béne farkak kerülnek a temetőbe, hanem az áldozataik!


Valamiért belém még nem jöttek hátulról, mert megálltam a sárgánál! Pedig 27 év és 1,5 milló km alatt lett volna rá lehetőség!

2013. dec. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!