Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Nem akarják megszüntetni a...

Nem akarják megszüntetni a járművezetést közutakon?

Figyelt kérdés

Mindent gépek iránmyítanának, nincs gyorshajtás, előzés ahol tilos, szabálytalan parkolás.

Igen, nem lenne élmény vezetni közúton! Lezárt pályákon lehetne úgy vezetni ahogy akar az ember.

Nincs baleset, kockázat, veszély.

Nem lenne szebb jövő?



2013. aug. 13. 17:11
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Errefelé halad a technika, de az biztos, hogy nem a mi életünkben fog ez bekövetkezni. Hogy jobb lenne-e? Nyilván nekünk, akik szeretnek vezetni, nem lenne jó. De aki majd ebbe születik bele és megszokja, hogy senki nem hal meg balesetben, annak jó lesz.
2013. aug. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Már manapság is be lehetne vezetni, csak az a gond, hogy mi van ha mégis baleset történik, és valaki meghal? Ki a felelős? Sajnos jogilag nem lehet tisztázni, ezért sincs bevezetve.
2013. aug. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Azért az ehhez szükséges berendezések nagyon-nagyon sokba kerülnének. Tudom én, hogy magas a súlyadó, de az utak karbantartása is igen sokba kerül, arra simán elmegy az egész pénz. Szóval szerintem az anyagi akadály a legnagyobb.
2013. aug. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Már vannak olyan autók amelyek képesek lennének erre ,de senki nem vállalja a felelősséget egy esetleges hibáért. Gondolj csak az elhíresült Toyota elektromos gázpedál botrányra, pedig az csak egy apró részegység. Jelenleg nem képesek teljesen megbízható és hülyebiztos rendszert készíteni,mert elég egy kis szoftver vagy hardverhiba egy elkoszolódott kamera vagy érzékelő ,egy kontakthiba és az autó nekicsapódna a falnak vagy a másiknak a gyanútlanul szundikáló sofőrjével együtt. Lehet eljön az az idő mikor békésen újságot olvasva lehet majd "autózni" de akkor is lesznek akik átváltanak robotpilótáról kézibe ,ezt remélem nem fogják betiltani ,legalábbis amíg élek addig ne :)
2013. aug. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
59%
igen, az anyagi egyensúly nagyon fontos lenne. ameddig vannak gazdagok és szegények, addig nem fog létrejönni, mert ha kifejlődne ez a technológia, a szegényeknek elérhetetlen lenne. ha meg elérhető lenne, akkor a gazdagok nem akarnak majd "lealacsonyodni" a szegények szintjére, és ők akkor is meg tudják majd vásárolni a lehetőséget, hogy ha akarjanak, akkor gyorsabban menjenek.
2013. aug. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A légi közlekedést nagyban computerek irányítják, sőt még a vasúti közlekedést is és mégis vannak balesetek.
2013. aug. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Alex Fly ***** válasza:
0%
A helyzet az. hogy a jelenlegi módszerek -mármint az egyéni motorizált eszközök mostani túlzott elterjedtsége- hosszabb távon fenntarthatatlan. Valószínűleg lesz automatizálás, de ez a szállításban és a közösségi közlekedésben kap inkább szerepet. Személygépjárműnél nem éri meg, főleg, hogy az autózás korának vége felé járunk...
2013. aug. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha baleset is történik, még úgy is megérné az automatizálás bevezetése... Millióval kevesebb baleset lenne évente, ami nem kis szám. Gondoljatok csak bele, ha egy autó meg is hibásodik, attól még a környezetében lévő autók jól működnek, ergo kikerülik a hibás autót vagy legalábbis minimalizálják a kárt, hiszen így vannak beprogramozva.
2013. aug. 19. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szóval nem értem mi ez a "senki nem vállalja a felelősséget" című dolog...
2013. aug. 19. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%

Szerintem nem lenne szebb jövő mivel ha meghibásodna valami szenzor és a kocsi bele hajtana a zebrán áthaladó gyalogosokba akkor kit büntetnének meg? A teljesen automatizált kocsit?


Vannak olyan dolgok ahol az emberi beavatkozás mellőzhetetlen


De én végszónak mondok két szólás/mondást ami alapján elítélem a teljesen automatizált kocsikat


1. Murphy törvénye szerint „ami elromolhat, az el is romlik”


2. Egyik főnököm mondása: Az ördög sosem alszik


Plusz még annyit mondanék hogy nem tudom mivel lenne az jobb ha a hülye emos gyerek nyomkodja a fészbukkot a telefonján átmegy az úton úgy hogy szét sem néz mivel tudatában az van hogy " automatika irányítja majd megáll" utána pedig sorba koccanak egymásba a kocsik. Így legalább a kockázat ott leselkedik az emberekre és körültekintőbbek. De majd a kérdező ha vezet egyszer nagyvárosban suli időszakba megérti miért mondtam ezeket mindezt


Nekem ez a véleményem a teljesen automatizált kocsikról.

2014. jan. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!