Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Itt az embereknek miért kell...

Itt az embereknek miért kell bele lépniük a fékbe? Hogy beléjük menjek, Nem látom indokát. Én sosem fékezek ott.

Figyelt kérdés

[link]

Megyek át a síneken, és még ha egyenesen mennek, akkor is belelép a fékbe pár hülye, hogy majdnem bele megyek hátulról.

1. nem mehetnék rá a sínekre, amíg nem ment át előtte, de múltkor meg rámdudáltak, hogy mit állok még ott, amikor zöld van, más menne mögöttem.

2. minek fékezni? Nem fog leérni a kocsi alja, hátrafele "dől" a kocsi nem lehet olyan gyorsan felmenni ott, hogy végig fúrólja a kocsi alját.


Szóval minek fékezni ha egyenesen mennek, még csak nem is jobbra, hogy be tudják venni a kanyart, hanem mielőtt felérnének a sínekről bele lépnek a fékbe, én meg majdnem beléjük megyek hátulról.

Engem sz*patnak?



2013. aug. 19. 09:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%

te már most alkalmatlan vagy arra a társasjátékra,amit közlekedésnek hívnak,

-és egy vasúti átjárónál teljesen jogos a fékezés,

2013. aug. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
16%
Azért mert a kressz előírja hogy vasúti átjáróban a max.sebesség 10km/h. Ha tetszik neked ha nem. Az meg hogy bele mész hátulról mert a "birkája" fékez az a TE sarad.A kressz azt is előírja hogy MINDEN esetben olyan sebességet kell megválasztani hogy bármikor meg tudj állni. Az utolérésről mondanám: Van egy közepesen gagyi autóm,rám jött a paraszt vagy 20centire,SATU! jól belém is jött. Kiszáll ugatni még neki állt följebb hogy "nem jött semmi miért satuztam?" a vége az lett hogy kihívta a zsarukat.Ezért még a helyszínelést is ráverték(60.000) én meg kaptam a biztosítójától 160.000et úgy hogy 30ból meg volt csinálva a járgány. Sok sikert a közlekedéshez!
2013. aug. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%

wat, 10 km/h?

Én úgy tudom, hogy 30 vagy 40 volt, de azt is eltörölték 2010-ben.

2013. aug. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

De nem a 10 km/h val van bajom, én sem 50 el aakrok átmenni ott.

Nem is tudok, a lámpa után egyből sinek, nincs idő felgyorsulni.

A bajom az, hogy lednületesen indulnak meg, a síneken is lendületesen mennek, erre befékeznek mikor felérnének a tetejére!

2013. aug. 19. 10:42
 5/12 anonim ***** válasza:
Ez a "vasúti átjáróban max 10 km/h" nekem új. Ekkora sebességet a km óra ki sem mutat. Volt egy ideig a 30 ill. 40, de már az sincs. Amúgy az igaz, hogy úgy kell megválasztani a követési távolságot, hogy mindenképp meg tudjunk állni egy fékező jármű mögött. De az is igaz, hogy sokan ha kell - ha nem fékezgetnek, nem látják át az adott szituációt, forgalmi helyzetet és állandóan a féket nyomják. Nincs ezzel különösebb baj, ha nagyon zavar lehagyom az ilyet, amint lehet.
2013. aug. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező dinamikus sofőr vagy, magyarul jobban vezetsz mint mások. De van egy két gyökér aki nem tudom hogy kapott jogsit és nem való a forgalomba mégis ott van. Rengeteg van belőlük sajnos.
2013. aug. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Fogadd el azt hogy mások lassítanak. Ha olyan vasúti átkelőhöz érek amit nem ismerek sokszor én is indokolatlan mértékben lassítok(bár ennél szerintem messziről látni hogy jó).


Erről eszembe jutott egy számomra vicces eset:

Van errefelé egy ritka szar átjáró, 2-esbe alapjáraton is dob az autón, de én ezt tudom, mivel gyakran járok arra. Megyek szépen 55-60-al(lakott területen van) aztán szépen motorfékkel elkezdek lassítani az átkelő előtt. Erre egy SUV megelőz és lassítás nélkül "átmegy" (vagy inkább repül :D) az átjárón, hát a koppanást én hallottam utána, félre is állt pár méterrel később :D

Azt, hogy mi lett vele nem tudom, de kb fél óra múlva már nem volt ott amikor mentem vissza.

2013. aug. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én úgy tanultam az oktatómtól, hogy 20 km/h-val lehet átgurulni, de fene tudja hogy van már :/
2013. aug. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ilyen vasuti átjárókon én is kb 10-15 re lassítok.

Nem veretem szét a futóművet csak, hogy te jól érezd magad.

Nameg ez pl egész jól néz ki, de amerre én lakom az ittenieknél mindegyiknél vannak kráterek. Az ültetett kemény futóművemnek nem használ.

2013. aug. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

"Nem veretem szét a futóművet csak, hogy te jól érezd magad. " de tudod mekkora "emelkedő" van ott? Semekkora? Épp hogy érzed, hogy a kocsi nem vízszintben van.

És akkor lépnek a fékre, mikor majdnem átmennének simán rajta.

2013. aug. 19. 17:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!