Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Eddig még nem jutott eszembe,...

Jánosgazda kérdése:

Eddig még nem jutott eszembe, illetve biztos egyszerű rá a válasz, csak én vagyok sötét (előfordul). Szóval hogyha vonat előtt van pl.500 méterre egy kocsi keresztbe az átjárón, és a vonat vezetője látja is ezt, akkor miért nem fékez?

Figyelt kérdés
Bocsi ha hülyeséget kérdeztem, mégegyszer elnézést akinek ezzel raboltam az idejét.

2013. okt. 14. 20:39
 1/6 szántóvető ***** válasza:
Jani bátyám ehunvan egy link: [link]
2013. okt. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha látja a mozdonyvezető, akkor fékez. De ez nem sokat ér 500 m-es távolság esetén. A vasúti járművek dinamikája más, mint amit a közútiaknál megszokhattál: autóval hozzászokik az ember, hogy a látóhatáron felbukkanó akadály előtt meg tud állni, mert általában pár tíz méter a fékút. A vasúti járműveknél viszont több száz méterről van szó, sőt, akár az 1 km-t is átlépheti a fékút hossza. Vagyis egy nehezebb szerelvény esetén simán megeshet, hogy hiába fékez 500 méteren át teljes fékerővel a mozdonyvezető, a szerelvény nem fog megállni, hanem jelentős sebességgel fog áthajtani az autón.
2013. okt. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Leírták, fékez az, csak kicsit hosszabb a fékút a vasúton, mint 500 méter. :)
2013. okt. 15. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Fékez bizony, gyorsfékezéssel, de:

1. A fékhatás a légfék jellemzői miatt csak másodpercek múlva alakul ki.

2. Fém a fémen kevésbé tapad, mint gumi az aszfalton, így közúthoz képest kisebb az elérhető lassulás.

3. Nagy a tömeg, amit meg kell állítani.

2013. okt. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ja tényleg, köszönöm, tényleg egyszerű akkor megint sötét voltam, akkor az nem is hallatszik amikor fékez? Videóban még nem láttam.
2013. okt. 15. 20:15
 6/6 anonim ***** válasza:
Hallani a fékezést (pontosabban a féktartályokból elszökő levegőt) magát lehet, de a kerekek sohasem csúszhatnak meg (tehát csúszást magát nem hallani). Ennek biztonsági, és technikai okai vannak.
2013. okt. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!