Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szerintetek veszélyes kereszte...

Szerintetek veszélyes kereszteződés a Budakeszi út és a Szépjuhászné útja kereszteződés? (Kifele jövet Széll Kálmán tér felé kanyarodva? ) Tegnap jól cselekedtem? Kezdő vezető vagyok.

Figyelt kérdés

Sokszor járok arra, legtöbbször gond nélkül ki tudok fordulni a Budakeszi útra.

A szitu a következő volt: kanyarodtam volna ki a Budakeszi útra a Széll Kálmán tér felé (balra nagyívben), csakhogy jobbról balról szinte egymás seggében lógtak az autók. Ha kidugtam volna a kocsi orrát, erőszakosságképpen, akkor a balról érkezők jöttek volna belém. Viszont jobbról valaki megállt, lemondott az elsőbbségi szándékáról, ugyanis a lekanyarodó sávból ment Nagykovácsi felé. Láttam, hogy balról senki sem akart lemondani az elsőbbségről, majd egyszercsak valaki megállt. Akkor viszont alaposan átttanulmányoztam, hogy a kanyarodó sávban álló 4 db autókkal halad-e párhuzamosan valaki a Széll Kálmán tér felé. Úgy gondoltam, hogyha a kanyarodó sávban lemondanak az elsőbbségről, nincs semmiféle garancia arra, hogy a vele párhuzamosan haladó is lemond az elsőbbségéről. Mivel tábla van, engem kötelez az elsőbbségadás, ha balesetet okozok ez által, akkor engem terhel a felelősség stb. Természetesen amikor bebizonyosodtam arról, hogy mehetek, akkor indultam el gond nélkül. Kb. 1 percig tartott ez a fajta manőver. Egy perc alatt minden voltam A-Z-ig, folyamatos duda a hátma mögött stb.

Valamit rosszul csináltam volna?



2013. okt. 22. 11:57
 1/3 anonim ***** válasza:

1. Igen, az egy igen veszélyes kereszteződés. Sajnos a domborzati viszonyok miatt nem nagyon lehet vàltoztatni a geometriáján.

2. Helyesen cselekedtél, mert nem láthattad, mi érkezik a kanyarodósávban feltorlódott kocsisor mögött. Ilyenkor próbálj minél laposabb szögben becsatlakozni a forgalomba, hátha a jobb tükörből tiszta lesz a szitu. Ebben az esetben persze nem volt erre hely, tudom, így ilyenkor csak nagyon lassan engedd be a kocsi orrát a Budakeszi út befelé tartó sávjába. Aki ott érkezik, jó esèllyel észlelni fogja a potenciális baleseti forrást és vagy beenged, vagy dudál: a lényeg, hogy nem lesz baleset. A többiekkel kár ilyenkor foglalkozni, első a biztonsàg!

3. Ha te adnád át az elsőbbséget egy balra kanyarodó sávban állva, gondolj arra: a kiengedett autós hasonló cipőben van, mint te voltál a fent vázolt esetben. Figyeld a jobb tükröt és intéssel, oké-jellel (ökölbe szorított kéz fölfelé kinyújtott kisujjal) vagy esetleg villantással jelezd, mi a helyzet tőled jobbra. Ha nagy a gáz, dudálj röviden (a hosszú dudaszó sürgetésként érthető félre).

2013. okt. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Itt voltál?

[link]


Szerintem ez nem különösebben bonyolult hely.


Amit én másképp csináltam volna (bizonyára ezért kaptad a dudaszót): Ha már balról és jobbról is állnak - hiába csak a balra kanyarodó - akkor húzódj előre amíg még nem lógsz túl a soron! Így elkerülöd a sürgetést, és azok is előbb észre vesznek (talán még ki is engednek) akik épp a balra kanyarodót kerülik ki jobbról.

2013. okt. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen, abban a kereszteződésben voltam. Köszönöm a tanácsokat, megfogadom.
2013. okt. 23. 06:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!