Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Nagyon zavar az éjszakai...

Nagyon zavar az éjszakai vezetésnél a szembejövő forgalom fényszórója. Mit lehet ez ellen tenni? Van tuti módszer? Vagy már így maradok?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy nem a szembejövt nézzük, mindenki ezt mondja nekem, de hiába nézem az út test jobb szélét, egyszerűen zavar a fény! Az a legrosszabb mikor hosszú percekig nem jön szembe senki, és a szemem valamennyire szokja a sötétet, meg hogy csak én világítok, és utána szembe jön egy autó, akkor áhhh nagyon rossz!

Már maga az is zavaró, hogy világítanak szembe, de van 1-2 pillanat mikor már nagyon közel vannak, na akkor legszívesebben kiszállnék, és haza sétálnék!


Szenvedésnek érzem az éjszakai vezetést!

És most, hogy hamar sötétedik még rosszabb!

Mit lehet tenni? Van rá más módszer, mint hogy nézzem az út szélét? Akkor is zavarnak a szembejövő világító cuccok!

Az is idegesít, mikor mögöttem jönnek, és az összes tükör a szemembe irányítja a hátsó fényszóróját!



2013. okt. 29. 20:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Régebben voltak Monix szemüvegek. Volt nap ellen és volt éjszakai vezetéshez. Én azt használtam. Nem tudom, most lehet-e kapni még.
2013. okt. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Akkor vezess ilyenben ha már ennyi bajod van:D

[link]

2013. okt. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Oké, és látni is fogok valamit?
2013. okt. 29. 21:25
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Na akkor mondom a tuti receptet: menj lassabban, adj időt a szemednek! Aki akar, majd megelőz.
2013. okt. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

Csukd be a szemed. Aztán nekimész az első fának. Az mennyire fog zavarni? Szerintem sokkal jobban. Persze javíts ki ha tévedek. A tükörre viszont van megoldás. Találsz egy kis pöcköt a belső tükör alatt. Arra szépen felnéz a tükör a tetőre és ez a probléma megoldva.


A másik problémádra pedig nézd az út szélét. De koncentrálva, akkor nem fog zavarni. Összpontosíts főleg oda, de előre is nézz. Csak oda koncentrálj, remélem érted. Ne nézz kizárólag oda, mert velem volt már olyan, hogy Salgótarjánból Pestre tartva a 21-esen pont előttem gyorsléptelt egy nagytestü kutya, akkor amikor a szembejövőnek legjobban ingerelt már a fénye. Ha csak az út szélét nézem, akkorcseszhettem volna. Beletapostam a fékbe és stabilan tartotttam kormányyt, mert bár ABS-es kocsi, de azért akkor is.. Na de így a szembejövő csapta el és annak tört össze a kocsija. Probléma megoldva.


Másrészről este a legbiztonságosabb vezetni. Sokkal kevesebben, éjjel pedig alig vannak az utakon, nem vakít el a nap, meg semmi, baromi jól látni, kifordulni ide-oda, jobbkezet megadni sokkal könnyebb, mert látni a fényt. Már aki kivilágítva jár. Pesten esküszöm minden nap látok full kivilágítatlanul közlekedő autókat. Sokszor 2-őt 3-at is. Most nem tudom, hogy én közlekedek sokat, vagy ennyi hülye van. Sztem inkább az utóbbi. De azért ez szerencsére akkor is ritka. Gondolom kezdő vagy amúgy, majd megszokod. Tenni sajnos nem tudsz ellene.

2013. okt. 29. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Bence_ ***** válasza:

Öreg karcos szélvédő nagyon szórja a fényt, csillog.

Ha csak egy autóban érzed így akkor a szélvédő csere lehet megoldás.

2013. okt. 30. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Engem is nagyon zavar, szóval meg tudom érteni.


A mögötted jövőkre van megoldás a középső visszapillantón van valami fénygyűjtős cucc, nem tudom miez pontosan, mert nem értek hozzá, de azt tudom, hogy jó dolog, pl ha napsütéses időben belenézek, akkor is olyan, mintha borús lenne az idő mögöttem :)

2013. dec. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Általában le szokták kapcsolni a szembe jövő autók az országúti világítást, még akkor is, ha csak biciklivel megyek. Ha nem tennék meg, kapcsold le te, ha azután se reagál, akkor villants rá, ha még utána se, akkor ritka nagy bunkó.
2014. jan. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!