Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az szemét dolog lenne, ha úgy...

Az szemét dolog lenne, ha úgy csinálnék minta zöld lenne piroson és ezért valaki átmegy rajta és balesetet szenved?

Figyelt kérdés

egyszer bevagtak elém, mellém pirosnal, és nem látta ugye a lámpát onnan indult el zoldon, hogy én elindultam.

Ha ilyenkor elindulast szinlelve átmegy a piroson, és telibecsapja egy kocsi keresztbol, az é hibám lenne? És ha meghalna gyilkos lennék?



2013. nov. 2. 22:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Erkölcsi értelemben biztosan. Jogilag alig bizonyítható a szándékos megtévesztés. És azzal is lehet érvelni, hogy minden autós maga felel a tetteiért, a tilosra elinduló is.

Nagyon sok olyan baleset van, amelynek valódi okozója nyom nélkül tűnik el. Nem is keresek, mert nem is tudnak róla. Ez is ilyen eset lenne.

Szüleim részesei voltak egy három ember életét követelő balesetnek. Ők csak azért sérültek könnyebben, mert a tűző nap miatt átültek máshová a buszon. Azok vesztették életüket, akik később az ő helyükre ültek.

Egy kisteherautó satuzásra kényszerült egy köcsög miatt. csöveket szállított, amelyek nem voltak jól rögzítve, s lerepültek. Ez volt a közvetlen halálok.

De az, aki elindította a lavinát mindent megúszott.

2013. nov. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem lennél hibás jogi értelemben, mert a lámpát kell nézni nem a másik kocsit. Ha meg nem látja a lámpát akkor be kell nézni a kereszteződésbe ,hogy jön e valaki oldalról.


Az a baj ,hogy egy másik vétlen is belekeveredik a játékba aki oldalról a zöldön megy át és ő ugye nem vágott be eléd, mégis lehet ő húzza a rövidebbet...

2013. nov. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
53%

Hogy lehet úgy csinálni? Én ezt nem értem. Jó, mondjuk már alig látok, de szeretném érteni. :d


Érthetőbben megfogalmazná valaki? Mert azért azzal is baj van kicsit.


Az okozás kereső szót meg minek írtad? :D Esetleg balesetet lehetett volna még.

2013. nov. 2. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
30%

Bevág eléd valaki a pirosnál, és csak úgy tud megállni, hogy nem látja a lámpát. Picit megindulsz, azt hiszi zöld és már lő is ki. Közben meg csak előrébb gurultál 30 centit :D

Így már érted?

2013. nov. 3. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
65%
Közben oldalról pedig szabályosan egy három gyermekes család jön... Gondolkozz már el, hogy kinek lenne jó poén ez, amit kitaláltál.
2013. nov. 3. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%
Igen, szemét dolog lenne és szerintem életed végéig nem tudnál nyugodtan aludni, ha emiatt valaki meghal, legyen az akár egy teljesen ártatlam ember vagy az, aki bevágott eléd.
2013. nov. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Köszi 4#. Így már igen.


De mondjuk ha gyalogosokat látnék, akkor nem indulnék el, hiába hiszem azt, hogy zöld.


Egyébként meg tényleg nem jó poén lenne. Egy gyökér miatt mást veszélyeztetni.

2013. nov. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
32%
Egyszer majd kiszednek a felhúzott oldalablakon át, és úgy fogsz járni, mint a szólásmondásban az a bizonyos vas. Tudod, "addig kell ütni, amíg meleg".
2013. nov. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
54%
te nem vagy normalis
2014. jún. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

6.!

Szerintem aki olyan szinten gondolkodik ilyenen, hogy még kérdést is ír ki róla, annak nem lenne egy nyugtalan éjszakája sem ha megcsinálná és valaki meghalna miatta.:(

2014. jún. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!