Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Sok autós miért nem lassít,...

Sok autós miért nem lassít, ha kikanyarodnak elé, de majdnem belemegy kanyarodóba? Majdnem baleset lesz miatta részben!

Figyelt kérdés

Tudom, neki van elsőbbsége, ha főúton közlekedik, és a másiknak elsőbbséget kell adnia.

De részben miatta majdnem baleset lesz!

Tudom azt is, hogy sietnek az emberek. De sokszor láttam már, hogy 0,5-1mpen múlott, hogy nem csapta el az orrával a kocsi a kanyarodó hátulját.

Ha valaki balra kanyarodik ki, és jönnek balról, akkor nem lassít sok autós, és tényleg nagy mázli, hogy nem kapja el a kocsi orra a kanyarodó autó hátulját. Épp hogy befér a saját sávjába, és az elrepeszt mellette.

Kérdésem: Miért nem tudnak 1-2 mpre lassítani? Az én meglátásom, HA elkapja a kocsijával a hátulját a másiknak, akkor 1. meg kell állnia, lerendezni, idegesség, törött autó, felelősségre vonás, papirozás, betétlap kitöltése minimum 10-15 perc!

2. Feltartják a forgalmat ilyenkor!

Tudom, hogy Ő jár jól, neki volt elsőbbsége főúton, de akkor is, senki nem szereti ha szervízbe kell adnia a kocsiját! Még ha kap helyette másikat is, vagy van másik autója.

Szóval sokan miért nem képesek 2 mpre rálépni a fékre, ha látják tisztán, hogy kijönnek eléjük? Miért nyomják neki változatlan sebességgel?



2013. nov. 27. 19:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
52%

"De részben miatta majdnem baleset lesz!"


Ez kb. olyan, mint a bulvárlapok címlap híre: XY celeb majdnem kutyaszarba lépett!


"Szóval sokan miért nem képesek 2 mpre rálépni a fékre, ha látják tisztán, hogy kijönnek eléjük? Miért nyomják neki változatlan sebességgel?"


Ezért:


"Épp hogy befér a saját sávjába, és az elrepeszt mellette. "


Ha nem fér el majd lassít!


Te meg ne kanyarodj ki ha fosol!

:D

2013. nov. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Szóval a "majdnem" mindenre megoldás? Ha valaki majdnem elcsap valakit, 100 km/hval a zebrán, az már nem bűncselekmény?
2013. nov. 27. 19:57
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Mert ha mindenki ilyen jó szívű lesz mint te, akkor lassan a főúton haladó fog elsőbbséget adni a többieknek.


Én mindenkinek megadom az elsőbbséget! Ha valami véletlen folytán kimegyek elé, akkor a padlón fekszik a gázpedál, hogy ne sz0passam már ha én voltam pofátlan. Viszont ugyanezt másoktól is elvárom...

2013. nov. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
66%

"Ha valaki majdnem elcsap valakit, 100 km/hval a zebrán, az már nem bűncselekmény?"


Elcsapta? Nem! Akkor meg mit rinyálsz?

Egyébként persze szabálysertés, hiszen a legtöbb gyalogos átkelő lakott területen van, ott pedig leginkább 50 a megengedett!


Amúgy meg ne zebrázzál, a kérdés arról szólt, amikor kipofátlankodsz a szabályosan haladó elé és fékezésre kényszeríted, ami viszont szabálysértés!


"III. A közúti forgalommal kapcsolatos fogalmak


b) Elsőbbség: továbbhaladási jog a közlekedés más résztvevőjével szemben. Azt a járművet, amelynek elsőbbsége van, az elsőbbségadásra kötelezett nem kényszerítheti haladási irányának vagy sebességének hirtelen megváltoztatására."


Úgyhogy jó lenne, ha végre befejeznéd a pampogást!

2013. nov. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Most miért vegyem el a gázt, ha látom, hogy szorosan, de elfér a kikanyarodó? Ha meg szoros helyzetben kanyarodik ki, akkor uzsgyi, gázt neki, ne kelljen már lassítania az elsőbbséggel rendelkezőnek.
2013. nov. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Látom errefelé a defenzív vezetés ismeretlen fogalom. Mi van, ha a balga eléd kanyarodó lefullad? Vagy a másik irányból számára meglepő fejleményként másik jármű érkezik és leblokkol? Akkor bizony csatt van, akár személyi sérüléssel, papírmunkával, helyszíneléssel, bírósággal, bírsággal. 1 màsodpercnyi előnyért cserébe ez értelmes embernek akkor is túl nagy kockázat, ha tényleg a kikanyarodó volt az idióta.


Amúgy meg elsőbbségadás = nem kényszeríted az elsőbbséggel rendelkezőt menetiránya vagy sebessége HIRTELEN megváltiztatására. Tehát aki ilyen szituban nem lassít le a főúton haladva és elkapja a kikanyarodó farát, minimum részben felelős lesz a balesetért.

2013. nov. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Beviz Elek ***** válasza:
93%
Azért nem lassítok mert látom hogy kifér. Ha nem férne, ne aggódj, nem mennék neki csak mert elsöbbségem lett volna
2013. nov. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

igen, de ha tényleg, lefullad, vagy befékez, akkor aztán taposhat az illető a fékbe, mikor jön 50-60km/hval.

Biztos belecsúszik. Arra mi a magyarázat?

2013. nov. 27. 21:34
 9/18 anonim ***** válasza:

Ha lefullad akkor nem jut messzire a kereszteződéstől. A helyszínelésen simán megáll, hogy nem adott elsőbbséget.

Ha a másik elé fordul és befékez, akkor megérdemli, hogy szétcsapja egy kamion..

2013. nov. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
53%

Eszem megáll, itt mindenki halhatatlan? És soha, senki nem kanyarodott ki még úgy főútvonalra, hogy szüksége volt a balról érkezők segítségére? És úgy sem, hogy felhúzott a felezőig, majd várta a lyukat a jobbról érkezők között? Erősen kétlem.


Egész egyszerűen minimális időveszteséget jelent elvenni a gázt, hogy 100 %-ig biztosak lehessünk abban: nem történik baleset. Igazán semmiség, marginális kis áldozat a biztonság oltárán.

2013. nov. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!