Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért csípi valakinek a...

Miért csípi valakinek a szemét, hogy én megelőztem?

Figyelt kérdés

Ott ügyetlenkedtek előttem páran, mert valaki félre állt, és beálltak ott, én meg fogtam, és kielőztem őket.

És rám villogtatott a parkoló autó utáni első.

De most miért? Nem volt se záróvonal, indexeltem, nem szorítottam le, nem jöttek szemben, és nem dudáltam rájuk!

Láttam, hogy ott félre áll valaki, és ott elkezdenek megállni, én meg jöttem, és megelőztem őket.

Mi rosszat tettem?



2013. dec. 2. 10:01
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Lehet hogy baleset történt?
2013. dec. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 dirtboy ***** válasza:
55%

vannak akik nem bírják elviselni ha kielőzik.

én múltkor németekbe futottam akik idióták voltak.

haladtunk egy faluban 50el,én mindig 60at szoktam tartani falvakban mert ott van nekem olyan fordulat aminél nem b asztatom a motort.

átértünk egy másik faluba továbbra is tartotta az 50et,kielőztem,jött egy kis lakott területen kívüli rész felgyorsultam 100-110re ez meg elhúzott mellettem mint az őrül.

a faluba beérve pár 100méterre van egy mérő is azon láttam hogy 145el ment a faluban.

értelmes szerinted az ilyen?

egyik faluban 50km/h,másik falunál megelőzöm utána meg már 145km/h-val megy a faluban.

van sok idióta az utakon,ha szabályosan előztél akkor ne foglalkozz velük,attól hogy nekik valami nem tetszik nem jelenti azt hogy valamit rosszul csináltál.

2013. dec. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
50%
Velem 2-szer volt olyan, hogy megelőztem a Suzukit (nekem Volksawagen Golfom van) abban a pillanatban ahogy befejeztem az előzést kivágódott mögülem és padlógázzal elhúzott mellettem. XD Mint egy rajzfilmben. Hát mindenki vonja le a következtetést mi járhatott az illető fejében. :D
2013. dec. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Tegnap nagyon csúszós volt az út, ráadásul erdőn keresztül mentünk. A férjem azt vette észre, hogy áll előttünk a sor, ezért megállt, kiszállt az autóból és rá kérdezett mi van. Kiderült, hogy jóval előttünk valaki bele csúszott az árokba, de már lassan kihúzzák onnan. Alig hogy visszaszállt a kocsiba az álló kocsi és a vészvillogónk ellenére hátulról majdnem belénk jöttek. Következő kocsi közül sok volt olyan aki meg sem állt, csak kikerülte az álló kocsikat... Fogalma sem volt arról mi van előtte. Erről ennyit! Sok mazsola van az úton, akik talán jobban járnának ha ki sem mozdulnának otthonról.
2013. dec. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

1,2:

A kérdező, bár nem fogalmazott jól, de nem ilyen esetről ír, mint ti.


Arról lehet szó, hogy valaki jobbra (vagy balra, úgy hogy nem volt kanyarodó sáv, de most feltételezem, jobbra) le akart kanyarodni (vagy leparkolni), az utána következőket ezzel lassításra kényszerítve. Annak ellenére, hogy kérdező szerint szemből nem jöttek és belátható volt, nem kezdték meg az előzést az előtte lévők, vagy nem voltak elég gyorsak, így kérdező megelőzte az egész sort. Valójában ezer oka lehetett, hogy az egyik autós villogott, pl.:


- Simán hülye volt, mint ahogy a ti példáitok szereplői.

- Valójában a kérdező téved valamiben, pl. előttük kanyar volt és nem volt belátható, ezért a többi nem kockáztatta meg az előzést.

- Ahová bekanyarodott az első autó, az egy kétirányú, alacsonyabb rendű út volt, de nem volt jól belátható, hogy érkezik-e onnan valaki. Aki onnan jön, látva, hogy az első befordul, de a mögötte lévő néhány autós nem előzi őt, ezért rá tud menni a főútra jobbra. Viszont ha a kérdező épp akkor a sor hátuljáról előz, majd épp menni vissza a sávjába, akkor ütköznének. Ezt gondolhatta az első, mikor villogott.

- stb., stb.


Ami biztos, hogy mivel nem voltam ott, én nem tudom megítélni.

2013. dec. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 dirtboy ***** válasza:
68%

ma 10:34

én úgy értelmeztem hogy nem lekanyarodott valaki hanem csak simán félre állt az út szélére.

nem írt másik utat és nem írt kanyart sem sőt szembe jövő forgalmat sem említett ezért ezeket kizártam.

persze lehet hogy nem egészen jól írta le közben meg más volt a szitu.

ahogy te írtad abban a helyzetben veszélyes lett volna az előzés,úgy jogos a villogás a többi autóstól.

2013. dec. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
kapubeállóba elkezdtek befordulni, és felfogta a forgalmat, én meg megelőztem őket. Nem értem miért baj.
2013. dec. 2. 11:22
 8/23 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Honnan tudod, hogy neked villogtak?


Honnan tudod, hogy azért villogott, mert valaki valami "rosszat" tett?


Lehet, hogy a kanyarodóra villogott, hogy siessen már. Lehet, hogy egy kollégád volt, aki köszönt neked, csak nem ismerted meg. Bármi egyéb lehet.


Azért, mert valaki villant egyet a refivel, nem kell egyből azt gondolni, hogy neked szól és leba.szás. Kivéve persze, ha a te inged...

2013. dec. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
16%
Mert egyszerre csak egyet előzhetsz.
2013. dec. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Ok, akkor érthető. Valószínűleg az csípte a szemét, hogy ő lassan reagált, és már nem tudott előzni addigra, amikor már ott voltál. Így járt, egyébként neked van igazad.
2013. dec. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!