Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ki a hibás? Autóval megelőztem...

Ki a hibás? Autóval megelőztem egy biciklit, majd indexeltem, hogy jobbra akarok kanyardoni, a biciklis, belejött hátulról az autómba.

Figyelt kérdés

2014. jan. 1. 12:01
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
76%
TE vagy a hibás!!
2014. jan. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
19%
Ugyanezért akkorát vertem a kedves biciklisre hogy elkezdett sírni pedig ő kezdte a keménykedést
2014. jan. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:

Ennyiből lehetetlen megmondani.

A rendőrök is max csak felveszik a jegyzőkönyvet a történtekről.

Általában az aki hátulról belemegy a másikba, de az nem jelenti azt, hogy a másiknak nincs felelőssége.

2014. jan. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
70%

Az egyenesen haladó kerékpárosnak elsőbbsége van a jobbra kanyarodó autóssal szemben.

Te szépen bevágtál elé, ha úgy adja elő, akkor a rendőrök ezt már "leszorított"-nak is hallhatják, és ettől kezdve nem csak egy egyszerű KRESZ szabálysértés, hanem közúti veszélyeztetés bűncselekménye.


Egy kerékpár fékútja nem olyan rövid, mint egy autóé, nincs ABS, stb... kikerülted, majd rögtön eléfordultál, szerinted mit csináljon? Járdaszegély = taknyolás. Neked megy = szintén, de talán kevésbé sérül.


Remélem a hatóság ezért az akciódért rendesen felültet a fingófára, csak lesz annyi esze a kerékpárosnak hogy feljelentést tegyen, és küldjön egy ügyvédi felszólítást a kerékpárban és a ruházatában keletkezett kár megtérítése miatt.

2014. jan. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
4%

velem is történt ilyen mikor csajommal mendtem astrájávakl húzattam köcsög bicajos jobbo ldalt kicsaptam balra padló kerék pörög aztán lámpa sárka satu azt az a hülye meg belém jött a bicajkával azt elesett.....

jól be is vertem a képét barátnőm meg szakított velem utánna..

és még meg is büntettek a zsekák

2014. jan. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
100%
Tomika2001 nem azt mondtad múltkor, hogy még nincs jogsid 12 évesen? :D
2014. jan. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
7%
Szerintem a biciklis,de azért elő kell venni a szókincsedet annak megmagyarázására ,hogyan került oda olyan gyorsan a bringás.
2014. jan. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
81%

ma 12:11

Ez abban az esetben igaz, hogyha egy párhuzamos kerékpárúton megy a biciklis.

De ha már bőven előtte volt és a biciklis az úton ment utána és az autós úgy kanyarodott be, akkor nincs elsőbbsége a kerékpárosnak.

Ha bevágott elé, akkor megint más a tészta ahogy írtad.

2014. jan. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
100%
Superboy, (vagy Tomika2001) szerintem a te legnagyobb problémád eddig az volt a közlekedésben, hogy nem tudtál elég közel biciklizni a jéárdaszegélyhez, mert útban volt a kitámasztó kerék... (feltételezem hogy már kinőttél a háromkerekű elsőkerékhajtásosból...)
2014. jan. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
8%
Hát azért nem vagyok benne teljesen biztos, hogy te vagy a hibás, mert a biciklisnek kellett volna lassitani, vagy kikerülnie, bár lehet, hogy már nem tudott, őt is megértem. De elvileg a biciklis a hibás szerintem, de a jogi részéhez nem értek.
2014. jan. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!