Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az normális, hogy a város...

Az normális, hogy a város nagy részén nincs közvilágítás?

Figyelt kérdés
Budapesttel határos kis városról van szó. Nem nagyon szoktam itt járni de ma erre volt dolgom, és teljesen ledöbbentem, hogy majdnem nulla a közvilágítás. Azon az úton, ahol busz is járt, ott volt lámpa, de az összes többi utcában semmi, csak a fenthagyott karácsonyi fénysoroktól láttam valamennyit. Közben 3-szor majdnem kiment a bokám, egyszer pofáncsapott egy faág, szemben ugyanígy kínlódtak a ködfényszórós autók (ha lenne lámpa, nem kellene a ködfényszóró), szóval nagyon meglepődtem ezen a dolgon. Ezeken a helyeken tényleg nincs semmi utcai lámpa, csak a főutakon? És ez ellen miért nem tesznek valamit? Egyáltalán hogy jut haza az, aki ott lakik?
2014. jan. 10. 00:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva nagyon díjaznám, ha mindenütt csak a főbb utakon lenne közvilágítás. Csak sajnos ahhoz az kellene, hogy ne legyenek aljas emberek, akiktől félni kell...

A járműveknek van lámpájuk. A gyalogosoknak pedig lehetne a járdán érzékelős lámpa, ami csak az elhaladásukkor világít.

De ez csak álom.


Aki ott lakik, ahol te bukdácsoltál, az már ismeri a környék összes fűcsomóját, és becsukott szemmel is hazatalál. A háza biztonsága érdekében jónak tartaná a lámpát, de lehet jobban örül annak, hogy éjszaka nem világít a pofájába az utcai lámpa fénye, ezért nem is ügyködik érte...

2014. jan. 10. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én is nagyon imádnám ha nem lenne közvilágtiás. Mindig is imádtam a sötétet :D


17/F

2014. jan. 10. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem normális, mert a külterületi lakott részeket leszámítva szokott lenni közvilágítás. Àm ha nincs rá pénz vagy csak elromlik, akkkor nincs mit tenni, óvatosan kell lépkedni.
2014. jan. 10. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én gyermekkoromban még egyáltalán nem volt közvilágítás. Nagyanyáméknál, falun még fiatal felnőtt koromban is csak a főutcán volt. Mellesleg akkoriban az utak, járdák (már ha volt ilyen) is sokkal ramatyabb állapotban voltak. Mégis mindenki hazatalált...
2014. jan. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Miquel hát igazad van. csak akkor még nem kellet rettegni hogy leütik az embert 500ft-ért is akár. Pl nálunk most csatornáznak tiszta gödör minden út. most azért elég rossz lenne sötétben botorkálni.
2014. febr. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!