Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha gyorsan és bátran vezetek...

Ha gyorsan és bátran vezetek kisebb eséllyel kerülhetek veszélybe mintha lassan, és bátortalanul?

Figyelt kérdés

Kicsit hülyén fogalmaztam, de elmagyarázom miért!


A rokonaim egy része bátran vezet, előzgetnek akit tudnak, kanyarban ha nem jönnek szemben "ívesen" vezetnek mint a versenyzők a pályán, rendesen nyomják neki, gyorsan befordulnak, nem ügyetlenkednek.


A rokonaim e fele 1-2 balesetben volt cssak, de annyi volt, hogy neki csúsztak télen havas jeges úton a fának, vagy a kerítésnek.


A rokonaim másik rétege az aki lassan vezet, meg gondoltan, nem nbagyon előzget max autópályán, és lassú járművet, buszt a megállóból kihajtva.

És Ők már több balesetben vétkesek! 3 rokonom nézett el oldalra, és fékeztek be előttük, és mentek bele az előttük megállóba! 2 kanyarodás közben neki ment az ott parkoló autónak. 1 meg lepadkázta a kocsit mikor gyorsabban akart bekanyarodni egy szemből érkező autós előtt, és gyorsan vette be a kanyart másik meg kifordult egy indexelő kocsi elé, akiről azt hitte le akar kanyarodni felé...



Szóval ezekből kiindulva. Ha én is úgy vezetek mint az elsőnek említett rokonaim, akik előzgetnek, bátrak, lazán gyorsan vezetnek 1 pillant alatt döntenek, akkor kisebb eséllyel történik majd velem rossz?

19/F



2014. febr. 23. 18:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell a két kategória közül választanod. Legyen inkább az arany középút, lendületes, bátor, de a szabályokat betartó ember, aki tekintettel van a közlekedés többi résztvevőjére is.
2014. febr. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A feltett kérdés megfogalmazásának egyáltalán nem felel meg a leírt "indoklás". Bátor vezetésnek nem felel meg a "mint a versenyzők a pályán", legfeljebb felelőtlen vezetésnek. Egyébként is, hogyan lehet versenypályának tekinteni egy szembeforgalmat, ami a valóságban létezik ?

A leírt "bátortalan" vezetés meg nem bátortalan, hanem figyelmetlen !

2014. febr. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
36%

A gyors és bátor elég relatív.

Van a száguldozó -gyors- donorjelölt, aki úgy vezet hogy minden szabályba belesz@rik, és senkire nincs tekintettel -bátor-.

Általában elég rövid az életciklusuk, ezért is használtam a "donorjelölt" kifejezést".


Vannak a dinamikus, megfontolt sofőrök, akik jó tempóban haladnak (nem száguldoznak!) és jó előre felmérik az utat.

Én ez utóbbi kategóriába sorolom magam, de nekem is volt már hogy benéztem pár manővert és hátulról telibevertem az előttem levőt, vagy kidöntöttem a táblát.

2014. febr. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Száguldozni, kanyarokat levágni, mindenáron előzgetni marhaság - lehet, hogy sokáig mázlija van az ilyennek, de egyszer marad le az őrangyala és akkor tönkremegy az élete.


A második kategória pedig a leírás alapján kimondottan figyelmetlen vezető emberekből áll, ami megint nem egy jó tulajdonság.


A közlekedésben minden szituációban van egy optimális döntési idő. Vészhelyzetben nyilván minél gyorsabban kell döntened és hirtelen reagálnod. De békeidőben a megfontolt döntéseké kell, hogy legyen a főszerep, érdemes minden manővert, sőt, útvonal- és sávválasztást végiggondolni.


Jómagam a dinamikusabb kategóriát képviselem, de nagyon odafigyelek a potenciális veszélyforrásokra. Egyelőre meg is van az eredménye, 11 év alatt egyetlen alkalommal csúsztam szalagkorlàtnak jeges úton és remélem, a jó trend megmarad.

2014. febr. 24. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Azért okoztak a bátortalanok több balesetet, mert nekik valószinüleg nem is megy olyan jól a vezetés, ezért is vezetnek olyan nyugisan. Ettől még nem kell te is versenyző legyél a közutakon.
2014. febr. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
68%
Aki óvatosan vezet az tisztában van vele ,hogy nem olyan jók a reakciói ,nem olyan rutinos és ezt kompenzálja a lassúsággal ,mert így több ideje van mindenre. Okoznak baleseteket de koránt sem olyan súlyosakat mint akik száguldoznak és előzgetnek ha kell ha nem. Egy ideig szerencséjük lesz ,de utána jön a nagy csattanás, mert nem adja ki a kanyar, és jönne szembe ahol nem szoktak, vagy valaki befékez előttük ..
2014. febr. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
majd egy ido utan magadtol is rajossz, hogy melyik a helyes modszer
2014. febr. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A rokonaidnak ehhez semmi köze:

1. ismerned kell a vezetett dolog képességeit, amit megfelelő, forgalommentes helyen kell gyakorolni

2. szabályosan haladni (a kresz nem hülyeség), kivétel a sebesség hatósági korlátja: a kresz az út és látási viszonyok szerint korlátoz: helyzetfüggő (kocsi, emberélet és pl. kerítés bánhatja be nem tartását), a hatósági limit statikus (és max a zsebed bánja).

3. defenzíven (vezetéselmélet a gyakorlatban), a többi úton-útfélen lévőre odafigyelve kell haladnod, várható lépéseikkel számolva


...ekkor kisebb eséllyel történik rossz. Az, ha ezt gyorsabban haladva, tehát hamarabb megérkezve teszed esetleg, hab a tortán, de nem a cél.

2014. febr. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!