Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Külföldi német rendszámos...

Külföldi német rendszámos lízinglet céges kocsit megbüntetik? Ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés

Céges autómmal követtem el két kisebb szabálysértést a hónapban. Mentségemre szóljon, hogy nem veszélyeztettem senkit, de szerintem mindkét esetben megbüntettek.


1. Jegy nélkül parkoltam (nem tudtam hogy a 13. kerületben is fizetős lett mindenhol a parkolás, óra meg a sarkon túl volt). Nem tettek semmit a kocsira, de az ellenőr állítólag irogatott valamit meg fényképezett. Ilyenkor létezik hogy valamilyen módon be próbálják hajtani a bírságot? Hogyan?


2. Autóúton 90 helyett 115-el mentem. Itt 99% hogy lefényképeztek a rendőrök. Nem kaptam még semmit, 3 hete történt.


Mégegyszer mondom a kocsit a főnököm külföldi cége lízingeli egy harmadik országból (német). Ilyenkor megpróbálják valahogy behajtani a bírságot? Ha igen hogyan és kin? A főnököm lengyel cégén? Esetleg az autó tényleges tulajdonosánál? (Németország legnagyobb lízingcége)


Kérem kíméljetek meg attól hogy megpróbálom kikerülni a törvényeket, 2 év alatt ez a két eset történt. Autópályán éves matricával járok, mindig megveszem a parkolójegyet, 10%-nál soha nem hajtok többel. Most ez egy ilyen rossz hónap volt.



2014. febr. 28. 11:07
 1/1 anonim ***** válasza:
Túl sok utánajárás, túl sok papírmunka. Nem szeretik a rendőrök.
2014. márc. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!