Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért nem gyártanak hátrafelé...

Miért nem gyártanak hátrafelé nyíló ajtókat a gépkocsikhoz?

Figyelt kérdés
Szerintem a kerékpáros balesetek nagy százaléka az ajtórányitásból adódik. Az ember mindig is figyelmetlen lesz, így inkább változtassunk a konstrukción: ha nem az ajtó élébe futna bele a kerékpáros (mivel hátrafelé nyílik az ajtó), sokkal kisebb sérülést okozna (szerintem). Vélemény?
2014. márc. 31. 00:25
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Nekem még nem volt necces helyzetem ajtónyitás közben, már ami a kerékpárosokat illeti. Máshogy már volt. Szerintem nem ezen múlik.
2014. márc. 31. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
De ha belegondolsz, ha mégis megtörténik a baj, mégiscsak jobb, ha hátrafelé nyíló ajtóba fut bele!
2014. márc. 31. 00:33
 3/21 anonim ***** válasza:
82%

Én inkább az autós biztonságát tartanám szem előtt, ha hátrafelé nyílna az ajtó, te pedig az egyik lábad már kitetted a kocsiból, közben pedig nekimenne az ajtódnak egy ökör bringás el is törheti a lábad az ajtó, mivel hirtelen rácsapódna. Jó ez így ahogy van.



Mondok jobban, miért nem felfelé nyílik az az ajtó?


Gondolom nem lenne tartós, egy idő után az ajtónyitó teleszkóp leengedne.

2014. márc. 31. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

A bringás szempontjából jobb. Ha épp a gyereked száll ki és már kint van a lába..ha akkor gangol bele valami vakegér az ajtóba, akkor az ott esélyes, hogy törés lesz.


Nem kell az ajtókat variálni szerintem, oda kell figyelni mindkét félnek.

2014. márc. 31. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Valóban, ebben az esetben az utasnak is lehet sérülése, de az ő törött lába és a bringás kisebb sérülése együtt szerintem kevésbé drasztikus, minthogyha valaki beleszaladna az ajtó élébe (nem egyszer volt már halálos baleset emiatt). A KRESZ előírja, hogy aki kinyitja az ajtót, köteles előtte körülnézni, ezért nem igazán értem az "ökör bringás" részt. A felfelé nyíló ajtó élébe nyitás közben ugyanúgy bele lehet futni.
2014. márc. 31. 00:39
 6/21 A kérdező kommentje:
"Oda kell figyelni mindkét félnek." Teljesen jogos a felvetés, azonban rengetegszer kerékpározom például az Andrássy úton, ahol egy nyitott ajtó pont a kerékpársáv helyezkedik el. Itt szabályos 20km/h-s sebesség mellett is elkerülhetetlen egy hirtelen előtted kinyíló ajtóba belefutás. Az úton közlekedő ezt kevés eséllyel veheti észre, sokkal inkább az ajtót nyíló utason múlik, hogy lesz-e baleset.
2014. márc. 31. 00:41
 7/21 anonim ***** válasza:
73%
Tudod mit ír a kresz? Akkora sebességgel kell közlekedned, hogy minden olyan akadály előtt meg tudj állni, amire az adott körülmények között számítani lehet. Tudod mire lehet számítani egy sor parkoló autó mellet? Vagy valaki kilép közülük, vagy kinyitják az ajtót. Lehet nem 22 centi oldaltávolságot kellene tartani.. ÉS a másik félnek is illene tükörbe néznie.
2014. márc. 31. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

1. Ha kerékpársáv / kerékpárút a kinyitott ajtók vonalában fut, akkor milyen oldaltávolságot tartsak?


2. Ahhoz, hogy bármikor meg tudjak állni egy hirtelen kinyíló ajtó előtt, ahhoz körülbelül 5km/h sebességet kellene produkálni. Ez nem életszerű. Már a piaci nagymama kerékpáros sebességénél és súlyos balesetet okozhat egy kinyíló ajtó.

2014. márc. 31. 00:45
 9/21 anonim ***** válasza:
39%

Mit nem értesz az ökör bringás részen? Hisz kézenfekvő, nem vigyáznak, egymás mellett tekernek az út közepén, nagy részük azt hiszi hogy csak az övék az egész út, a hülye autós meg ha véletlenül elüt egyet már mehet is a börtönbe, de a gyalogosra detto ugyanez igaz mint a biciklisre, nem vigyáznak. Szét se néznek, mennek vaktába.

Nem hinném hogy olyan sok a baleset az ajtóból, inkább a figyelmetlenségből.


Mondok egy példát, kiscsaj biciklivel egy gyalogátkelőn úgy tekert át hogy nem nézett se jobbra se balra, le se szállt a kerékpárról, ráadásként egy autó majdnem elütötte, egy centin múlott. Ha a kocsi nem figyel oda a csajnak nyekk.


Szóval az autóson nagyon nagy teher van, igaz ők is sokszor hibáznak, az ajtókinyitás inkább a kocsikra nézve veszélyes, mivel ha megáll valaki az út szélén és figyelmetlenül kinyitja az ajtót, a mellette elszáguldó kocsi könnyen nekimehet és letépheti azt.

2014. márc. 31. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

1. Ezt attól kellene megkérdezni aki így kitalálta.

2. Bizonyos esetekben az autósoknak is sokkal lassabban kellene mennie, pedig az sem életszerű. Aztán meg ha valami baj van, akkor meg a qrvaanyázás a médiában meg minden lehetséges fórumon. Csak ott általában más szenved súlyos sérülést.


Én továbbra is azt mondom, hogy mindkét félnek figyelnie kellene, erre találták ki a bizalmi elvet, igaz az ilyen balkáni körülményke között nem működik. És talán a te első felvetéseden is el kellene gondolkozni, ésszerűen kialakítani a kerékpárutakat/sávokat.

2014. márc. 31. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!