Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi a különbség hogy egyes...

Mi a különbség hogy egyes táblák zölddel vannak mások kékkel?

Figyelt kérdés

Számít az valamit? Azt olvastam, hogy autópálya kék, a zöld az valami más.

De kell ezt figyelembe vennem? Ha megyek az úton, számít, hogy kék, vagy zöld táblára van ki írva, hogy Szeged balra?



2014. ápr. 2. 13:46
 1/5 anonim ***** válasza:

A KRESZ hatályos szövegében mindössze ennyi olvasható:

(4)144 Az (1) bekezdés v), x), y) pontjában meghatározott jelzőtáblák zöld, kék vagy fehér alapszínűek lehetnek.

2014. ápr. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%

[link] alul ábrával



"4.4.2. Ha az útmutató táblán az úti cél

a) gyorsforgalmi úton elérhető úti célt jelez, azt kék,

b) országos közúton elérhető úti célt jelez, azt zöld,

c) helyi úti célt jelez, azt fehér

betétben kell feltüntetni."

2014. ápr. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Miért pontoztátok le a kollegát?


Zöld háttér az országos közúthálózaton elérhető úticélt jelöli, a kék a gyorsforgalmi úton elérhetőt. A fehér a helyi úticélok színe, míg a barna a látnivalóké.


Ritkàn még látni régi típusú útjelzőket is, ezek úttípustól és úticéltól függetlenül fehér, később kék, végül zöld alapúak lettek

2014. ápr. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
#3 már megszoktam :)
2014. ápr. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Valamikor mind zöld volt. Ez egy ilyen hazai sajátosságnak számított, én kedveltem, megszoktam. De akkor még autópálya csak kevés volt, egy - két nyúlfarknyi. Mikor ezek elterjedtek, akkor jöttek a kék táblák, ma már alig van zöld, hiába, utolérjük a nyugatot. Ha másban nem is, de a táblák már EU konformak.
2014. ápr. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!