Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Rossz indulatú vagyok, ha...

Rossz indulatú vagyok, ha röhögöm azokon, akik ezerrel sietnek, nyomják neki, rád tapadnak, előznek, majd megfogja őket egy vasúti sorompó?

Figyelt kérdés
Ilyenkor röhög a májam, hogy "na kellett neked sietned... :D xddd"

2014. ápr. 9. 10:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem; ugyanez van amikor valaki a másfél millás gépsárkányával rohan a piros lámpához, aztán ott áll jó 10 percet...
2014. ápr. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%

Igen az vagy. Semmi közöd ahhoz, hogy más miért és hova siet, meg hogy nem csiga tempóban közlekedik, mint te. Amíg legalábbis betartják a szabályokat és nem hoznak veszélyes helyzetbe másokat, addig joguk van hozzá. Gondolom te meg direkt lassítod a forgalmat, mert unatkozol és csak így tudsz másokat arra befolyásolni, hogy valami kontaktusba kerüljenek veled... Gáz.


Az mondjuk más, amikor nem tartják be a szabályokat, majd ezután állítja meg őket a sorompó, azok meg is érdemlik, hogy röhögjenek rajtuk.


Én nem autózom, inkább bringázom, és sokszor tapasztalom, hogy a nyomi autós inkább centizget, mint hogy kikerüljön/ sávot váltson előzéskor, szóval a tipikus bunkó... És ezek egy hosszabb úton, ahol sok a lámpa, általában nem haladnak gyorsabban, mint én. De boldog, a barma, hogy újra meg újra szinte leszorít az úttestről. Hát az ilyenek valóban röhejszámba mennek, de mondjuk én nem rájuk szoktam koncentrálni, hanem arra, hogy a többi közlekedővel haladjunk...

Viszont gyalogosként számtalanszor tapasztalom a másik végletet. Amikor sietek, mert hátha elérek korább buszt, vagy hátha átérek még azon a zöldön.. de ha nem úgy történik (amivel magam is zsámolok), akkor már nem egyszer megtörtént, hogy utolért a megállóban, vagy a lámpánál az a másik gyalogos, aki előtte direkt összevissza kacsázott a járdán, hogy ne tudják őt kényelmesen megelőzni, és a amikor a várópontnál beért, gondolom kárörvendett, de ilyenkor szokták a felfuvalkodottabbak a szatyrukkal inzultálni az embert. Mert unatkoznak, mint te.

2014. ápr. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát én azokon a sietős emberkéken röhögök, akik a városban szlalomoznak az autósok között, meg tolnak, stb, azt ott az üres buszsáv, de ott meg nem mer menni. Na ez szánalmas.


A vasúti sorompó nem gáz. Elmondom miért. Egy autós nem tudja kiszámítani, hogy mikor megy arra vonat. Mivel nem nézi. Baromira telibe leszarja a tömeg közlekedés minden formáját. Mindössze csak számít rá, hogy esetleg ott akadály lehet és addig időt kéne nyerni. Én is így szoktam. Ha sietős a dolgom, rohanok ahol tudok, buszsáv, piros lámpa, záróvonal szembesáv, stb, hogy később esetleg ahol dugóra kell számítanom ne legyen gond, mivel előtte pont jó időt futottam és a dugóban eltelt idő ellenére nem fogok késni, mivel előtte 3-szor gyorsabban mentem át az adott szakaszon, nevezetesen mondjuk 80%-ot így tettem meg.


Van amikor kell sietni. Nekem már volt, hogy egy ismerősöm frankón az én autómban kapott szív ínfartust. Volt, hogy barátnőm lett rosszul egy szórakozóhelyen ahova az idióta baromállat barátnőivel ment. Szóval nem lehet tudni miért siet ez meg az az autós. Csak látni, hogy valaki tényleg siet, nem csak száguldozik passzióból.

2014. ápr. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen az vagy. Nem tudhatod milyen okból siet épp az illető, lehet késésben van, vagy kórházba került egy ismerőse, vagy akármi, de ha csak simán gyorsabban akar menni, amiatt sincs okod kiröhögni mindaddig, amíg a szabályokat betartva hagyott le.
2014. ápr. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem rosszindulatú inkább csak korlátolt, nem tudsz magadtól elvonatkoztatni. Attól, hogy te ráérsz más nem biztos. Nekem is volt hogy nyomni kellett a gázt nagyon az ügyfél hülyesége miatt (nem szólt hogy megváltoztatták a megbeszélés időpontját, ami persze vidéken volt és 1,5 óra út nekem).
2014. ápr. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!