Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Most akkor irányjelezni kell,...

Most akkor irányjelezni kell, vagy elhagyható néha a dolog?

Figyelt kérdés

1 éve vezetek én szoktam indexelni ha kanyarodok, félre állok az útszélére, betolatok...


És sok rokonom akik már 10-20 éve vezetnek nem. Vagy csak ha a rendőr jön mögöttük. Mondjuk forgalmas kereszteződésekben természetesen igen, de kis mellék utcákban nem nagyon!


És van 1 történetem: Álltunk egy BMWs mögött, az nem irány jelzett kérdem:

"ez merre megy, nem is jelez?

-Majd rászokik, ha bele megy egyszer egy busz!" mondta unokatesóm.


Hát unokatesóm 2 hónapja ment lassan nem volt forgalom senki az utakon szinte, keresett 1 házszámot, egy busz állt az út szélén de félig az úton állt.

Irány jelzett hogy kikerüli a buszos azt hitte lekanyarodik a mellettük lévő utcába, és kiment elé, és meghúzta teljesen az oldalt unokatesóm autójának.


A rendőr természetesen az unokatesóm mellett állt.

De a buszos pampogott hogy irány jelzett irány jelzett!"

Most ha nem irányjelez nem történik ez az egész...


Kérdésem, hogy akkor elhagyható néha az irányjelzés? Ha kikerülök valakit, meg ilyen apróságok?

Ha kanyarodok természetesen muszáj, de nem értik legalább félre!



2014. jún. 21. 17:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ez az unokatesós sztori kicsit zavaros nekem.

Leírnád értelmesebben?

Amúgy amikor irányt váltok indexelek, ezt megtanítják oktatáson.

A BMW-t meg nem kell nézni, ezek ilyenek.

2014. jún. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Az unokatestvérednek igaza van. Az irányjelzéssel jelezzük, hogy merre akarunk kanyarodni és az a lényege, hogy a többi közlekedő tudjon erről és ne legyen baleset. Aki egyszer ennek elmulasztása miatt pórul jár, az legközelebb majd jelezni fog.


Biztos, hogy a buszvezető irányjelzőzött? Csak mert akik igazából nem is irányjelzőztek, azok szoktak koccanás után kiugrani a járművükből és bizonygatni, hogy márpedig ők jeleztek.


Minden esetben jelezni kell. Kivéve, ha a főútvonal elkanyarodik.

2014. jún. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Én még úgy tanultam, hogy akkor hagyható el az irányjelzés, ha a közlekedésnek más résztvevője nincs! Persze aki megszokja azt a kis mozdulatot a bal kezével, az gondolkodás nélkül jelez mindig.

Magamon is sokszor azt veszem észre, hogy még a saját udvaromban is indexelek.

2014. jún. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
48%
Azt id tanultik anno, hogy ha valaki indexel egy kereszteződés előtt, nem tudhatjuk, hogy kanyarodik vagy csak pl. közvetlenül a kereszteződés után le akar parkolni! Ezért mindig meg kel várni amig megkezdi a kanyarodást, mielőtt kifordulnánk elé!
2014. jún. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
47%

Irányjelezni mindig kell, azért van.


A buszt meg jobb, ha tudod, de lakott területen köteles vagy kiengedni a buszmegállóból (legyen az teljesen az út szélén vagy félig). Ha a buszos amúgy indexelt balra akkor kikerülni / megelőzni is tilos, úgyhogy úgy fest itt a buszos volt a nyerő.

2014. jún. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Kell. Pont. Az összes többi csak rizsa.
2014. jún. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Magán busz volt, parkolt az út szélén félig az úton!

Nem megálló!

2014. jún. 21. 20:12
 8/13 anonim ***** válasza:

Milyen szarul írtam már mobilról...

:(

2014. jún. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"A buszt meg jobb, ha tudod, de lakott területen köteles vagy kiengedni a buszmegállóból (legyen az teljesen az út szélén vagy félig). Ha a buszos amúgy indexelt balra akkor kikerülni / megelőzni is tilos, úgyhogy úgy fest itt a buszos volt a nyerő."


Ezt csak a kedvedért másolom ide:

"(3)181 Lakott területen belül a járművek vezetői kötelesek az elindulási szándékot jelző, menetrend szerint közlekedő autóbusznak, trolibusznak, az iskolabusznak és a gyermekeket szállító autóbusznak a megállóhelyről való elindulását (a jobb szélső forgalmi sávba való besorolását) - ha ez hirtelen fékezés nélkül megtehető - lassítással, szükség esetén megállással is lehetővé tenni. Az autóbusz, az iskolabusz, a gyermekeket szállító autóbusz, valamint a trolibusz vezetője azonban ilyen esetben is csak akkor indulhat el, ha meggyőződött annak veszélytelenségéről."


Forrás: KRESZ 24. §


Szóval a busznak NINCS ELSŐBBSÉGE!

2014. jún. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Oszt én hol írtam, hogy elsőbbsége van okoska?


Copy paste nem sokat ér, ha szövegértelmezés sem megy még...

2014. jún. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!