Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért nem sima jobbkéz-szabály...

Miért nem sima jobbkéz-szabály szerint alakul a következő közlekedési helyzet?

Figyelt kérdés

Jogsire készülök, és egy helyzetet nem értek most, amit ezen a linken láthattok:


[link]


A javítókulcs azt írta, hogy először a villamos, utána én, végül a "B" jelű gépkocsi. Addig vágom, hogy, mivel B-től jobbra vagyok, ezért kettőnk közül én megyek el először. Még azt is érteném, hogy villamosnak előnye van atisztázatlan (megállapodásos) közlekedési helyzetben, tehát ha mindketten (ebben az esetben) balra nagyívben kanyarodunk. Csak most az nem világos, hogy az ilyenkor nembaj, hogy kettőnk között is van autó, méghozzá a B-vel jelölt? Mármint, ilyenkor nem sima jobbkéz szerint kéne alakulnia Én-B-A sorrendben?


Tovább csavarva a dolgot, mi lenne akkor ha B jelű jármű jobbról érkezne és egyenesen akarna tovább haladni? Akkor én elengedem, mert tőlem jobbra van, de akkor már neki nem kell elengedni a villamost? Vagy akkor most átalakult jobbkézre, és mindenki elengedi a tőle jobbra lévőt?


Nemtudom mennyire lihegem túl az egészet, de szeretném érteni, ha már egyszer jogsim lesz :)


Kérem, hogy csak olyan válaszoljon aki tényleg tudja, mert nem szeretnék a tippelgetésektől megzavarodni :s


Köszönöm!



#KRESZ #elsőbbség #villamos #elsőbbség kérdése villamossal #villamos elsőbbsége
2014. júl. 4. 12:22
 1/4 anonim ***** válasza:
94%

a villamosnak a legtöbb esetben elsőbbsége van, maradjunk annyiban, hogy mindig. (azt hiszem talán 1 kivétel van a közlekedési lámpákon kívül, de ln azt mondom, hogy a villamosnak és az ő 30 tonnájának mindig elsőbbséget adok)


tehát előbb a villamos, hiába érkezik neki balról.

te pedig jobbra vagy tőle, így te következel és végül ő a B jelű.

2014. júl. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyenrangú útkereszteződésekben a balról jövő villamosnak mindig elsőbbsége van.
2014. júl. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

mert mindenki balra kanyarodik az egyenrangú kereszteződésben és ilyenkor a villamos az első(nemtom miért,ez egy szabály),utána jobbkéz szabály.

ha a B jelű jobbról érkezne és egyenesen akarna tovább haladni,akkor a jobbkéz szabály szerint is a villamos az első.

2014. júl. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az alapvetően nem számít, hogy mindenki balra megy.

Három személyautó esetén a tanulóautó lenne az első, majd a B, végül az A.

Miért?

A tanulóautótól jobbra nincs jármű. B-nek ott van a tanulóautó, A-nak pedig a B.

Ha csak a tanulóautó és A lenne ott, akkor azok a kanyart levágva, fonódás nélkül mehetnek tovább, ha van hely. Ha nincs, akkor egymást megkerülve.


Na akkor mos mi van a villamossal.

A különbség abból adódik, hogy B-nek elsőbbséget kell adnia jobbra is, balra is a villamos miatt.

A tanulóautó és a villamos egyik kanyarodási szabály szerint sem tudna menni. A villamos nem tudja levágni a kanyart, az egymás megkerülése meg a villamos hossza miatt bajos. Tanulóautó elmegy mellette, és vár, míg a 300 méter villamos is megkerüli.

Ezért van az, hogy a villamos menjen a maga fix útján, s csak azután jöjjenek-menjenek a többiek.

2014. júl. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!