Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért féltik az emberek az...

Miért féltik az emberek az utcán hagyni éjjelre a kocsijukat? Te se mered?

Figyelt kérdés

Sok ismerős, ha nyaralni megy autóval a legfontosabb amit kérdez: "őrzött parkoló van? Kerítés mögött zárt kapuval áll majd a kocsi?"


Nem értem!

Mit féltik?

Szoktam éjjelente sétálni, bármerre megyek mindne utcában minimum 4 autó áll az utcán minden nap!


Az övékét hogy nem lopták még el?

Mit kell félteni?

A házad elől nem viszik el a kocsid!

Ja aki panelban lakik, és ninca garázsa az hova parkoltassa kerítés mögé? A játszó térre a libikókák közé?


Te is félted az utcán hagyni az autód?



2014. júl. 13. 11:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%

" Miért féltik az emberek az utcán hagyni éjjelre a kocsijukat? "


-te ,hány éves vagy ,hogy ilyeneket még megkérdezel ?

2014. júl. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Mert bármikor bárhol ellophatják azokat.


Ilyen világban élünk, ez van, és egy autó nem egy olcsó dolog és hiába tűnik el az autó senki nem fogja kifizetni a teljes vételárat csak mert ellopták megtalálni meg egyre nehezebb mert a tolvajok darabokra szedik és úgy adják el alkatrésznek leginkább külföldön.


Hiába a riasztó meg a biztos bezárás, az sem segít mert aki nagyon akarja viszi így is úgy is.


Én sem hagyom kint az autót ha nem muszáj és én is féltem egy olyan helyen ahol még nem jártam és nem ismerem a környéket.


Haverom járt már így hogy elment nyaralni és gyakorlatilag fényes nappal a nagy parkolóban piszkálták az autóját és még szerencse hogy ki kellett menjen valamiért mert különben ellopták volna.


Az embernek a saját háza elől is ellopják az autóját, elég ha alszik közben kicsi a valószínűsége hogy felébred rá, meg egy autót nagyon csendben is e lopni.

Aki meg kint parkol az sem nyugodt teljesen csak kénytelen rá hogy így tárolja az autót mert nincs más megoldás.

2014. júl. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi azért nem hagyjuk az utcán, hanem inkább a kertbe állunk, mert havi 3-4 autót ellopnak a környékről (Bp külvárosa). Vagy te kint hagynád az autódat ha tudod hogy előző este eltűnt a szomszéd autója?
2014. júl. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Ha a szomszédét elvitték egy ideg nem jönneek vissza! Milyen hülye tolbaj az aki mindig ugyan oda jár lopni???
2014. júl. 13. 11:54
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy ideig nem. És utána? Ha egyszer látták hogy a környéken ilyen könnyű lopni, akkor vissza fognak jönni. Vagy egy másik csapat aki kedvet kapott hozzá. Ne a saját fejeddel gondolkozz, hanem egy olyan emberével aki abból és hogy autókat lop.
2014. júl. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Majd akkor fogsz rájönni amikor a tied is ellopják. Nekem ellopták a Golfom, ráadásul forgalmas kivilágított parkolóban a szórakozóhelytől 50 méterre ahol voltam. Volt riasztó és kormányra szerelhető zár is. Hát mit mondjak majd szét robbantam a dühtől, ha ott elkapom az illetőt az az anyjába visszarakom 2 perc alatt. Utána be a rendőrségre hajnali egykor stb.

Másnap reggel megtalálták, szerencsére hó volt és elakadtak a tolvajok vele és otthagyták. Betört szélvédő, megfőzött motor, idegből szétvágták az ülést elvitték a hifit a szerszámot a pótkereket és mindent ami mozdítható volt. Másnap rendőrség, újlenyomatot vettem tőlem hogy megtudják különböztetni a tolvajokétól.

A rendőrök nagyon rendesek voltak és gyorsan megtalálták az autót, de ezt a pusztítást és procedúrát nem kívánom senkinek. Azóta másik kocsim van, de ez már ellophatatlan saját erőből.

De még így is benne van a pakliban hogy, meghúzzák, leöntik festékmaróval, kilopják a zenét vagy beverik a szélvédőt. Szóval ezért féltik az emberek a kocsijukat, hogy értsd.

2014. júl. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
80%

A komplett autó ellopása a félelmek csúcsa, de éppen elég probléma, ha feltörik az autót és kipakolják. Esetleg szándékosan vagy véletlenül megrongálják. Egyik esetben sem fogja senki megtéríteni a károdat - kivéve, ha külön kötöttél ezekre az esetekre biztosítást.


Egy átlagos áruházi parkolóban is néhány ember úgy csapja ki az ajtót, hogy a mellette parkoló autó oldala állítja meg.


Néhányan alkatrész forrásnak vagy benzinkútnak nézik az utcán parkoló autókat (kipufogó dob, katalizátor, jeladók, emblémák, dísztárcsák, alufelnik, egyebek...)

2014. júl. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Akkor aludjatok benne!

Azt hiszitek, amíg bementek cigit venni, addig nem lophatják el?

2014. júl. 13. 12:32
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem válasz hogy aludjatok benne. Nem kell parázni csak megelőzni minden módon. A történet ennyi.

Elég flegma és lekezelő a hozzáállásod de mondjuk lexarom :D

2014. júl. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Dörmögő ***** válasza:
100%
Én azért nem hagyom kint mert bár attól kevésbé félek hogy ellopnák, de ki tudja mikor jár arra éjszaka pár tesztoszterontól duzzadó részeg fiatal aki úgy gondolja hogy milyen jó buli összekarcolni, kárt tenni más autójában.
2014. júl. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!