Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért van az, hogy a kisebb...

Miért van az, hogy a kisebb kocsikra rátapadnak az emberek, a terepjáróktól meg félnek? Normális?

Figyelt kérdés

Ültem unokanővérem kis Aygojaban, és azt láttam, hogy mindenki szorosan jött mögöttünk, meg előzgettek, mellénk akartak jönni, minden zugban előzni hiába mentünk rendesen 50 felett!

És utána nemsokkal ültem nagybátyám Pajero terepjárójában, rajta csövekkel, és lemaradtak, nem előzgettek, megvárták, még elhaladunk előttük, nem vágtak ki elénk!


Ez normális? Kis autó=letolhatom az útról!

Nagy autó=tartom a távolságot!



2014. aug. 29. 11:55
 1/6 lupara ***** válasza:
Tisztelet a kivételnek,de az emberek jó része előitéletes,és a külső erősen hat rájuk.Kérdésed végén,adsz két jó választ.Az lehet mögötte.hogy a kisautót gazdástól lenézi,és egy mielőbb leküzdendő akadályt lát benne.A terepjáró félelemmel vegyes tiszteletet ébreszt benne,és odafigyel a féktávolságra.
2014. aug. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mert apró kocsikat nagy átlagban nők vezetnek és öregek akik sokat bénáznak és jobb gyorsan megelőzni őket, mielőtt balra indexelve jobbra kanyarodnak vagy megijednek valamitől és besatuznak . Terepjárót meg bunkó kopasz tajparasztok vezetnek ,akiknek nem számít se pénz se emberélet. Ez ilyen sztereotípia ,de a legtöbb ember ezek alapján kategórizál, egyfajta előítélet ez, de így működnek a népek.
2014. aug. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Azt figyeltem meg, ha suzukival megyek rámjönnek, előzgetnek, szinte irritálólag hat sokakra ha nem tudnak megelőzni, ezzel persze túllépik a sebességkorlátozást, de azt is leszarják, csak meg tudjanak előzni.

Amikor zsigulival megyek, ez pont fordítva van, szépen jönnek mögöttem, az elsőbbséget is megadják, nem vágnak elém, olyan messze kikerülnek hogy döbbenet.

2014. aug. 31. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A tajga rémétől mindenki fél, azért nem mennek közel. :)
2014. aug. 31. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Na az lehet, rettentően félelmetes lehet egy zsiguli. :)
2014. szept. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 güris válasza:
Tudod, mikor én az 1974-es kiadású golfommal mentem,mindenki meg akart előzni.De bizony egy szű rossz rossz úton ha nem húzódtam le,a drágábbik autó menekült le az útról.Neki volt több vesztenivalója.Gondolom.A terepjárósokról annyit,egy terpjáró vételét külön engedélyhez kötném.Ezek egy vszéjes körgyezetszenyező gépek, és egy a pénztől,ítélőképességét vesztett ember kezében, potenciális gyilkoló eszköz lehet.Tisztelet,a kivételnek
2014. okt. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!