Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Igaz ez? A Volán buszok...

Igaz ez? A Volán buszok utassal valóban nem tolathatnak?

Figyelt kérdés
Egy laza beépítésű külterületen lakok ahol a lakosság létszáma jó, ha eléri a 100 főt. Sajnos buszjárat nem érinti a területet ésszerű határokon belül (a legközelebbi buszmegálló 10 km-re található). Azonban átfut itt egy autópálya ami összeköt egy falut egy várossal amin a Volánnak egy járata közlekedik. Mivel autópálya ezért itt nem állhat meg. Ki/behajtó van a központunkban és megkerestük a Volánt, hogy mi lenne, ha kihajtana a pályáról itt is és megfordulás után visszahajtana, de azt mondták, hogy tolatva nem fordulhat busz meg, mert veszélyes csak akkor jöhetne le itt is a busz, ha építene az illetékes önkormányzat egy buszfordulót. Nincsen egyívű fordulási lehetőség a közelben. Természetesen az illetékes önkormányzat nem szeretne több milliós buszfordulót építeni pár embernek. Tudom a 100 nem sok és ebből 70% autóval jár, de a maradék 30%-nak meg szinte nincsen semmilyen közlekedési módja, mert vagy nincsen autójuk vagy még diákok és nem tudnak autót vezetni és hab a tortán, hogy a pályán útdíjat is szednek. Biciklivel meg segédmotorral 35 km-re van a város. A kérdés, hogy aki esetleg dolgozik (dolgozott) a Volánnál az tudja-e, hogy valóban van-e ilyen szabály, hogy a buszok nem tolathatnak csak egy ívben fordulhatnak-e meg?

2014. okt. 18. 09:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
sok pályaudvaron halszálkás a megállók nagy része, vagy az összes. namármost, onnan el kell indulni, és az csak úgy lehetséges, hogy kitolat pár métert a busz, majd indul előre. De kapásból tudok több olyan települést, ahol tolatva fordul meg a busz. Anno amikor szerelőként a Volánnál dolgoztam, akkor ugye ismertem a buszsofőrök nagy részét, és egyszer amikor mentem haza, és a busznak fakidőlés miatt tolatnia kellett utasokkal kb 200 métert, megkért hogy irányítsam a tolatást. De szerintem megfordulni leget tolatva. de ez egyáltalán nem biztos
2014. okt. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Volt mikor én is ültem olyan buszon ami tolatott... sőt láttam is egy buszt ami egy forgalmas 1 számjegyű főúton megállt, felszálltak az utasok majd hasonlóan egy autóhoz Y-ban megfordult. Nálunk meg elég gyér a forgalom és itt nem tudnák megoldani. :/ Mert elhiszem, hogy akik a faluban laknak rosszabb lenne, mert többet kellene utazniuk, de egyesek el se tudják képzelni azt, hogy milyen az, ha nincsen semmilyen közlekedési mód, de azért el kell járni iskolába, dolgozni, vásárolni, ügyeket intézni, stb. és ezt csak autóval teheted meg.


Am. gondoltam, hogy kamu, mert már ezzel kapcsolatban olyat is halottam, hogy a Volán azt mondta, hogy Ő biztos nem pazarolja az üzemanyagot meg az időt az itteniekre. Meg mikor felhívtam a VOLÁN-t akkor a csákó azt mondta, hogy nem akarják terhelni ezzel a járatott és nem a fordulási mód az oka. Után délután visszahívott a Volán-tól egy másik csávó és akkorra találták ki ezt az ökörséget, mert tudták, hogy buszfordulót senki nem épít ide. De ha építenének is akkor meg azért nem térne be a busz, mert kék az ég...

2014. okt. 18. 10:28
 3/16 anonim ***** válasza:

100 fős külterületért nem éri meg a Volánnak egy új megálló, ez az igazi ok. Csak próbálnak rá szabályt kreálni, de valójában ez csak mese.


Külterület nem lakóövezet ,aki ott él annak tudomásul kell vennie ,hogy a filléres telekárért cserébe nem lesz full közmű , közlekedés, bolt ,iskola stb a közelben. Végül is tanyán lakik .Vannak szerencsésebb helyek ahol mindez közelebb van de ott lehet laknak ezren vagy többen . De száz emberért akinek jó ha tizede mozogna napi szinten, nem fognak megállót rakni.

2014. okt. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Jó ez valóban igaz, nem éri meg. Csak azt azért mégis csak leírom, hogy az illetékes településen (ami egy falu) belül a belterületén naponta 10x körbe megy ahol olyan távolságok vannak, hogy 5 perc alatt körbe lehet futni az egészet. Itt meg 10 km-re van a legközelebbi buszmegálló, hogy a többi szolgáltatást ne is említsem mint az internet, víz, gáz, stb... A telek árakról meg annyit, hogy egyik szomszéd 23 millióért árul egy eléggé lepusztult épületet...
2014. okt. 18. 12:30
 5/16 Tubarózsa ***** válasza:
Tolatásról, nem tudom máshol hogy van pontosan, de mifelénk (volanbusz) tolatni szigoruan tilos! Mind utassal, mind utas nélkül. Ha mégis szügséges a tolatás akkor csak segitő személyel.(pl masik sofor). Az már más kérdés,hogy ezt sokan lexarják es akkor is hátrafele mennek, mikor nem indokolt. Pedig sok baleset is volt ebből, több halálos is!
2014. okt. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

A polgármesternél kell reklamálni nem a Volánnál, gondolom most volt választás ott is. Bár választás előtt sokkal szívesebben ígérgetnek bele a habokba.


A buszvezető elvileg csak segítővel tolathat mert akkora a holt tere, hogy abba belefér egy kocsi is. Erre nincs kapacitás,se kedv és valahol érthető. Az hogy forgalmi okokból rákényszerül néha az más kérdés ,de eleve úgy létesíteni megállót hogy ott segítő nélkül tolatva lehet csak napi szinten többször közlekedni az nem szabályos és 5-10 utasért nem kifizetődő átépíteni mindent.


23 mft-ért sőt 230 ért is lehet bármit árulni csak eladni nem fogja. De majd rájön.


Nem kötelesek a külterülettel foglalkozni, mert elvileg nem alkalmas életvitelszerű ott lakásra, csak gazdálkodásra, nyaralásra. Nem tudom ott mi a módi, de pl nálunk a külterületen ,papíron mindenki gazdasági épületben ,növénycsíráztatóban, meg magtárba lakik max 3% beépíthetőséggel . Vidékre- tanyára kocsi de legalább motor KELL,ha kényelmesen akarsz élni , sajnos nincs mese.

2014. okt. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Ez a település véletlenül nem az M43-as mellett található? :)
2014. okt. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

6.!


A polgármesterhez ezután megyek. A korábbival próbálkoztam, de az azt mondta, hogy a VOLÁN-t keressem meg a Volán-nal akarta építtetni a buszfordulót. Csak a Volán nem épít megállókat, Ő csak buszt biztosít, ha meg vannak a feltételek. Mindenképpen a területileg illetékes önkormányzatnak kellene építtetni. De nem arról van szó, hogy nem tudna, mert milliárdos bevételekkel rendelkezik csak nem akar. 3 éve újság cikk is volt arról, hogy mennyire tesz a külterületeire. Ráadásul az is bonyolító tényező, hogy ez a buszjárat nem a területileg illetékes faluba közlekedik hanem egy 3. illetve utána egy 4. településre megy. De itt nem arról van szó, hogy nem lehetne megoldani, pénz is lenne csak nem akarják. Am. meg nem elképzelhetetlen, hogy nem fordulhatna meg mert egy nem jól belátható kereszteződésről van szó.


7.!


Az lényegtelen és nem település csak egy telep.

2014. okt. 18. 13:22
 9/16 A kérdező kommentje:
Jah meg mint írtam a területileg illetékes településnek lényegében helyi járatos buszjárata van amit 2-3 gyerek használ csak napi szinten, tehát akkor már azt is megtehetnék, hogy egy busz 500 méterrel tovább menjen.
2014. okt. 18. 13:24
 10/16 anonim ***** válasza:

Akkor nagyjából meg is van a megoldás. Nyakára kell járni a polg.mesternek és kiépítteti egy rendes buszfordulót. Fel kell ajánlani segítséget vagy valamennyi pénzt összedobni akár, mert biztos első körben pénzhiányra hivatkozik majd.


A volán nem fog nekiállni betonozni. A belterületen biztosítani KELL valami közlekedést ,a külterületen meg nem.Erre nem érdemes hivatkozni mert a két településrész jogilag nem egyenlő. Ne sajnáld tőlük azt a buszt.

2014. okt. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!