Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Önbizalom romboló ha egy...

Önbizalom romboló ha egy részeg is jobban vezet mint én?!

Figyelt kérdés

Tegnap egy buliban voltunk, nekem friss jogosítványom van amit sikeresen otthon hagytam, a sógorom pedig a sárga földig itta magát, nem tudtuk,hogy mi legyen, végül ő kitalálta,hogy majd vezet csak támogassuk el az autóig...

Minek után nem segített neki senki négykézláb mászott el az autóig, beült és mintha hirtelen józan lett volna, úgy vezetett végig,hogy egyedül a szonda mondta volna meg,hogy egyébként az életéről sem tud.

Aztán az estémet megkoronázva párhuzamosan beállt egy Touareggel egy olyan helyre ahová én Polskival sem tudtam volna, mindezt ittasan.

Hogy miért nem én vezettem?Mert viccen kívül sokkal jobban vezetett ő részegen mint én bármikor józanul és nagyobb felelőtlenség engem a volán mögé ültetni józanul mint őt ittasan.

Nekem pedig egyre inkább csak elmegy a kedvem a vezetéstől...


2014. nov. 23. 11:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
20%
én egyszer részegen vezettem, aztán minden jó volt meg is dícsértek milyen jól vezettek ittasan csak ott állt egy rendőrautó a buszöbölben annyira befostam tőle, hogy enyhe kanyarban képszakadásom, volt hirtelen felbőgött a motor, és felfutottam a padkára, ugrott egyet az autó, aztán pukkant valami egy nagyot, mert nekicsattantam az egyik elsőbbségadás táblának, de szerencsére nem ült senki a rendőrjárgányban, de mondtam semmi probléma nincs az utasoknak, ne pánikoljanak, nem az én hibám volt, és simán hazamentem, sőtt be is álltam a panel elé, hozzáteszem, háttal álltam be! és nem volt ferde! na jó nem nagyon :) Csak alig tudtam felmenni mondtam na jó én a kocsiba alszok, lusta voltam felmenni :D
2014. nov. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
48%
Vannak akik nagyon érzik hogy mit hogy kell az autóban, és vannak akik meg nagyom NEM! :D Pl a nők többsége, de egyébként nem bántásból de ki van mutatva hogy a férfiak sokkal jobban tudnak vezetni, az evolúció miatt máshogy fejlődött az agyuk mint a nőknek, ennek a párja hogy a nők több színárnyalatot meg tudnak különböztetni. :)
2014. nov. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%
S ti beültetek abba az autóba, amit egy hótrészeg sofőr vezetett? Gratulálok! Lehet, hogy csak az ő felelősségérzetén múlt az életetek, de talán egy pohárkával több és már az sem ment meg...
2014. nov. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem az lesz önbizalom romboló, hogy hamarosan vagy 8-an leosztunk, hogy mekkora felelőtlen idióta vagy/vagytok ittas ember mellé beülni és úgy egyáltalán a volánhoz engedni...


Friss jogsival mennyi vezetési tapasztalatod van?30-50-60 óra? Lehet a sógorod meg már túl van 150 000km-en...

2014. nov. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem volt kedvem az éjszakában gyalogolni kilométereket hazáig, taxira meg már nem futotta másrészt meg tudom,hogy a sógorom jól vezet, persze ez nem zárja ki annak lehetőségét,hogy fának megyünk, de erre mondom,hogy könnyű okosnak lenni, de megnézném más mit tett volna.Beült volna szépen és örül,hogy viszik.
2014. nov. 23. 13:40
 6/12 anonim ***** válasza:
79%
Én inkább gyalogoltam volna. Esetleg megvárok mást, aki arra megy mint én.
2014. nov. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

" másrészt meg tudom,hogy a sógorom jól vezet"


Mások is tudták, havi két-három ilyen jól vezetőnek nem adja ki.

Megnézhetted volna, én pl nem ülök be ittas sofőr mellé, nem érdekel mennyit kell gyalogolni.

2014. nov. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
63%

Kůrva okos vagy, kérdező. Egyrészt normális ember NEM ül be ittas vezető mellé, mert hatványozottan megnő az esélye annak, hogy baleset áldozatává válik. Nézd meg a híreket, hányan nem érnek soha haza a buliból szombat hajnalban. Egy jó részük nem akart kilométereket gyalogolni. Végülis vitték őket - ki a temetőbe.


Másrészt, ha átengeded a vezetést arra alkalmatlan személynek, szabálysértést követsz el. A taksa hatszámjegyűig mehet fel.


Harmadrészt az ittas vezetőért morális felelőssèggel tartozol. Amit tett, az alsó hangon a jogosítványa elvesztésével járhatott volna. De ha balesetet is okoz, akár hosszú évekre börtönbe kerülhetett volna. Te meg elvörösödve kértél volna bocsánatot tőle a beszélőn, miközben fészkelődsz a kerekes székedben. "Sajnálom, hogy nem csavartam ki a slusszkulcsot a kezedből."


Minden normális ember meg tudja hozni azt az egyszerű döntést, hogy iszik-e vagy inkább vezet. Rohadt egyszerű.

2014. nov. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Az ő autója volt, semmi jogom sem volt azt mondani,hogy nem vezethet, maximum a gyaloglást választhattam volna, de egy felnőtt emberről van szó akinek nem én mondom meg,hogy mit csinál.

Az pedig lehet,hogy sokan nem érnek haza, de sokan igen, csak arról nincs hír hogy szombat hajnalban 50 atom részeg sofőr sikeresen hazavezetett.

Annyira álszent ez az "én gyalogoltam volna" duma, a szombat este balesetben lebénult autók utasai is biztos azt írnák,hogy ők gyalogoltak volna, csak éppen nem volt kedvük, szerintem a 95% simán beül egy ittas sofőr mellé "velem úgysem történhet emg" alapon, és az az 5% meg ide írogat...

2014. nov. 23. 17:28
 10/12 anonim ***** válasza:

Ezekkel úgy szokott lenni, hogy ugye mikor atomrészeg is vagy, ugye tudsz járni, (már ki), meg bulizni, meg csajozni, stb. Na igy van ez a vezetéssel is, ott ugye csak ülni kell, és irányitani az autót, erre részegen is képes bárki, a baj a részegekkel ott van, hogy nagyon hamar jöhet náluk egy képszakadás, aminek következtében egyszerűen nem fékeznek, nem veszik észre, hogy 200al mennek, stb. De nagyon sokan vezetnek sikeresen haza részegen, csakk nem sokan dicsekednek vele.

Amúgy mostmár én sem vezetek, egy pohár sör után sem.

2014. nov. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!