Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mikortól számít tényleges...

Mikortól számít tényleges tulajdonosnak az autóvásárló?

Figyelt kérdés
A kérdés hogy tiszta legyen.. Vettem egy kocsit, tilosban parkoltam vele ez akkor történt mikor még a forgalmiban a volt tulajdonos szerepelt de ugyebár az adásvételin ott volt a korábbi dátum tehát napokkal az előtt vettem és írtuk meg. Nem fizettem be a csekket és a minap küldték a felszólítást.Tehát eközben a nevemre került a kocsi, és igy ugyebár az én címemre postázták ((( Gondolom mert..... nem fizettem be a csekket.. ezért lekérték rendszám alapján központból az adatokat és ugyebár ekkor már megtörtént az átírás tehát a rendszer szerint én voltam a tulaj ))))).. Írtam e-mailt a parkolási szervnek, aval az ürüggyel hogy abban az időszakban még nem én voltam a tulajdonos... (Pl: 10.12-én írtuk meg az adásvételit, 10.16-án megbüntettek, 10.22-én írattam a nevembe tehát ekkor kerültem a rendszerbe mint új tulaj... ) Ugyebár a forgalmiba az áll hogy kelte: 2014.10.22 tehát evel kitudok bújni a büntetés alól ha felmutatom a forgalmit.. vagy cseszhetem? megint csak aval a dumával hogy 10.16-án nem én voltam a tulaj. ( adásvételi szerint igen.. de a rendszerbe csak 10.22-én lettem bejegyezve )... 10-ből 9 ember nem fogja ezt érteni de az a maradék egy hátha tud valami jó választ adni..

2014. dec. 16. 00:07
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
96%

Tök mindegy hogy a rendszerbe mikor vitték be, attól még az adásvételi dátuma számít.

A nevében is benne van, hogy ekkor történt meg az autó megvétele, onnantól te vagy a tulajdonos. Ha még nem volt átírva az autó akkor az előző tulajnak ment ki a csekk de ő bement hogy már eladta az autót, ott az adásvételi. Semmilyen kibúvót nem fogsz találni mivel teljesen jogos a bírság. Fizesd be minél előbb mert ennél csak nagyobb lesz.

Legközelebb szabályosan kell parkolni, és nincs ilyen probléma.

2014. dec. 16. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
89%

Az új adásvételin pont a magadfajta miatt van az óra:perc rubrika a dátum után.

még a végén a 300.000 gyorshajtást is a régi tulajra nyomatnád.....

2014. dec. 16. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
87%

Az ilyen jellemtelen nyomoroncok szoktak egy karambol vagy gázolás után körülnézni, hogy van-e térfigyelő kamera, látta-e valaki. Ha nem, lelkiismeretfurdalás nélkül továbbállnak.


Öreg, ezt bebuktad, remélem már eltelt annyi idő, hogy a legmagasabb összegű pótdíjat kelljen fizetned.

Dátum, óra, perc van a szerződésen. Attól a perctől te felelsz mindenért, ami a kocsival kapcsolatos.

Menj politikusnak, a kétharmad tele van ilyen jellemes emberekkel.

2014. dec. 16. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
96%
ez bizony bukta...nem véletlenül kérik az adásvételin az aláírás pontos dátumát nem csak napra, hanem órára, percre is...az átíráskor ezt kérik, mert az aláírás percétől te viszel minden balhét.
2014. dec. 16. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
90%
Elég nagy trógerség, hogy az előző tulajra akarod hárítani a te büntetésed. De ahogy írták ez a te sarad.
2014. dec. 16. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 Meridián1 ***** válasza:
94%

Tévedsz, 10-ből 10 ember érti azt, hogy etikátlanul másra akarod áthárítani a bűnödet. Sokkal jobban járnál ha férfiassan vállalnád hogy csináltál valami hülyeséget.

Megvetted a kocsit, adott nap "X" órájában, onnantól mit csinálsz az csak a TE felelősséged.

Ha elütsz a zebrán egy gyalogost, akkor felteszed a kezed hogy még nincs a neveden az autó, csukják le az előző tulajt...?


Amúgy ha pl. nem is veszel kocsit, csak kölcsönkéred a szüleidtől. Elvárnád hogy drága édesapád-édesanyád fizesse a büntetéseket helyetted?

Ne viccelj már, Harcos...

Azonnal menj el a postára és rendezd a dolgot.

2014. dec. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 Dörmögő ***** válasza:
93%
Egy ilyenért simán járna egy oktató célú verés a volt tulajtól.
2014. dec. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 Meridián1 ***** válasza:
94%
Esetleg érdemes lenne személyesen bemenni a rendőrségre és előadni a "sztorit"... :)
2014. dec. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

"10-ből 9 ember nem fogja ezt érteni de az a maradék egy hátha tud valami jó választ adni.."

10-ből 10 ember érti hogy az előző tulajra akarod verni a te bírságaidat.

2014. dec. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
62%
Lepontózó panelcuncu megjött. Üdvözöllek.
2014. dec. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!