Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook






Kategória: Közlekedés » Közlekedésbiztonság

A kérdés

Mentősök! Ti összevissza nyomjátok a szirénát amikor esethez mentek, vagy van rá szabályzat?

Közlekedési helyzettől függ?

Keress kérdéseket hasonló témában: mentő

 2015. jan. 24. 15:05  Privát üzenet  

A válaszok

Mi az, hogy össze-vissza?

Megkülönböztető jelzéssel haladó járműveknek elsőbbséget kell biztosítani a többi közlekedőnek, a sziréna hangja azt a célt szolgálja, hogy messziről felhívja a figyelmet a közeledő, megkülönböztető jelzéssel érkező járműre, a többieknek legyen idő cselekedni, az elsőbbséget biztosítani (lelassítanak, félre húzódnak, megállnak)

Ahol nem szükségszerű, ott nem szól a sziréna, a villogó kék fény is elegendő, de mivel azt már csak a közelben haladó járművön lehet észlelni a sziréna előjelző funkciót tölt be.

Forgalmi helyzettől függően szólhat folyamatosan (pl. lakott területen belül), vagy szakaszosan (útkereszteződés felé közeledve bekapcsol)



A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont 2015. jan. 24. 17:00 Privát üzenet
Hasznos számodra ez a válasz?
A kérdező kommentje:

Összevissza = a kezelő felületen az utas véletlenszerűen nyomkodja a gombokat, vagy nem. De félig megválaszoltad.:D

# 2/3Időpont 2015. jan. 24. 19:49 Privát üzenet
Összevissza. Nincs rá szabály.

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/3Időpont 2015. febr. 13. 23:07 Privát üzenet
Hasznos számodra ez a válasz?

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése



Kapcsolódó kérdések
Ki kellett volna betétlapot adjon?
Budapest-Székesfehérvár közötti autóbuszon rendszeresen állva utazok, rosszullét kerülget, nincs levegő, és mindez az M7-es autópályán. Az utazási szabályzat ezt nem tiltja?
Hol tároljam segédmotor kerékpáromat?
Mik azok az kiegészítők a kerékpáron amik kötelező a megléte és nélküle a rendőr megbüntethet?
Miért van az, hogy minden harmadik autónak összevissza világítanak a lámpái? Ilyen könnyen elállítódik, vagy nem is foglalkoznak vele?
Nincs értelmetlenül kialakítva a KANYARODÁS szabályzat?

Kérdések a Közlekedés rovatbólKérdések a Közlekedésbiztonság rovatból








Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!