Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mást is idegesít, ha az...

Mást is idegesít, ha az anyósülésen az utasa (barát, családtag munkatárs, akárki) önkéntes navigátorkodik?

Figyelt kérdés
kereszteződésekbe behajol, szét néz így én semmit nem látok :D teherautóval tolatásközben kidugja a fejét, mind ezt közben úgy hogy nem is szól semmit hogy jó e vagy nem (persze amúgy se hinnék neki) Mit gondolnak az ilyen emberek te jó isten!?
2015. febr. 5. 22:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
Nem, nem idegesít, mert az elő nyikkanásnál kiszállítom.
2015. febr. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
34%
Én meg egyszer bekanyarodok neki egy kis utcába 50-el, és onnantól kezdve csend van. De egy autópálya le-felhajtó, vagy körforgalom is jó, ha végig csikorgó gumikkal, sodródva veszed.
2015. febr. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
egyszer beszolt egy csaj akit vittem, berántottam a kéziféket és végig driftelve mentem kormány koppig kitekerve padlógáz az meg sikoltott nefélj többet nem kellett vinnem sehova ;)
2015. febr. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
94%
Egy hozzáértő utas - aki tudja is mit kell nézni - sokat segíthet.
2015. febr. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Idegesít? Megölném. Főleg amikor oktató ismerős ül mellettem. (2-en is vannak akikkel többször szoktam úgy menni bárhová, hogy én vezetek)


De úgy beszélnek mint egy fogyatékossal.

Most lassíts.

Jelezz.

Válts vissza 3-ba.

A következő lehetőségnél fordulj jobbra.

Vagy csak mutogat jobbra vagy balra, hogy soroljak már be.


Ilyenkor kb. (akármennyire is jóban vagyok velük) a qva anyjukba küldöm el őket, mert annyira meg tudják zavarni az embert, hogy a végén tényleg ebből lesz egy baleset.


Egyszer az egyikkel nagyon kib....am.

Indultunk volna, majd az utolsó pillanatban, mondtam, hogy bocsi, én az előbb ittam egy pohár sört, légyszi te vezess.

És én is végig beleugattam.

Hát komolyan már én féltem, hogy valaminek neki megyünk, mert láttam rajta, hogy annyira össze zavartam, mert ugye ott volt a saját ösztöne-tudása, és próbált rám is figyelni.

Volt hogy már 60-al mentünk 3-ba, mert elfelejtett felváltani, volt, hogy nem vett észre záróvonalat, volt hogy az utolsó pillanatban vette észre, hogy piros a lámpa, csak mert tényleg zavaró volt, hogy folyamatosan beleszólok.

2015. febr. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom én voltam már idegesítő navigátornak titulálva egy női sofőr által. Rögtön az első percben, beszállás, mutatom, hogy még nem kéne kitolatni a parkolóból ő meg leszól, hogy majd ő jobban tudja mert ő milyen sokat vezet meg olaszba szok nyaralni menni a család a Matizzal. Több se kellett, kitolatott - de úgy, hogy mögöttünk erre nem nagyon számítottak, ha nem 10km/h-ról kell megállniuk, a Matiznak nem maradt volna csomagtartója. Azon az úton végig halálfélelmem volt mert több esetben is nagyon úgy tűnt, hogy a hölgynek nem sok fogalma van a közúti közlekedés szabályairól. Igazából a KRESZ azt javasolja, hogy ha kétes forgalmi helyzet áll fenn, inkább vitassuk meg. Ilyen alapon szerintem a javaslattétel is hasznos lehet - persze nem utasításokat kell adni és végképp nem akkor, mikor gyors döntésra van kényszerítve a vezető, de soha nem baj az, ha kicsit gondolkozik a megoldandó feladaton.
2015. febr. 6. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:

Én csak férjemet vagy anyumat vittem eddig. Anyum nem szól, férjem se, csak ha tényleg valami olyan van ami fontos.

Én szoktam őket kérni, hogy ha bringás van az út szélén vagy ember, szóljanak, főleg ha már sötét van! Kb rémálmom, hogy elcsapok valami út közepén szambázó részeget... (Gyakran járunk kis falvak között, ott gyakori hogy "traktoros Józsi bá" részegen fekszik az út közepén...)

2015. febr. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha annyámmal megyek néha úgy érzem hogy nekimennék az első fának. Ő nem vezet mert nem mer de nekem állandóan szól hogy hogy vezetek.Nagyon idegesítő.
2015. febr. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Mielőtt bárki megszólna, észrevettem a helyesírási hibákat, de sajnos már elküldtem a választ.
2015. febr. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Engem több mint idegesít.

És mivel nem vagyok faj meg nem gyűlölő, nem kezdem el részletezni, hogy hány pasi volt köztük, mert ugye van az emberi butaság, hogy ez ezért, ez azért, ez amazért nem tud vezetni, de ne részletezzem.


A lényeg, hogy többször volt már összetűzésem a mellettem ülővel, mert ha beleszól, akkor lehet, hogy tökre összezavar, ergo előbb vagy utóbb lehet, hogy valamit elrontok (és nem mindegy hogy egy papírzacskót vagy egy egész családod ütök el)

aztán meg még azt hiszi, hogy ő volt a nagyokos, hogy igaza volt, de az meg sem fordult a fejében, hogy úgy nem lehet figyelni, ha egyfolytában karattyol.


Próbáld azt, hogy ilyenkor cseréljetek helyet, és te is folyamatosan utasítgasd, és figyeld meg hogy 100 méteren belül minimum 10 hibája lesz.

2015. febr. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!