Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Volt már baleseted autóval?...

Volt már baleseted autóval? Mi történt? Hogy élted meg?

Figyelt kérdés

Nekem 15 év vezetés alatt kétszer. Egyszer parkolóban oszlopot "fogtam", egy másik alkalommal pedig nem adtam elsőbbséget és alaposan belém jöttek. Szürkületben lámpa nélkül, szürke autóval jött belém az ember az út közepén legalább 100-al lakott területen. Nem láttam és kikanyarodtam elé. 24 méter fekete féknyomot hagyott fékezéskor. Azt mondta ha neki van elsőbbsége akár repülővel is jöhet. Hááát...

Szerencsére egyik esetben sem sérült senki. Tanulság azért volt.


2010. febr. 14. 15:52
 1/7 anonim válasza:
100%

igenvolt ..

legjobb barátommal mentünk debrecenbe a szüleihez, amikor belénk jött szemből egy kamion .

én megúsztan zúzódással, lábtöréssel, de a barátom ott a helyszínen a két kezem között halt meg ..

azóta mindig énvezetek ..

még most sem tudtam feldolgozni igazán, és azt hiszem nem is fogom sohasem .. :/

2010. febr. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igen, sajna nekem is volt, bár én voltam a vétlen, de azért leírom!

Mentem fel pestre haverokkal, én voltam a sofőr (sport autóm van, amolyan tunning féle), s BP előtt 30 km-re jártam, le akartam kanyarodni egy pihenő résznél. Indexeltem, fékezek, beveszem a kanyart, s hallom mögöttem, hogy az autós padlófékre lép, elkapta a kormányt, s pont felém csúszott az úton. Már a kanyart sikeresen befejeztem, mikor bal felembe belém jött. A srác elmondása szerint elaludt (régóta ült kocsiban, s már több órája vezetett), és felriadt és elkapta a kormányt..... De aztán rendeztük a dolgot. Nem viselt annyira meg, bár az autó szépen nézett ki a "baleset" után!

2010. febr. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kérdező, a másodikat elcseszted. Jobb, ha tudod, hogy 50%-os gyorshajtásnál már megoszlik a felelősség, 100%-osnál (tehát ha tényleg 100-al ment), akkor viszont már ő viszi el a balhét! Nem tudom, volt-e rendőri intézkedés, de ha volt, és ennek ellenére téged hoztak ki hibásnak, akkor ügyvédet kellett volna fogadni és fellebbezni. Persze azt, hogy 100-al ment, műszaki szakértőnek kell kimondania.
2010. febr. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem is volt. Tavaly. Jó balesetnek nem nevezném, de azért szarul esett. Pláne, hogy elhajtott az okozója, és még csak a rendszámát sem tudtam felírni. Nem is fogták meg. Egyébként roma volt, azt láttam. És így a biztosító sem fizetett. De a legszarabbul ez a rohadt magyar mentalitás esett, dudáltak az úton, hogy menjek már arrébb. De egyik sz@rházi sem állt volna meg, hogy megkérdezze, esetleg segíthet-e. Egy kb. 17 éves forma, punk srác állt meg, hogy segíthete. Hát kellemesen csalódtam.
2010. febr. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egyszer volt balesetem, azt is én okoztam. Egy kanyart túl gyorsan vettem és neki sodródtam a szemből jövő dzsipnek. Senki nem sérült meg. Rögtön elismertem a hibámat, a tag mégis kihívta a rendőrséget, azt állította, hogy jegyzőkönyv nélkül a biztosító sz.arakodik vele. 2 órát vártunk. Aztán még egyet, mire befejezték a "helyszínelést". Végül nem lett következmény. A fickó rendes volt, nem nyújtott be kárigényt (az ő kocsijának nem lett nagy baja, a kerekének mentem neki). Az enyémbe lett 50.000 ft kár, amit Casco híján zsebből kellett állnom. Rosszabb is lehetett volna.
2010. febr. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Belém egyszer hátulról jöttek mikor álltam a pirosnál. Hát mi mondjak eléggé meglepődtem, és a csomagtartó is rendesen benyomódott.

Szerencsére senki sem sérült meg, viszont szar érzés volt utánna hazavezetni az autót. Amúgy egyébként a másik fél egyből elismerte a hibáját, azt mondta elbambult.

2010. febr. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem 6 azaz hat balesetem volt. Egyetlenegyszer nem én voltam a hibás. Az első kettő volt trauma, a többi már nem. Lehet, hogy szerencsém volt, de nekem nem ágaskodott senki, hogy nem ő a hibás. Inkább ijedtek voltak. Én szép nyugodtan elmagyaráztam nekik, hogy mi a szitu kitöltöttük a kék-sárgát aztán mindenki ment(ha tudott) isten hírével. Mondjuk az első balesetemnél t.k.-ra tört a kocsim, tréler vitte el, de be voltam kötve így nem esett bántódásom. A fickónak is rendesen szétment a kocsija. Gondolnátok, hogy 50- nél is milyen nagyot lehet csattanni? Vigyázzunk tehát egymásra és magunkra. Am. a faszi kihajtott elém egy mellékutcából kb. 5 m-re lehettem tőle, nedves útburkolat. Esélytelen volt a megállás. Frontális paff, neki meg baloldal paff.
2010. márc. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!