Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szerintetek mennyire jogosak...

Szerintetek mennyire jogosak ezek a büntetések?

Figyelt kérdés

Németországban Freiburgban vagyunk, kaptunk egy szállást a barátnőmmel, ami a belvárosi részben van. Itt szoktam állni a ház mellett kocsival, de az első héten 2x 30 euro buntetést kaptam, ugyanis Fußganger zona, tehát ide be se hajthat auto, kivétel ha van garázs. Le van kövezve az egész..

Miután, megérdeklődtem a 60 eurot befizetve, hogy ugyanmár ha itt lakok, lakáshoz nincs garázs, hol álljak meg szabályosan? Mondták, hogy a városházán ki tudok váltani egy parkolokártyát 1 évig érvényes és a "Holzmarkt" területén, ami kb 5-10 perc séta a házamtol, bárhol parkolhatok vele, szintén 30 euro. Oké, megvolt. Aztán rájöttem a házunk mellett van garázs, elé nem állhatok, viszont a ház fala és a garázsok kozott van annyi hely, h a pici kis pug. 106osom elfér bőven. Nos két honapig igy is tortént, semmi büntetés, csak egy mérges szomszéd aki hétvégénként 1x van itthon, hagyott széldévőmön levelet, hogy az ő privatgrundstück je és ne álljak oda, különben feljelent!

Oké, kerestünk még 9 ora meki kasszázás után barátnőmmel este parkolohelyet, nehogy megsértsem a szomszédot, bár nem értettem egyet vele.. találtam egyet innen ot percre, oké másnap megyek a kocsihoz, 15 euro . xD nem tudtam mit szoljak. Nézem, szabad parkolni kivéve 7-16 ora kozott nem... fantasztikus benéztem. Másnap keresünk megint parkolot, volt egy másik utca, megállok, másnap reggel megyek a kocsiért, nem vettem észre a megállni tilos táblát (ami csak épitkezés miatt volt) 35 euro, plusz ossze vissza fotozták pont akkor trailerre akarták tenni. Beszéltem velük, hogy ebben az el.bszott városban ha itt lakik az ember, mégis hol tud megállni? Mondta h kb 3 utca van rá, köztük ez is, ahol a kártyámmal megállhatok, de most épitkezés folyik, ezért ideiglenesen lezárták, nyitni elfelejtettek másikat ugye.. ja és kapok mondta majd egy levelet, most elmehetek a kocsimmal. rá két nap levélt 50 euro büntetés 35 illetéki valami németül van nem tudom, meg 70 euro elvontatási dij osszesen 168 euro, plusz az akkori 35 om. Bementem h én ezt nem fizetem ki ez rablás mi ez, nem elég, hogy kártyám van pénzért de sehol sem állhatok meg, oké, tilos hely volt (ideiglenesen) de ennyi pénz? valamit engedjenek el belőle, és különben is mi az az elvontatás nem lett elvontatva. A válasz a fönök urtol, hogy 35 euro mert forditva parkoltam, 50 euro büntetés csak mert megállni tilos, 35 papirmunka, és 70 azért mert nem lett elvontatva, de ha el lett volna az nem 70 hanem 150 csak én idoben megérkeztem...

Oké mit tehetek..befizettem.. de mondtam neki, h ne haragudjon már dolgozni jottem ki, és már tobb mint 60-70 ezret csak ide fizetek, szükségem van az autora munkába járáshoz, nálunk Debrecenbe az a szokás, ha valaki városkozpontba lakik LEGALÁBB az ott lakonak van egyetlen parkoloja ahol megállhat. Itt kapok egy kártyát ami a a lekövezett uton kivul érvényés ami oké minimum 5 perc séta napi szinten a kocsiig, HA ESETLEG találok parkolot, ami osszesn 3 utcányi parkolo, mert a tobbire nem szól a kártyám hatálya! Hát sajnálom uram 260 kártyát adott ki a városháza, 200 parkolo van a három utcában, aki hamarabb érkezik az parkol, aki nem béreljen garázst igy járt.. a legközelebib mélygarázs 10 percre van egy honap 280 euro jelzem.

Oké visszaálltam ide a házunk és a garázs kozé, majd valaki fogott egy raklapot és a kocsim elé tette ugyanazzal a táblafelirattal ami a garázson is van, hogy privátparkolo megállni tilos, tehát innen is kb kitiltottak.. oké mostmár hétkoznap se állok oda, keresgélek munka után akkor még parkolokat.. full full fullon van az összes.. majd véletlen találok egyet az egyik utcában a házunktol 7percr sétára, a bal oldalt. Leparkoltam, megnyugodtam jo helyen a van a kocsi, a ház mellett kitudja mire felkelnék mit csinálnának vele..hiszen én miatam még raklapot meg táblát akaszottak egy kiskapura..

Ma sétálunk a kocsimhoz, majd odaérve ismét egy büntető cetlit pillantok meg, 25 euroval. Büntetés leforditva: menetirányszerinti jobb oldal helyett bal oldalon parkoltam, és ez tilos, ezért 25 eurora büntetem.

Az eszem megáll, olyan ideg jott belém, hogy aszittem bemegyek és felgyujtom azegész helyet...ez mi ha már nem az, hogy kössek az emberbe bele?? Okéé leesett, hogy a 40. paragrafus valamelyik része igy szol a kreszben, de már tobb mint 300 euronál tartunk a SEMMIÉRT, az aproságokért.. nem egy tolvaj vagyok könyörgöm, és joszándékkal direkt azzal kinlodok, hogy szabályosan megálljak valahol, ami szintén séta, valaki csak azon lenne felháborodva, hogy mi az, hogy a házamtol naponta 5-10 percet kell gyalogolni és vagylesz parkolo vagynem miez .. én meg találom egyet gyorsan behuztama balra a kocsit nehogy elfoglalja valaki kész, erre ott is megbüntetnek......az eszem megáll, elegem van nem akarok befietni...



2015. márc. 12. 23:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Majdnem minden teljesen jogos volt.


Le is írtad többször, hogy nem vetted észre a táblákat, jelzéseket. Az a te hibád.


Talán az elsőre mondom, hogy kis figyelmetlenség, belefér, mert új vagy, de a többi már más.


Itthon is van menetiránnyal szembeni parkolásra bünti, csak ritkábban alkalmazzák. Ha van jogsid, akkor ezt tudod kellene.


Plusz már kint is megbüntettek miatta, de újra úgy álltál meg. Nem tanulsz?


Tudod van a vicc a vadászról, a medvéről meg a szopásról.


Ha szabálytalanul kell megállnod, hogy ne foglalják el, az oké, nem gond, de amint kiürül az utca, gyorsan megfordulsz és beállsz szabályosan.


Tudhattad előre, hogy meg leszel cseszve miatta.


280ejró kint nem is tűnik annyira soknak egy bérelt garázsra. Ha nem tudod megoldani a kocsival a költségeket, akkor azt jelenti, hogy nem engedheted meg magadnak. Erre mást nem nagyon tudok mit mondani.


Azzal is kalkulálni kellett volna, mielőtt albérletet keresel kint, hogy kocsival is meg tudj ott állni rendesen.

2015. márc. 12. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
vagyis, ha parkolnál 280-ért a garázsban kevesebbe kerülne és hisztizned se kéne...amúgy meg nem ártana a német kresz és egyéb vonatkozó jogszabályokat áttanulmányoznod
2015. márc. 12. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%

Elolvastam az egész posztot és fogom a fejemet. Hogyan lehet valaki ennyire sügér, gyerekek?


Ha idegen helyre megyek hosszabb időre, nyilván előre utánanézek a helyi szabályoknak és kinézek pàr mélygarázst. Németországban szerencsére rájöttek már, hogy a várost a mindenhová odaengedett autóforgalom csak élhetetlenné teszi, így szép lassan kiszorult mind az átmenő fo

forgalom, mind a parkoló autók tömege a városközpontokból. Ráadásul eléggè alap dolog, hogy valaki garázst bérel magának, így nincs is gondjuk a közterületi parkolással.

2015. márc. 12. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Akár vezetnél is egy 98-as évjárat körüli fekete sötétített Audi A8-ast nagy felnivel, bőrbelsővel. Németben baromi olcsók ezek a kocsik. Amennyid elmegy ezekre a hülye ökör büntetésekre, abból már inkább azt tartanád fent, bár ugyanott vagy, de legalább idegeskedés nincs, mert ilyen autóhoz nem mernek hozzányúlni.


Esetleg szétnézhetnél a környéken, hogy hol a fenében van mélygarázs ami közel is van, meg olcsó is, én erre rááldoznék egy napot a helyedben. Egyébként teljesen megértelek, én már rég torkom szakadtából ordibálni kezdtem volna habzószájjal és ütni táblákat meg mindent ami elém kerül, mert én ekkora büntetésektől megőrülnék. Bár persze német viszonylatban ez nem is sok. De tégy valamit komolyan mondom, mert ez tényleg hihetetlen. Ilyen szarul megszervezni valamit elképesztő. Oda találnék ki ilyen szabályt aki ezt kitalálta, aztán sétáljon ő 2 órát a kocsijához.


Max vegyél egy robogót, azzal ott állsz meg ahol akarsz.

2015. márc. 13. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Vehetnél*
2015. márc. 13. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Feléig olvastam, igen jogos. Persze fura egy olyan országban élni ahol az emberek betartják a szabályokat. Sajnos itt tartunk mi, hogy erre rá kell csodálkozni. Persze nem jó hogy nehéz parkolni de ennek is megvannak az okai
2015. márc. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Egyetértek #6-tal. Lehet, hogy magyarként fura egy olyan országban élni, ahol betartják (és betartatják!!!) a szabályokat, de ez a normális.
2015. márc. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 kovpet ***** válasza:
Teljesen jogosak, megszegtél pár szabályt és pár alkalommal fizetned kellett miatta. Ha nálunk nem lennének ilyen balkáni állapotok, te sem csodálkoznál annyira ezen.
2015. márc. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ok, hogy betartják a szabályokat, de akkor is f**ság, hogy nem lehet letenni sehol egy kisautót abban a városban, és hogy minden sz*rba belekötnek.
2015. márc. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha nem tetszik gyere haza ,aztán itt állhatsz büntetlenül keresztbe két rokkant helyen is. Igaz a hazai mekdonácos fizetésedből kocsira se fogja futni.
2015. márc. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!